Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o dvě hry Adventure Games: Žalář a Monochrome a. s.


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o dvě hry Adventure Games můžete do 2. června 2020. Tentokrát vylosujeme dva výherce. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Adventure Games je nová řada her, která propojuje únikovky s prvky her na hrdiny a silným příběhem. Při hře každý hráč představuje určitou postavu s konkrétními vlastnostmi, které uplatníte při realizaci akcí. Ve hře Monochrome se vloupáte do biotechnologické společnosti, kde máte ukrást záhadný vzorec. Ve hře Žalář se musíte dostat z místa, kde jste uvězněni. Nikdo z vás si přitom nepamatuje, co se přihodilo. Obě hry jsou určeny pro 1–4 hráče od 12 let.

Termín soutěže: 20. května – 2. června 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hry Adventure Games, které do soutěže věnovalo Dino, získali: Pavel S. z Prahy (Žalář) a Jiří V. z Brna (Monochrome a. s.).

Vítězům gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Z kolika kapitol se skládá každá hra Adventure Games a kolik času vám zhruba jedna kapitola zabere?
 2. Jak se jmenuje hra Žalář v angličtině?
 3. Ve které z her řady EXIT se vám porouchá auto, takže musíte hledat náhradní nocleh, který se vám může stát osudným?
 4. Anketa: Která z únikových her (deskovka) vás nejvíce zaujala a proč? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi na tři otázky pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

 1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.
 2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).
 3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Dino.


Adventure Games v katalogu Hrajeme.cz:

Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Každá hra se skládá ze tří kapitol. Jedna kapitola trvá zhruba 75 minut.
 2. The Dungeon.
 3. Opuštěná chata.
 4. Anketa: Která z únikových her (deskovka) vás nejvíce zaujala a proč? (Všechny odpovědi najdete v komentářích pod článkem nebo na Facebooku.) – Celých 20 % odpovědělo, že deskovou únikovku ještě nehrálo, určitě vyzkoušejte. Ostatní zaujaly především tyto hry: Procitnutí, Escape Room, Exit: Mrtvý muž z Orient expresu a Exit: Faraonova hrobka.

34 Komentáře
 1. Damdam

  2.6.2020 14:38

  Hrál jsem většinu Únikovek a jednu Exit. Úplně nedokážu říct, která ze dvou sérií je pro mě lepší. Nicméně zatím u mě vede „Únikovka: Za oponou“, kde se mi líbil příběh a zpracování šifer (zejména jedna z posledních byla luxusní :))
  PS: zajímavé jsou i Exit puzzle a jejich propojení skládačky s luštěním šifer – navíc většina obrázků je moc hezká 🙂

 2. Pepogn

  1.6.2020 14:08

  Nejvíce nás zaujalo Procitnutí, které mi pocitově nejvíc připomínalo reálné únikovky.

  EXITy bavily hodně – výhodou je velké množství rébusů a někdy originální nápady. Občas se stalo, že řešení vyžadovalo solidní haluzení a využití nápověd. Mávám na vás, námořníci!

  Escape room – bavily velmi. Něktéré nápady velmi originální, chronodekodér super. Jedinou nevýhodu vidím v malém množství rébusů v každém scénáři – v podstatě tři kódy na každý scénář.

  Unlock! – Zajímavé využití aplikace, zábavné scénáře, ale asi nejméně intuitivní použití komponent a karet.

  Únikovky – Rozhodně nejslabší z uvedených

 3. Martina

  26.5.2020 12:34

  Z těch, co jsme zatím hráli nás nejvíce zaujala EXIT úniková hra: Mrtvý muž z orient expresu. Nebylo to jen bezduché plnění úkolů a luštění šifer, ale mělo to super příběh s detektivní linkou a konkretním cílem, což ji posunulo na level up oproti ostatním (hráli jsme z řady EXIT úplně všechny).

 4. Mr.Behemoth

  22.5.2020 22:16

  Nejvíce mě zaujaly únikovky EXIT, většinou bývají dobře zpracované. Tématem se mi líbil Zapovězený hrad, ale nejlepší z celé série byl zatím Potopený poklad. Rébusy i téma byly dobře zpracované.

 5. Glidersguise

  22.5.2020 8:25

  My jsme hráli dvě hry ze série EXIT a musím říct, že nás celkem potrápily, což je plus těchto her. Mínus je, že hru nebudete hrát podruhé, protože už znáte hádanky. Proto vítám, když tyto hry nakoupí naše knihovna a my si je pak můžeme půjčovat.

 6. Daw8ID

  22.5.2020 8:15

  Zatím jsem neměl příležitost si únikovku zahrát, ale snad na to časem dojde. Svým tématem mě třeba zaujala Únikovka: Záhada Eldoráda, i když zápletka zní jako největší klišé, líbí se mi zasazení.

 7. Luka77

  21.5.2020 14:59

  Hrál jsem Escape Room a Únikovka: Závod s časem. Mnohem víc mě teda bavilo hrát Escape Room, kde nemáte jen karty, ale indicie v obálkách a také chronometr, který pěkně navozuje atmosféru a zároveň „pěkně“ stresuje. 🙂

Napsat komentář