Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Karetní Hra o trůny může začít


Hra o trůny: karetní hra je čerstvá novinka, která právě míří do obchodů. České vydání připravil Blackfire podle druhé edice hry od Fantasy Flight Games, která měla premiéru v říjnu. Jedná se o základní sadu živé karetní hry (LCG), která je určena pro 2–4 hráče od 14 let. Stejně jako její předloha – fantasy sága od G. R. R. Martina Píseň ledu a ohně – je i tato karetní hra o politice, bojích, intrikách a zradách. Hrát budete za jednotlivé rody ze Sedmi království, které soupeří o moc a slavný Železný trůn. Hra je určena především náročnějším hráčům. I když základní principy nejsou složité, správně ji zahrát tak, abyste uspěli, může být oříšek.

Hra-o-truny-karetni-hra-boxJiž základní sada vám poskytne bohatý herní zážitek a je ideální vstupní branou do této hry. Postupně budou vycházet rozšiřující herní balíčky s 60 kartami (kapitoly) a velká krabicová rozšíření, která přinesou do hry nové možnosti. Tím, že se jedná o LCG, obsah všech rozšíření bude vždy pevně daný. Dobrou zprávou je, že rozšíření bude Blackfire vydávat hned, jak budou k dispozici, bez zbytečného čekání. A již v průběhu příštího roku jich vyjde celá řada.

Každý hráč si volí jednu z osmi frakcí, které soupeří o vliv. Může hrát za rod Starků, Targaryenů, Baratheonů, Lannisterů, Greyjoyů, Martellů či Tyrellů a bojovat o ovládnutí Železného trůnu nebo zvolit Noční hlídku. Každý hráč má k dispozici dva balíčky karet: dobírací balíček s kartami postav, míst, doplňků a událostí, které mu poskytují sílu, a balíček plánů, který určuje dlouhodobou strategii. Ve hře zvítězí ten, kdo jako první shromáždí 15 žetonů moci.

Hra-o-truny-karetni-hra_karta-VarysHra-o-truny-karetni-hra_karta-MalicekKarty mají krásné ilustrace, které vycházejí z knižní předlohy. Základní sada obsahuje 234 karet, žetony zlaťáků, vlivu a moci. Do hry vás uvede Průvodce hrou a v Přehledu pravidel najdete odpovědi na to, jak řešit konkrétní situace. Následující video vás na příkladu hry naučí základní principy a ukáže vám jednotlivé typy karet a jejich používání ve hře.

Hra je určena především dvěma hráčům. S jednou sadou si zahrajete až ve 4 hráčích formát bitva. Při použití dvou sad si můžete zahrát až v šesti hráčích.

Pokud vás hra zaujme, můžete se zúčastnit turnajů, které se budou konat v průběhu příštího roku po celé republice.

 

Video tutorial ke Hře o trůny s českým dabingem (délka videa: 17:00 min.):

Hra o trůny: karetní hra v katalogu Hrajeme.cz:

Napsat komentář