Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Najděte v nové hře legendární diamant Hvězdu Afriky


Vydejte se na dobrodružnou cestu Afrikou, najděte největší diamant na světě, Hvězdu Afriky, a doneste ho do cíle. O tom je nová rodinná hra od Piatniku. Jedná se o přepracovanou verzi hry Hvězda Afriky, která vznikla v 50. letech 20. století. Ve své době zaznamenala velký úspěch, prodalo se jí více než 4 miliony kusů. Určena je pro 2–5 hráčů od 10 let.

Hrací plán představuje mapu Afriky, která je protkána cestami. Nechybí ani námořní trasy okolo pobřeží. Na klíčových bodech jsou hrací kameny, které skrývají různé drahokamy, ale také lupiče či nic, a samozřejmě jeden ukrývá diamant Hvězdu Afriky. Cílem hráčů je tento diamant najít a dopravit ho do města Tangeru či do Káhiry.

Hvězda-Afriky-hraKaždý hráč má svůj „kapitál“, který využívá při cestování a při objevování. Cesta po souši je zdarma a posunete se o tolik políček, kolik padlo na kostce. Za plavbu po moři se už platí po 100 dolarech a také házíte kostkou. Za leteckou dopravu se platí 300 dolarů, ale kostkou neházíte. Když se nacházíte na klíčovém bodě, kde je hrací kámen, můžete ho za 100 dolarů otočit, abyste zjistili, co skrývá. Za drahokamy dostanete odměnu, naopak lupič vás o vše obere.

Zvláštní situace může nastat, když někdo odkryje podkovu. Pokud ještě nikdo nenašel Hvězdu Afriky, nic ne nestane, a v případě, že ji již některý hráč má, můžete díky podkově vyhrát. Musíte podkovu dopravit do Tangeru či Káhiry rychleji, než to dokáže majitel Hvězdy Afriky. Je to alternativní cesta k vítězství.

Hra bezesporu obsahuje silný prvek náhody. Má ale v sobě tajemství a dobrodružství při objevování. Šanci na výhru tak mají všichni a při hře můžete zažít opravdový hon za diamantem.

Odkazy:

 

Hvězda Afriky v katalogu Hrajeme.cz:

Jeden komentář
  1. Pingback: Jaké novinky přichystal Piatnik | Hrajeme.cz |

Napsat komentář