Bang!

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Bang!
Rok vydání:
2002
Počet hráčů:
4 až 7
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 11389. Kategorie: , , . Štítek: .

Popis hry

Hráči berou na sebe různé role běžné na divokém západě. Cílem hry je vtipnou formou „vystřílet“ role nepřátelské a přežít. Hra je velmi svižná plná komunikace a humoru.

Další informace

Počet hráčů

4 až 7

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2002

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

4 – postavena na humoru

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

ALBI, daVinci Games

Autoři

Emiliano Sciarra

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

832 hodnocení k Bang!

 1. Frankie
  5 z 5

  :

  Pecka. PRed davnymi lety nase party klasika, kam jsme se vybaveni ruznymi prislusenstvimi schazeli na par particek Bangu. Chudak Vepr, vzdycky to odnesl jako prvni..

 2. pavel t
  4 z 5

  :

  BANG! je především hra, která je stále ještě unikátní. Existuje už spousty her se skrytými identitami, ale stejně neznám žádnou, která by byla jako Bang. Hlavně má tak snadná pravidla, že ji může hrát opravdu každý

 3. TondaJ
  5 z 5

  :

  Bang! mě chytlo už od první hry. Od té doby jsem ji hrál nesčetněkrát ve dvou až v deseti hráčích a jen v minimu případů to za moc nestálo (většinou ve hře tří hráčů nebo kvůli někomu, kdo hru kazil). Bang! budu hrát, dokud budu chápat pravidla.

 4. Effka
  5 z 5

  :

  výborná hra pro posezení s přáteli, nikdy nezklame a často se k ní vracíme 🙂

 5. vasek
  3 z 5

  :

  Prostě klasika mezi karetními hrami. Větší zábava je hrát ve více hráčích. doporučuji aspoň základní rozšíření, se kterým je hra zajímavější.

 6. mymoslav
  2 z 5

  :

  Je pravdou, že tato hra má velmi zajímavý a originální herní systém. Je pravdou, že tato hra má spoustu přívrženců, kteří na ni nedají dopustit. Za mě má však palec dolů a to z následujících důvodů. Abyste si slušně zahráli a mohli blafovat, potřebujete 6-7 hráčů. Ve čtyřech je hra o ničem a ani v 5 to není úplně ono. Potřebujete, aby hráči byli vyrovnaní. Například, stačí, aby jeden hráč byl lehce nechápavý, nebo měl vypito, nebo třeba neměl stejné taktické myšlení jako ostatní, a pokazí vám to celou hru. Velká většina her probíhá tak, že jednoho až dva hráče zabijí hned na začátku, a pokud nehrajete s rozšířením, tak zbytek hry sedí a nudí se. Ostatní hry probíhají tak, že se hráči dohadují, proč ten střelil na toho, když mají spolupracovat atd. Takže abych to shrnul, tato hra má smysl, pokud si k ní koupíte i rozšíření na oživování mrtvol a pokud máte dobrou partu nadšenců do her.

 7. vendulala
  3 z 5

  :

  Nechápu ten povyk kolem. Pro mne zklamání. Hrála jsem ji několikrát, ale nebaví mě… Neujíždím na westernovém prostředí a vlastně je ta hra pro mě i trochu nepřehledná – co se popisů na kartách týče. Mnohem uživatelsky příjemnější mi přijde Samurajský meč, který vlastním a tak nějak ty karty lépe „chápu“ i bez luštění textu a jak to vlastně je myšlené. Možná je to proto, že ji doma nemám a nemohla jsem si ji pořádně nastudovat. Možná proto, že ten samurajský svět je pro mne přehlednější a logičtější… Co mě naopak baví, je Kostkový Bang – coby krátká a svižná hra s dětmi na výlety.

 8. spac
  4 z 5

  :

  Fajn hra, je na ni potřeba dát dohromady více lidí, kteří si to umí užít:-)

 9. spartik
  4 z 5

  :

  Hrajeme jí doma s dětmi, s kamarádi u piva. Co k tomu dodat 🙂

 10. Matesack
  3 z 5

  :

  Bang je veliká klasika, která už je dnes nejspíše trochu přežitá. Občas si ji zahrajeme (ale s rozšířeními). Nelíbí se nám eliminace hráčů, pokud se hraje v hodně lidech, tak ten kdo první umře velmi dlouho čeká na další partii. Navíc je složité ji hrát s novými hráči, když neví co a jak. Kdysi oblíbená, dnes spíše šuplíkovka.

 11. Slado42
  3 z 5

  :

  Přeci jen už jsem trochu pokročilejší deskovkář a Bang! už jsem dlouho nevytáhl. Za mě už dosti překonaná hra, i když je pravda, že jsem se ji svého času také nahrál vskutku dost. Z toho důvodu už na ni asi nemám příliš chuť. Navíc je mi nesympatické, že hráč může vypadnout ze hry ještě před tím, než vůbec přijde na řadu, to je přesný protiklad toho, co by měla desková hra nabízet.

 12. dirgesinger
  4 z 5

  :

  Spalující žár slunce. Kolty proklatě nízko. Přeplněné salóny, kde se ve velkém pije ohnivá voda. Drsní pistolníci, kteří nenechají ani jedno dívčí srdce klidné. Respekt vzbuzující šerif. To je divoký západ, když idylickou iluzi ve vteřině zničí ohlušující BANG!
  Bang! je karetní western hra, kterou si užijete nejvíc ve větším počtu lidí. Nejdříve si vyberete svého pistolníka a pak se náhodně vylosují role – šerif, pomocník šerifa, bandita a odpadlík. Každá role má jiný cíl hry. Šerif se snaží postřílet bandity, ti se naopak snaží zastřelit šerifa, no a odpadlík se pro změnu snaží zastřelit všechny. Pravidla jsou jednoduchá a zábavy je spousta. Hlavně když šerif nechtěně zastřelí svého pomocníka, nebo bandita zastřelí svého kumpána.
  Takže nabít zbraně a BANG! BANG!

 13. valchy
  5 z 5

  :

  Bang je karetní hra která se lépe hraje ve více lidech. Buď si dáte plnokrevnou přestřelku ve velké počtu hráčů nebo jen takový malý duel. Se základní hrou si nějakou dobu vystačíte ale pak vás hra přinutí koupit si nějaké to rozšíření. Když už tak rozhodně Město Duchů. Hru naučíte za pár chvil a pochopí ji opravdu každý. mám s tím zkušenost i šestileté dítě se to naučilo za chvíli. Hru bych doporučil opravdu všem. Hru mám už několik let a stále mě neomrzela takže není co vytknout.

 14. Grantissimo
  4 z 5

  :

  Kulky létají, sálon otevírá, pivo teče proudem a bandité již spřádají své plány…

  Hra je z prostředí divoké západu kde se ujmete jednoho s pistolníků a jedné z tajných rolí v místním městečku. Bandité střílí po šerifovi a ten je rád pokaždé, když jednoho z nich předá hrobníkovi. Jen místní odpadlík čeká tiše v koutě a hraje kam se mu to hodí. Pomocí karet se snažíte udržovat svoje životy v co největším počtu a naopak soupeřovi úplně vymazat.

  BANG! je svižná karetní hra, která se dá hrát snad v každém kolektivu a neomrzí. Intriky, zvraty, odhalení, emoce. Tím vším hra oplývá. Naopak s čím nesmíte počítat je strategie a občas i dlouhý život. Občas se prostě stane, že aniž byste vyložili jedinou kartu, už jdete z kola ven a čekáte dalších 20 minut. To je prostě ono. Nemilosrdný divoký západ a úskočné město plné těch nejhorších živlů.

 15. Vojta
  5 z 5

  :

  Úžasná karetní hra.

 16. Plastík
  5 z 5

  :

  Tahle hra je geniální. I ven na deku k vodě. Nebo do hospody. pozor – je třeba mít správnou sestavu člověků a nebát se zaútočit na kohokoli. Bang!

 17. cSf.Loser
  2 z 5

  :

  Jedna z mých prvních her. Udělala na mě velký dojem, ale postupem času během asi 4 her mě hrozně omrzela a začala nudit. Spousta lidí neví jak to má hrát a pak to ničí hru. Vypadávání hráčů je hrozné. Koukat na ostatní 30 minut než se dostřílejí fakt není zábava. Když vám nepřijdu karty tak neuděláte nic. Hrát už hru nepotřebuji. Grafika dost hrozná.

 18. Kentaur
  5 z 5

  :

  Hru hodnotím naplno a mám proto více důvodů. Super je, že hru může hrát vysoký počet hráčů a přitom neztrácí svižnost. Není nijak složitá na vysvětlení a navíc má, alespoň pro mě chytlavý nádech divokého západu a vracím se s ní zpět do mladých let 🙂
  Hru hrajeme většinou jen ve třech s ženou a desetiletou dcerkou a tím ztrácí glanc v tom, že víme kdo je kdo, ale neleníme a každou chvíli lámeme do hry nové příznivce.

 19. Domado
  5 z 5

  :

  Bang! Notoricky známá hra. U nás patří mezi nejhranější věci. Než se ugriluje maso, zvládneme několik her. Nejčastěji hrajeme ve čtyřech hráčích, ale už jsme hráli i v deseti. Tahle hra je mazec. Člověk pořád vymýšlí nové strategie, než se k němu dostane kolo, často už je vše jinak, nebo je mrtvý. Super prvek hratelnosti je, že kromě šerifa jsou všichni skrytí, tudíž nikdo neví, kdo je ten druhý a co má za úkol. Až podle stylu hraní hráči pomalu poznávají, jaké mají ostatní úkoly. Je to rychlá a velice zábavná hra. I nehráče chytne a zabaví. Pravidla jsou jednoduchá, obrázky na kartách názorné a pochopitelné. Super hra.

 20. matrosh
  4 z 5

  :

  Bang je perfektní hospodská hra a byli doby, kdy jsme nehráli nic jiného. I když teď dáváme dost přednost Munchkinovi jednak kvuli kratším prostojům mezi tahy a větší možnosti škodit, ale hlavně se bavit nad utrpením soupeře 😀

 21. JamesCross
  4 z 5

  :

  Bang! je jedna z mála her, která, dokáže pohltit tolik lidí naráz.Bang se převalilo jako vlna, v jednu dobu se u našeho herního stolu nehrálo snad nic jiného ale teď abych ostatní přemlouval ke hraní. Na jednu stranu je to škoda, na stranu druhou mě to nechává v natěšenosti na další partie. Na hře samotné se mi líbí hlavně skryté role, hezky ze začátku naťukávat ostatní hráče a poté likvidovat svůj cíl/e. Hru jsme si nejlépe užívali v pěti ale i více hráčů zanmená zaručenou zábavu, v méně hráčích byl Bang! vcelku rychle odehraný a to mi příjde vcelku škoda.Každopádně pro Bang! jasné čtyři hvězdy.

 22. jana.maruska
  3 z 5

  :

  Mě osobně hra moc neoslovila, ale hru jsme hráli s cca třináctiletou slečnou a tu to naopak bavilo hodně. Dle mého je hra dobrá spíše pro „náctileté“. Myslím, že dobré třeba na hraní na táboře…Plusem je, že je hra dobře skladná na cesty.

 23. marcopolo41
  5 z 5

  :

  Tato herní klasika, kterou jsme jistě všichni hráli na letních táborech, nebo jen s přáteli pod stanem.
  A pokud ne, tak určitě doporučuji pro všechny co mají rádi období Divokého západu (Westernu).
  jde hrát minimálně ve 4 hráčích a maximálně ve 7. Ale když se domluvíte se spoluhráči, tak jde hrát i ve 3 ,nebo i ve 2 hráčích. K této hře jsou dostupné i rozšíření, které spestří váš herní zážitek.
  Vřele doporučuji

 24. Razer
  3 z 5

  :

  Fajn hra, u které mi ale vadí, že pokud se na vás někdo zasedne, tak vás během prvních kol vyřadí ze hry a vy pak sedíte klidně hodinu, než zbytek hráčů hru dohraje.

 25. Plastík
  5 z 5

  :

  Když se sejdeme, je to moje hra, kterou navrhuji ke hraní. A to her máme k dispozici desítky. A většina hráčů v klidu souhlasí. Je to nádherná hra. Miluju ji. Bang!

 26. Betty
  5 z 5

  :

  Hrozně mě to chytlo, takže musím jen doporučit.

 27. RockPhill33
  4 z 5

  :

  Rychlá a jednoduchá hra pro více hráčů ideálně do hospody, kde vám tolik nevadí, že vypadnete a musíte dlouho čekat na novou hru… V tomhle ohledu je vyváženější systém v Samurajském meči.

 28. Bjukenen
  5 z 5

  :

  Výborná hra jak pro rodinu, tak pro partu přátel třeba do hospody nebo ke grilování. Spousta akce a soubojů a super je takové to, jak šerif vůbec neví, kdo je kdo a odpráskne si vlastního pomocníka:) Touhle hrou se dá zabít spousta času a platí i přímá úměra – čím více alkoholu, tím větší zábava.

 29. misa23
  5 z 5

  :

  výborná hra hraju to se svou rodinou a baví to i děti vynikající hra

 30. mauser22
  5 z 5

  :

  Luxusni hra.. 🙂

 31. deskovky
  5 z 5

  :

  Rychlá, akční hra, má rychlý spád, mohu jen doporučit.

 32. Michal Smid
  5 z 5

  :

  Bang je klasika, kterou si ve více lidech rád zahraju.

Přidat hodnocení hry