Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Soutěž o RPG hru Dračí Hlídka


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou stolní RPG hru Dračí Hlídka můžete do 20. října. Tentokrát vylosujeme hned dva výherce. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Dračí Hlídka je hra na hrdiny zasazená do středověkého fantasy světa. Jeden hráč představuje vypravěče a celou hru řídí, ostatní tvoří skupinku dobrodruhů s různý zaměřením a schopnostmi. Postavy se v průběhu hry rozvíjí tím, jak úspěšně plní různé úkoly a získávají zkušenosti. Můžete se stát válečníkem, alchymistou či zlodějem. Hra je určena pro 2–6 hráčů od 9 let. Pravidla jsou přístupná a umožňují rychle začít bez zdlouhavého studování. Jedná se původní českou hru, která navazuje na již legendární Dračí doupě.

Termín soutěže: 6.–20. října 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Dračí Hlídka získaly: Danuše V. z Dymokur a Anna-Marie N. z Prahy 5.

Vítězkám gratulujeme!

Soutěžní otázky

 1. Z jakých ras, které může mít vaše postava, si ve hře Dračí Hlídka budete vybrat?
 2. Co ve hře Dračí Hlídka znamená PJ?
 3. Jak se jmenuje autor hry Dračí Hlídka a jakou přezdívku používá?
 4. Anketa: Jaké stolní hry na hrdiny (RPG) jste již vyzkoušeli a které doporučujete? Pokud jste ještě RPG nehráli, máte chuť ji vyzkoušet? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Dračí Hlídka


Související články:Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. člověk, trpaslík, elf, půlčík, gnóm, barbar, obr .
 2. Pán jeskyně.
 3. Pavel „Sir_Tirus“ Ondrusz.

36 Komentáře
 1. ppetruss

  20.10.2020 7:29

  Bohužel moc velké zkušenosti s RPG hrami nemám, ale máme určitou zkušenost s knihami od Rexher, tedy blíže komiksy, v nichž jsi hrdinou. To mě opravdu bavilo. U nás doma jsme zatím zahráli Unesenou a Zapadákov.

 2. Pepogn

  19.10.2020 10:23

  Hrál jsem před nějakými cca 17-15 lety klasické Dračí Doupě, tuším 1.5. Na táboře jsme se scházeli po večerce ve volné chatičce a jako protekční to bylo mezi skoro všemi vedoucími veřejné tajemství, které nám procházelo. Jo, generace před námi se po večerce scházeli aby něco popili a páchali jiné nepřístojnosti, my hráli Dračák:))
  Od té doby nic, ale Dračí hlídka je v plánu jak s dětmi z oddílu, tak doma.

 3. Mahr

  15.10.2020 23:06

  Nikdy jsem nehrál dračák, ale vždy jsem to chtěl vyzkoušet. Když jsem hrál s dětmi poprvé KARAK, byl jsem nadšený. Dračí hlídka je tedy určitě dalším krokem. Když nevyhraju zde, nadělí ji dětem Ježíšek 😉 Věk mají akorát 🙂

 4. Artholl

  15.10.2020 7:54

  Hrál jsem jak různé edice Dračího Doupěte, tak Dungeons and Dragons. A možná jako jediný tady jsem hrál i Stín meče 🙂
  U těchhle her se těžko nějaká doporučuje. Každá je zasazená do trochu jiného světa, takže nakonec záleží víc na tom, jaký styl se líbí lidem, co ji chtějí hrát. A samozřejmě mají tyto hry výhodu v tom, že je možné si nějaká pravidla upravit, vůbec nepoužívat, nebo naopak přidat. To teoreticky jde u všech her, ale tady se to dá většinou tak nějak líp a hra se dá stále hrát, ne jako když třeba měníte pravidla šachu.

 5. martines

  13.10.2020 15:35

  DrD 1.6, to je asi klasika. Pak DnD různý edice (pátou doporučuji, velice přístupná a zábavná), Shadowrun… Všechno snad ve všech ohledech lepší a propracovanější než původní dračák – ale nic se nejspíš tou atmosférou a nadšením nevyrovná těm prvním neumělým pokusům ze základky. Takže Dračí hlídko, vyvolej nostalgii!:)

 6. List

  10.10.2020 15:24

  Dračí doupě, Dračí doupě plus, Dračí doupě 2 a momentálně Dungeon and Dragons 5e – v posledně jmenovaném je na můj vkus magie všude přítomná, a co jsem tak četl, tak by právě Drači hlídka mohla být ideální na takové to trochu „nižší fantasy“, které hrajeme nejraději 🙂

 7. fazul

  8.10.2020 13:05

  Hrál jsem Dračí doupě, který je dodnes moje srdcovka a nedávno jsme je začali zase hrát, Shadowrun, Fate a Pána Prstenů: Dobrodružnou hru (vydala to v 90. letech Mladá Fronta), který je skvělý pro začátečníky. Bohužel dnes už téměř nesehnatelný.

 8. Damdam

  7.10.2020 22:30

  Zkoušeli jsme hrát s bráchy Dračí doupě bez jakýchkoliv předloh a tak ani nevíme, jestli bychom se skutečnému „Dračáku“ alespoň trošku přiblížili. Ale bavilo nás to docela dost. Jinak z deskovek jsme hráli Talisman a Karak, na který jsem si vzpomněl díky jednomu komentáři níže – takže díky 🙂

 9. SkillJam

  7.10.2020 10:52

  Samozřejmě jako prckové na základce jsme zkoušeli klasický Dračák, ale nutno podotknout, že jsme si pravidla velmi silně modifikovali neznalostí 😀 Rádi bychom nyní v dospělosti s kamarády zkusily poprvé opravdové hraní a nové RPG by pro to byla super příležitost 🙂

 10. MachalXVIII

  7.10.2020 7:22

  Hrajeme DRD 1, 2 a Příběhy imperia, setkal jsem se i s Drd+. Hlídka mě jako projekt zaujala a vypadá to že budeme zavádět nové hráče, tak je to dobrá příležitost na vyzkoušení zjednodušených pravidel. 🙂

Napsat komentář