Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Codex Naturalis


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY   Soutěžit o novou hru Codex Naturalis můžete do 19. dubna 2022. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Codex Naturalis je rodinná hra v praktické kovové krabičce. Je to graficky krásně zpracovaná hra s jednoduchými pravidly, kterou si dobře zahrajete s dětmi v rodině i s příležitostnými hráči. Pomocí přikládání a překrývání karet vytváříte vlastní kodex s poznatky o přírodě.

Termín soutěže: 5.–19. dubna 2022 (soutěž již byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Codex Naturalis, kterou do soutěže věnoval MindOK, získává Miroslav H. ze Velenky.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Podle čeho poznáte karty druhého balíčku karet, které tvoří nabídku ve hře Codex Naruralis?
 2. Pro kolik hráčů a od jakého věku je hra Codex Naturalis určena?
 3. Jaké oblasti přírody reprezentují použité symboly ve hře Codex Naturalis?
 4. Anketa: Která hra vás v poslední době nejvíce překvapila a proč? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje MindOK.

MindOK

Související články:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Karty mají na rubu zlaté prvky, vždy mají cenu za vyložení a vždy přinášejí body.
 2. Hra je určena pro 2–4 hráče od 7 let.
 3. Symboly na kartách reprezentují: rostliny, živočichy, hmyz a houby.

31 Komentáře
 1. flint

  19.4.2022 15:40

  Nejvíce mě překvapila hra Jízdenky, prosím. Celých patnáct let jsem jí odolával, než nám Ježíšek přinesl výroční edici Jízdenky, prosím Evropa. Kromě pěkného produkčního provedení – vagónky a plechovky na vagónky, tak je to hra, která baví celou rodinu, během Vánoc byla na stole každý den a i teď ji minimálně jednou týdně hrajeme. A je až pro pět. 🙂

 2. barborisek

  19.4.2022 13:46

  Překvapila… Těžká otázka, musela jsem se trochu zamyslet. Ale v poslední době mě asi překvapila hra Nebe v plamenech. Tedy první rozbalení krabice, kde já si vždy užívám právě to rozbalování balíčků s kartami, vylamování žetonků… A tady mi to sama hra hned při odklopení víka zatrhla!!!

 3. lordbulb

  19.4.2022 0:50

  Nejvice me prekvapila Kaskadie a to protoze si zvladla zahrat i moji 4 letou dceru. Ikdyz nemela strategii, ale ten zakladni princip ze si vybere zviratku a kostku, tak s tim nemela problem i kdyz musela to zviratko dat na jine misto. Opravdu takovy rodinny design.

 4. Krtekcze

  18.4.2022 19:24

  Nedávno jsem poprvé hrál Vysoké napětí a samotná hra mě příjemně překvapila svou zábavností, v porovnání s Ticket to Ride, kterému chybí ekonomická stránka hry, která právě VN dělá tak kvalitní hrou.

 5. Hamikushi

  6.4.2022 22:17

  Překvapila mě hra Kyvadlo, kterou jsme si teprve nedávno pořídili. Vedou se o ní dost protichůdné názory,ale nás zrovna docela zaujala a překvapivě (na to, že je to hra v reálném čase) nás ani tolik nestresovala. Určitě se k ní ještě vrátíme 🙂

 6. Paja

  6.4.2022 8:42

  Parky. Čekal jsem, že ta hra bude dobrá, ale mile mě překvapila její hratelnost v jakémkoli počtu hráčů a atmosféra, kterou utvoří kolem stolu. Každý hráč si najde to své. Zarytí kombinátoři mohou propočítávat nejlepší možnosti tahu, zatímco jemné povahy se kochají nádhernými ilustracemi a na základě svých dojmů skupují kombinátorům jejich vytoužené báječně výhodné parky. Zkrátka hra pro celou rodinu.

 7. Mr.Behemoth

  6.4.2022 8:27

  Nejvíce mě z posledních her překvapila Kaskádie. Většina her nabízí více možností k vítězství, ale v bodování jsou pak velké rozdíly dle použité strategie. Zatímco Kaskádie je hodně vyrovnaná bez ohledu na použitou strategii, přijde mi tedy více vyrovnaná.

 8. tycygo

  6.4.2022 7:39

  No právě codex naturalis byl pro mě nečekanou bombou. Dále pak pozitivním překvápkem byl Jaipur a Beyond the sun, všechny tyhle mě velice příjemně překvapily zábavnou hratelností, když jsem je hrál na BGA.

Napsat komentář