Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Soutěž o hru Gloomhaven: Lví chřtán


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY  Soutěžit o novou rodinnou hru Gloomhaven: Lví chřtán můžete do 31. srpna. Stačí, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Gloomhaven: Lví chřtán je kooperativní strategická hra pro 1–4 hráče od 12 let (podle vydavatele od 14 let). Jedná se o variantu „velké“ hry Gloomhaven, která je upravena tak, že je přístupnější širšímu okruhu zájemců. Například herní plán pro každý scénář je součástí Knihy příběhů a tutoriálové scénáře vás naučí pravidla. Čeká vás příběhová kampaň ve fantasy světě Gloomhaven, rozvoj postavy, boj s příšerami a nepřáteli. Každý hráč má svou postavu s jedinečnými vlastnostmi, které reprezentuje její balíček karet.

Termín soutěže: 12.–31. srpna 2021 (soutěž již byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Gloomhaven: Lví chřtán, kterou do soutěže věnovalo Albi, získává Roman R. ze Sokolova.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Kolik scénářů obsahuje hra Gloomhaven: Lví chřtán?
 2. Za jaké postavy můžete ve Lvím chřtánu hrát?
 3. Kolik obrázků hry Gloomhaven: Lví chřtán je v katalogu na Hrajeme.cz?
 4. Anketa: Co vám dokáže pokazit nebo znepříjemnit herní partii? Vzpomenete si na konkrétní situaci? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi na tři otázky pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

 1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.
 2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).
 3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Vítěze informujeme o výhře na uvedený e-mail. Pokud nepotvrdí zasláním kontaktních údajů do 14 dnů, bude vylosován nový výherce. Výherce hru následně obdrží prostřednictvím vydavatele podle jeho možností.


Výhru do soutěže věnuje Albi.

logo-yellow-albi

Související články:


Hra Gloomhaven: Lví chřtán v katalogu Hrajeme.cz:

Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. 25 scénářů.
 2. Ničitelka, Rudý gardista, Sekerník, Strážkyně Prázdnoty.
 3. 8 obrázků celkem.

91 Komentáře
 1. Paja

  23.8.2021 7:33

  Nejvíc mě štve, když se v herní skupině objeví jedinec, který dává najevo, že ho hra nebaví, že už vlastně musí domů a toužebně vyhlíží konec. To mě opravdu pokazí náladu. Po konci hry pak ještě další hodinu vydrží klábosit u jídla a pití. Naštěstí se mi to nestává příliš často.

 2. JarekCZE

  20.8.2021 11:14

  Nejvíc mi vadí když se hráč nevěnuje hře, pořad kouká do mobilu a očividně ho hra nebaví to a nudí se. Dokáže pokazit hru všem okolo. A nebo když špatně pochopíme pravidla a hrajeme to blbě 🙂

 3. Serenitka

  20.8.2021 9:36

  Co může znepříjemnit hru? Když se do hry přidá někdo, kdo o to vlastně ani nestojí a dává jasně najevo, že je mu to naprosto jedno, obzvláště u her, kde je potřeba soupeřit, přemýšlet a snažit se. Takže když něco hrát, tak ideálně se skupinkou stejně naladěných lidí 🙂

 4. jerrrycek

  19.8.2021 9:31

  Špatně vysvětlená pravidla – když ten, kdo mě hru učí, až v průběhu hry doplňuje pravidla, kvůli čemu je mi jasné, že jsem některá rozhodnutí udělal špatně. Týká se to samozřejmě jen první partie, ale právě ta určuje, jestli se mi hra bude nebo nebude líbit.

 5. Dvorin

  19.8.2021 8:25

  Jelikož často vysvětluji pravidla, tak nejvíc mě vytáčí, když někdo při vysvětlování nedává pozor a pak ho pochopitelně hra nebaví, protože vůbec neví, co má dělat. Příklad je třeba u Kartografů, který jsme hráli v hospodě a někteří pak vůbec nevěděli, o co jde, a pak samozřejmě řeknou, že je to blbá hra.

 6. Terkamh

  18.8.2021 23:11

  Sice se jedná o situaci před samotným hraním, ale nejvíce mě dokáže namíchnout, když někdo zpochybňuje mé vysvětlovací schopnosti pravidel hry, třeba tak, že v polovině pravidel netrpělivě řekne: „Dobrý, to pochopím za hry“. Anebo když v průběhu hry tvrdí, že něco nevěděl, i když jsem to vysvětlovala, ale tvrdí mi, že jsem to neřekla.

 7. fazul

  18.8.2021 8:09

  Vadí mi, když někomu hra nesedne a během celého hraní remcá a brblá, čímž zkazí zážitek ze hry i ostatním. Ne každá hra sedí všem – i mě se to stává, ale mlčím, když vidím, že ostatní se baví, přetrpím do konce partie a pak vytáhneme něco jiného.

 8. Kapeca

  17.8.2021 22:24

  Vadí mi při hraní, když se někdo nesoustředí na hru a dělá při tom něco dalšího (např. na mobilu) nebo pořád odbíhá a přerušuje hru. Taky dokáže naštvat, když někdo zchodí rozehranou partii ze stolu nebo šlápne do toho, když hrajeme na zemi …

 9. SAVER

  17.8.2021 21:33

  Dloooooooouhatánské rozmýšlení každého tahu. A při hraní s dětmi, když se jim něco nepovede, tak pláč a rozboření hry 🙂 – tady je pak částečná obrana vybírat co nejvíce kooperativní hry :).

 10. tmarsal

  16.8.2021 19:00

  U hraní mi jde asi hlavně o zážitek obecně, takže když někdo z hráčů kazí náladu, např. když je otrávený a od začátku si na něco stěžuje, tak to dokáže zkazit všem. Naopak hru posune na vyšší level, když se do ní hráči vžijí a užívají si hraní. Troufám si říct, že s dobrou partou je i vyloženě špatná hra zážitek a naopak.

 11. dalik

  14.8.2021 13:56

  Poslední dobou mi vadí, když spoluhráči upatlávají herní materiál. Při hraní si rádi něco nachystáme na zub (od brambůrek až po nějakou pomazánku či obložený talíř), ale často to končí na desce, postavičkách, kartách, kostkách … Při tom stačí málo: když jsem na tahu, tak si aspoň utřu ruku třeba do kalhot 😉

 12. Hormon

  13.8.2021 19:42

  Vadí mi, když je někdo ponořený duchem do něčeho jiného. Jednou jsme hráli a hostitelska s námi hrála a občas odbíhala. Pekla při tom totiž koláč. Hráli jsme zrovna Gloomhaven a ten je třeba sledovat.

 13. LucieS

  13.8.2021 17:26

  Sice to není spojené přímo se hrou, ale obvykle když máme hlad. Buď mlčky trpíme, nebo se jeden z nás zvedne a jde uvařit, ale potom na něj zase druhý čeká, pak jíme, no a prostě už se nám ke hře špatně vrací a ne vždy si jí potom ještě užijeme.

 14. shtiipeq

  13.8.2021 10:50

  Když u strategické hry některý z hráčů nehraje na vítězství. Čím větší hra, tím hůře. Stalo se mi to např. u Hry o Trůny, Twilight Impéria, Small Worldu nebo Scythe. Pokud takový hráč nejde po vedoucím hráči, naruší to balanc a hra většinou pro mě ztrácí na významu.

 15. Hamikushi

  13.8.2021 10:37

  Když se ve hře vyskytne nějaká chyba (u únikovky to opravdu naštve, když pak člověk přemýšlí nad něčím, co se nedá vymyslet… ). Když zahraji špatně tah, který už nevrátím, když mi něco za boha nejde vymyslet, aby to fungovalo a vždy, když prohraju to jsem naštvaná na sebe, ale partii mi znepříjemní to, když nás neustále někdo ruší.

 16. Gepvun

  13.8.2021 9:03

  Když je dlouho dopředu jasné, jak hra dopadne. U spoluhráčů pak když nehrají „na vítězství“, např. když jsme hráli hru o trůny a jeden spoluhráč se rozhodl nikomu neubližovat – bylo to od něj hezké, ale pak ta hra ztratila balanc a hlavně smysl. 🙂

 17. faszik

  13.8.2021 8:52

  Novou hru (kterou jsem ještě nehrál) mi dokáže pokazit velké očekávání, které potom není naplněno např. Duna Impérium. Znepříjemnit hru mi potom dokáže herní mechanismus, s kterým jsem se úplně neztotožnil, např. zajímání workerů v Architektech Západního Království (kdy je několikanásobně poškozený hráč zajatých workerů, zatímco hráč, který škodí, není poškozený vůbec nijak).

 18. Natrezim

  13.8.2021 8:27

  Chyba v hrané partii. Jako například, že v posledním kole mají zůstat v kopě 4 karty a oni jsou tam jen 2. Teď backtrackovat, co kdo udělal zle, kdo sebral víc karet než měl, nebo zlý setup? Po 10 minutách hledání se to člověku podaří opravit, vrátí se ke hře a už vůbec neví co chtěl kdy udělat. Ani kdo je na tahu 😀

 19. Daw8ID

  13.8.2021 7:54

  Když zkoušíme novou hru a u spoluhráčů se dostaví frustrace z dlouhé herní doby (která je vzhledem k seznamování s pravidly pochopitelná), to mi pak zkazí herní zážitek. Konkrétně se tak stalo třeba u hry Rajas of the Ganges, kdy si všichni stěžovali, jak už je to strašně dlouhé a vypadalo to, že hru už prostě sbalíme. Nakonec jsme to dohráli, ale ani vítěz neměl s vítězství radost…

 20. lubojr

  12.8.2021 23:30

  Když musí hra skončit dřív než se dohraje podle regulérního průběhu/pravidel. Buď zavírá hospoda, někdo musí pryč dřív nebo jenom už je prostě pozdě a většina se dohodne na předčasném konci.

Napsat komentář