Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Valhalla


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Valhalla můžete do 10. prosince 2019.
Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Valhalla je kostkovo-karetní hra, ve které představujete vůdce vikingských kmenů, jarly. Vedete své bojovníky do bitev a bojujete s ostatními, protože skrze smrt v boji dosáhnete větší slávy. Ve hře proto získáváte nové bojovníky, pomocí kostek je aktivujete a případně je posilujete akčními kartami. Vyzkoušet můžete různé moduly, zahrát si sólově či týmově.

Termín soutěže: 28. listopadu–10. prosince 2019 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Valhalla, kterou do soutěže věnoval Blackfire, získal Martin J. z Prahy 4.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Pro kolik hráčů je hra Valhalla určena?
 2. Za jakých podmínek partie hry Valhalla končí?
 3. Kolik je ve hře Valhalla kostek a jakou mají barvu?
 4. Anketa: Která hra vydaná v tomto roce u nás vám udělala největší radost a proč? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(správné odpovědi najdete níže)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Pro 1–6 hráčů.
 2. Jakmile je dobraná poslední karta ze společného balíčku, nebo jakmile jeden z hráčů přijde o svůj čtvrtý žeton štítu, spouští se konec hry. Každý hráč odehraje ještě jeden plnohodnotný tah, načež nastane Ragnarök. Během něj útočí všichni hráči najednou. Nevybírají si protivníka (a nemohou tedy získat další štíty), jen se snaží poslat své poslední válečníky do Valhaly jejich aktivováním pomocí kostek.
 3. Ve hře je 15 bojových kostek (6 červených, 6 černých a 3 šedé)
 4. Anketa: Která hra vydaná v tomto roce u nás vám udělala největší radost a proč? – Často jste zmiňovali hry: Nemesis, Gloomhaven, Valhalla, Divukraj, Na křídlech, Kartografové, Obludárium, aj. Najdete je v komentářích pod článkem a pod FB příspěvkem.

77 Komentáře
 1. tmarsal

  6.12.2019 20:04

  Vyšlo toho opravdu hodně ale nejvíc potěšily asi následující tři (nebo mě aspoň napadly jako první) … Scythe – Vzestup Fenrise (velké finále), Gloomhaven (no comment), Root (předvoj pro další „válečné“ hry od fox in the box)

 2. syndrak

  5.12.2019 13:45

  The Artemis Project díky tématu (dobývání Jupiterova měsíce Europy), úžasnému zpracování a propracované herní mechanice (umisťování hozených kostek se vzájemným soupeřením mezi hráči, je to takový křízenec Hradů Burgundska a Vládců podzemí)

Napsat komentář