Ligretto červené

3.74 z 5
(Hodnocení: 69)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
3027

Originální název:
Ligretto Rot
Rok vydání:
2001
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Krátká hra do 20 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Katalogové číslo: 11119. Kategorie: , . Štítek: .

Popis hry

Ligretto je akční, rychle se vyvíjející karetní hra pro ty, kteří hledají zábavu a vzrušení.
Cílem hry je vyložit co nejvíce karet stejné barvy v pořadí od 1 do 10 doprostřed stolu a vypotřebovat jako první hromádku Ligretto. Podstatná je rychlost vykládání karet. Všichni hráči hrají najednou. Nikdo nečeká, všichni jsou zapojeni naráz po celou hru.

Při použití všech tří sad (červená, modrá a zelená) lze hrát až ve dvanácti hráčích. Jedna sada obsahuje karty pro čtyři hráče.

Další informace

Počet hráčů

2 až 4

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Krátká hra do 30 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2001

Míra náhody

3 – malý podíl náhody

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

1 – triviální

Míra humoru

4 – postavena na humoru

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

MINDOK, SCHMIDT SPIELE

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Odkazy:

69 hodnocení k Ligretto červené

 1. Plastík
  2 z 5

  :

  Tak nevím. Hrál jsem Ligretto, vážím si tvůrce, ale žádný šlágr. Snad by mi mohl pomoci nějaký fakt gang hráčů této hry. Pak možná. Šanci bych jí teda dal, být toho gangu.

 2. XiQiX
  1 z 5

  :

  Ubohá varianta na spoustu jiných dětských her s ošklivým zpracováním.

 3. loko9
  4 z 5

  :

 4. janapo
  3 z 5

  :

 5. JoiceD-C
  2 z 5

  :

 6. RoMi
  5 z 5

  :

 7. Vašek
  3 z 5

  :

 8. 4listek
  5 z 5

  :

 9. kutikk
  4 z 5

  :

 10. makeska
  4 z 5

  :


  Máte rádi postřehovky? Nevadí vám, že hrajete několik mnoho kol za sebou? Potřebujete hru, kterou snadno sbalíte do tašky? Pak je Ligretto hra pro vás. Hra je zábavná jak ve dvou, tak i ve více hráčích, i když popravdě si nedokážu představit jak se hraje v plném počtu 12 hráčů – pokud použijete všechny 3 barevné krabičky, v každém jsou karty pro 4 hráče. Každý hráč má svou Ligretto hromádku (10 karet, viditelná je jen ta vrchní) a vyložené karty (podle počtu hráčů), zbytek karet má v ruce. Poté se snaží podle daných pravidel společně s dalšími hráči uprostřed stolu vytvářet hromádky čísel stejné barvy od 1 do 10. Dokládá karty ze svých vyložených karet, ze své Ligretto hromádky i z ruky. Hráč, který první „vypotřebuje“ svou Ligretto hromádku ukončí pro všechny hru. Poté si hráči sečtou body podle počtu karet, které se jim podařilo umístit na hromádkách uprostřed stolu a odečtou si body za ty karty, které jim zůstaly v Ligretto balíčku. Každá karta umístěná uprostřed stolu 1 bod, každá, která zůstala v balíčku minus 2 body. Hra se hraje obvykle na tolik kol až vítězný hráč dosáhne 100 bodů, ale můžete si ji i libovolně zkrátit. Může docházet i k velkým zvratům, v jednom kole získáte velký počet bodů a v následujícím třeba jen body minusové. Je potřeba bojovat až do konce. Zábavná hra s jednoduchými pravidly.

 11. ikri
  2 z 5

  :

 12. Pavluša
  5 z 5

  :

 13. Tadži
  4 z 5

  :


  Recenze pro portál Topzine.cz, Dušan Takáč

  Ve světě je známá jako Dutch Blitz už od roku 1960, nový image jí dodala v roce 1988 firma Rosengarten, kdy ji zároveň přejmenovala na Legretto. Současná verze s názvem Ligretto se objevila na přelomu milénií pod hlavičkou firmy Schmidt. Ačkoliv se uvažuje i o opačném historickém postupu, v němž hru naopak němečtí přistěhovalci přinesli do Ameriky, kde se z něj stal Dutch Blitz.

  Za svoje peníze dostanete do ruky obyčejnou krabičku téměř ve tvaru kvádru. Strohý zelený design ničím nenaznačuje, že by mohla něčím závratným překvapit. Nenechte se však zmást touhle zdánlivou všedností. Uvnitř se skrývají hodiny zábavy a smíchu. Karty jsou rozděleny dvěma způsoby – líc obsahuje vždy čtyři čísla od každé barvy. Rub je poznávacím symbolem hráčů. Tak se stane, že každý účastník má od barvy a čísla vždy jeden exemplář – celkem tedy vlastníte na začátku hry čtyřicet karet čtyř barev od jedné do deseti.

  Pokračování recenze na https://www.topzine.cz/ligretto-%E2%80%93-vstup-pouze-rychlikum/

 14. Petr
  4 z 5

  :

 15. esther.f
  5 z 5

  :

 16. trichopterka
  5 z 5

  :

 17. Terw
  5 z 5

  :

 18. Joe
  4 z 5

  :

 19. Hippo
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry