Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Gloomhaven: Lví chřtán


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY  Soutěžit o novou rodinnou hru Gloomhaven: Lví chřtán můžete do 31. srpna. Stačí, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Gloomhaven: Lví chřtán je kooperativní strategická hra pro 1–4 hráče od 12 let (podle vydavatele od 14 let). Jedná se o variantu „velké“ hry Gloomhaven, která je upravena tak, že je přístupnější širšímu okruhu zájemců. Například herní plán pro každý scénář je součástí Knihy příběhů a tutoriálové scénáře vás naučí pravidla. Čeká vás příběhová kampaň ve fantasy světě Gloomhaven, rozvoj postavy, boj s příšerami a nepřáteli. Každý hráč má svou postavu s jedinečnými vlastnostmi, které reprezentuje její balíček karet.

Termín soutěže: 12.–31. srpna 2021 (soutěž již byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Gloomhaven: Lví chřtán, kterou do soutěže věnovalo Albi, získává Roman R. ze Sokolova.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Kolik scénářů obsahuje hra Gloomhaven: Lví chřtán?
 2. Za jaké postavy můžete ve Lvím chřtánu hrát?
 3. Kolik obrázků hry Gloomhaven: Lví chřtán je v katalogu na Hrajeme.cz?
 4. Anketa: Co vám dokáže pokazit nebo znepříjemnit herní partii? Vzpomenete si na konkrétní situaci? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi na tři otázky pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

 1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.
 2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).
 3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Vítěze informujeme o výhře na uvedený e-mail. Pokud nepotvrdí zasláním kontaktních údajů do 14 dnů, bude vylosován nový výherce. Výherce hru následně obdrží prostřednictvím vydavatele podle jeho možností.


Výhru do soutěže věnuje Albi.

logo-yellow-albi

Související články:


Hra Gloomhaven: Lví chřtán v katalogu Hrajeme.cz:

Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. 25 scénářů.
 2. Ničitelka, Rudý gardista, Sekerník, Strážkyně Prázdnoty.
 3. 8 obrázků celkem.

91 Komentáře
 1. Mithril74

  2.9.2021 13:33

  Dřív, když byly děti menší a tvrdili, že je hra baví, ale vůbec nedávaly pozor a musel jsem je pořád „uhánět“.
  Teď už mě jen lehce popudí, když po hodině hraní se někdo po 6 zeptá, jaké má vlastně možnosti co dělat ve svém tahu…

 2. tajná franta

  31.8.2021 23:07

  Mám rád když se sejdeme naše partička na stolní hry. Dáme vínko, něco na zub a to je i to co mě hrozně děsí… vždycky vidím ségru máchat rukama okolo té sklenky s vínem a jen trnu hrůzou kdy se jí to podaří převrhnout na herní desku.. naštěstí se tak zatím nestalo (jednou málem). No a pak samo mobil – to mě taky dokáže pěkně naštvat.

 3. Losi

  31.8.2021 21:38

  Takřka každá hra stojí a padá s hráči. Pokud si vzájemně nesedneme (hráč s hráčem, hráč se hrou), zážitek obvykle nebývá moc kladný. Stejně tak pokud hra stagnuje a nedostaví se žádný progres, tedy nulová radost z postupu hrou a naopak počínající nuda a otrava. Zvlášť s méně trpělivými spoluhráči taková hra rychle přestává být jakkoli zábavnou.

 4. cubinho

  31.8.2021 18:05

  Nemám rád APčkáře (třebaže některé hry ho ze mě také udělají:) a také hráče, kteří když se nepodaří 1. kolo hry (klasicky třeba v Blood Rage), tak chtějí hru opustit a tím ovlivní další průběh. No a pak samozřejmě ty, kteří místo toho, aby sklízeli hru, tak najednou strašně spěchají domů..

 5. PetrR

  31.8.2021 16:38

  obecně znepříjmenit partii určitě dokáží špatně napsaná pravidla hry, která umožňují několik různých výkladů, které se všechny zdají jako validní a pak je nutné vše zdlouhavě dohledávat na internetu, aby se našla ta pravá pravda.

 6. SancheZZ

  31.8.2021 15:01

  Hráč, který je u stolu jen aby byl u stolu a ne proto, aby hrál. Několikrát jsem takového hráče u stolu měl a nevnímal pravidla, nevěděl pak jak hrát, řušil ostatní, nedával pozor na hru a podobně. To je pak zábava v tahu.

 7. Fntik

  31.8.2021 14:24

  Nejhorší nepřítel je čas. Dost často se totiž stává že se odsekneme od napínavé hry až někdy v pozdní ranní hodině a to už nezbývá nic jiného než rozpustit herní skupinu 🙂 .. a pak samozřejmě přítelkyně která na mě za to kouká vražedným pohledem, ta totiž nehraje a nemá pochopení 🙂

 8. Cihla

  31.8.2021 13:38

  Hodně zvažuju, do jaké skupiny jakou hru brát. Někomu vadí vzájemné škození, někdo je líný nad hrou i jen minimálně přemýšlet, někdo nemá rád třeba draky, tak prostě odmítá hrát hru s draky bez ohledu na kvalitu samoné hry.

 9. Fenriss

  31.8.2021 13:18

  Vylití vína na jednu desku hrdiny (naštěstí přežila).
  Druhá situace když jsme hráli Hru o trůny se dvěma, které to nebavilo, domluvili se a jeden se stahoval a nechal druhému všechno obsadit a vyhrát.

 10. PetrK

  31.8.2021 10:38

  Nemám rád, když se hráči nesoustředí jen na hru (např. když hraje televize v pozadí). Naopak zpříjemnit ji dokáže tematická hudba, vymazlené komponenty a obecně dobrá atmosféra u hry, žádné zákeřnosti a přemíra soutěživosti.

 11. BoBr_CAT

  31.8.2021 7:45

  1. Hráč/ka, který/á poté, co se mu nepovede prvních pár tahů, po celý zbytek hry mrmlá a dává najevo, že ho/ji ta hra nebaví.
  2. Hráč/ka, který/á nabourává hru jen proto, abychom šli hrát nějakou jinou, kterou chce hrát on/ona.

 12. Krtekcze

  30.8.2021 12:49

  Když jste si jistí, že vaše vítězství už nemůžou soupeři nijak zhatit, tak vyzradíte svou vítěznou strategii, ale opomenete jeden malý detail, který otočí celý souběh událostí a nakonec vyhraje někdo jiný.

 13. yarin

  30.8.2021 11:48

  postupující únava při dlouhé patrii, kterou jsme začali hrát v pozdních hodinách, která ústí v moment, kdy už si všichni přejí aby byl konec a ztrácejí pozornost a místo užívání si hry se z toho stává utrpení

 14. JohnyHrb

  29.8.2021 18:57

  Nejvíce znepříjemní hraní hry, když těsně před konce zjistíme, že jsme celou dobu hráli něco špatně. Že se zapomnělo na nějaké pravidlo, nebo, že jsme ho špatně pochopili a ovlivnili tak celý vývoj hry.

 15. Mice

  29.8.2021 10:30

  Herní zážitek mi dokáže pokazit, když u prvního rozehrání nové hry spoluhráči nenapomáhají jejímu „rozchozeni“. Znepříjemnění, pak může pramenit z nějakého nejasného vysvětlení v pravidlech atp.

 16. Luka77

  24.8.2021 9:00

  Za mě je dost nepříjemné, když během hraní prostě někomu za žádnou cenu nevysvětlíte, že ušpiněné prsty od jídla opravdu mohou určité komponenty (obzvlášť papírové) značně poškodit… 🙂

 17. Aki

  23.8.2021 10:25

  Udělá-li některý hráč tah, se kterým není spokojený, a celý zbytek hry je slušně řečeno naštvaný a kazí tím hru všem ostatním. Nebo když se víc hráčů spikne proti jednomu a ten si do konce hry neškrtne.

Napsat komentář