Carcassonne: Princezna a drak (3. rozšíření)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámé

Originální název:
Carcassonne: Burgfräulein und Drache
Rok vydání:
2005
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Katalogové číslo: 11671. Kategorie: . Štítky: , , .

Popis hry

V pořadí již 3. rozšíření k oblíbené hře Carcassonne. Tentokrát nám přináší s sebou draka, který může létat nad poli a cestami, městy a kostely. Jeho pouhá přítomnost budí hrůzu sedláků, rytířů i lupičů, kteří se pak bezhlavě utíkají schovat k ostatním družiníkům svého pána. Dalším nebezpečenstvím je princezna. Je tak krásná, že kdejaký rytíř ztratí srdce a místo plnění svých povinností ve městě s ní raději uteče. Uvnitř najdete figurku draka a víly, která dokáže ochránit před drakem i princeznou a nové karty tunel, klášter ve městě a plno dalších.


Související hry:

[products skus=“11112,11134,11346″]

Další informace

Počet hráčů

2 až 6

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2005

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

HANS IM GLÜCK, MINDOK

Autoři

Klaus-Jürgen Wrede

Hra/Rozšíření

Rozšíření hry

Pravidla:

Odkazy:

226 hodnocení k Carcassonne: Princezna a drak (3. rozšíření)

 1. Cermakov1
  5 z 5

  :

  Mám doma všechny rozšíření, když bych chtěla hrát všechny, byla by hra tak na půl dne a hodně velký stůl. 🙂 Toto rozšíření přináší zajímavé obměny, hrajeme pokaždé a operujeme drakem a princeznou 😉

 2. Jiří Aberle
  3 z 5

  :

  Třetí rozšíření základní hry Carcassonne, které přináší do hry určitou záškodní činnost. Obsahuje 30 kartiček krajiny, figurku draka a víly. Na nových kartičkách je 6 sopek, na které se po přiložení do krajiny pokládá drak. Dále je na kartičkách 12 symbolů draků, které znamenají, že se drak pohybuje po herní ploše a způsobí tak návraty figurek do zásob hráčů. Víla je naopak ochrana i body navíc. Princezna také vrací figurky do zásoby. Je to takové pohádkové rozšíření 😉 Ostatní mi přijdou lepší.

 3. Effka
  4 z 5

  :

  jedno z rozšíření co mě osobně dost baví, hlavně drak dokáže ve hře někomu dost pomoct nebo naopak zavařit při získávání bodíků 🙂

 4. Zweter
  3 z 5

  :

  Z počátku je drak zajímavé zpestření přinášející možnost nové strategie, časem ale bohužel omrzí. Víla dost komplikuje hru a spolu s tahy draka to dost snižuje plynulost a rychlost hry. K princezně nemám připomínek, ale společně s drakem už je to taková příliš záškodnická verze hry. Obzvláště na malé mapě je drak velmi silný. Nezatracoval bych ale toto rozšíření úplně, někdy má člověk náladu i na trochu komplikovanější herní prostředí.

 5. pAndulka
  3 z 5

  :

  Tohle rozšíření přináší hráčům možnost připravovat se navzájem o města. Princezna je fajn, když se potřebujete zbavit vetřelce (ne tak fajn, když se někdo zbavuje Vás, pochopitelně), ale drak celou hru spíš zdržuje. Máte-li již větší mapu, je šance, že někoho vyžene/sežere celkem nízká, zvlášť když hrají jen 2 nebo 3 hráči.

 6. Nathien
  3 z 5

  :

  Nové dieliky, až 30, drevené figúrky – ak ste fanúšikmi Carcassonne, aj tak si ju kúpite. 🙂

  Toto rozšírenie je nebezpečné pre tých, ktorý berú Carcassonne ako mierumilovnú hru, pretože pravidlá draka umožňujú robiť veľké škody a nie každý hráč toto ocení. Ak naopak máte pociť, že Carcassonne by znieslo trochu viac konfliktu a hráčskej interakcie, dajte drakovi šancu!

  Lepšie v aspoň 3 hráčoch, inak sa z draka môže stať iba kus dreva posúvajúci sa hore-dolu po prázdnych poliach.

 7. Xaws
  3 z 5

  :

  Nápad na oživení hry je zajímavý. Když ale vytáhnete kartu s drakem několikrát po sobě může vám vyhodit spoustu panáčků z rozehrané hry. Taky rozšiřující karty jak otunel ve městě apod. dělají hru spíše nepřehlednou. Rub kartiček má tmavší tisk a tak jsou od základní hry k rozeznání.

 8. cornello
  5 z 5

  :

  Dostane to nový směr ve hře. Hráč vyhrávající a s velkým nedokončeným městem může být ihned dorovnán pokud ho sežere drak a prohrávající to přebere. Pozor, může se to stát samozřejmě naopak

 9. Bejus
  1 z 5

  :

  Hru Carcassonne milujem, avšak mne sa to rozšírenie nepáči. Ak napríklad vytiahnete za sebou pár nových kariet, ktoré „zavolajú“ do hry draka, môže sa vám stať, že na hracej ploche nezostane žiadna figúrka… Je to prvok, ktorým môžete spoluhráčov úplne zničiť. Osobne taký štýl hrania nepreferujem, totiž to závisí len na šťastí, spoluhráč nemá vôbec šancu proti tomu brániť. Podľa mňa k základnej hre sa to nehodí.

 10. SASAN_KING
  5 z 5

  :

 11. Cesarea
  4 z 5

  :

 12. Trauma_Zero
  3 z 5

  :

 13. MK2
  4 z 5

  :

 14. ladcu
  4 z 5

  :

 15. Baliend
  2 z 5

  :

 16. Lachvos
  3 z 5

  :

 17. majlo
  2 z 5

  :

 18. Warry
  4 z 5

  :

 19. Mrkew
  4 z 5

  :

 20. hrazda
  4 z 5

  :

 21. evave
  4 z 5

  :

 22. Gothalgo
  1 z 5

  :

 23. Pavel
  3 z 5

  :

 24. Aulus
  3 z 5

  :

 25. Raiden
  4 z 5

  :

 26. Jacob
  4 z 5

  :

Přidat hodnocení hry