Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Soutěž o hru Obludárium


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Obludárium můžete do 26. listopadu 2019.
Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Obludárium je horká novinka Richarda Garfielda, autora světoznámé hry Magic. Tentokrát se jedná o rodinnou hru, ve které se stáváte lovci a krotiteli oblud. Ucházíte se o místo ve slavné varieté, abyste své exotické úlovky mohli předvádět veřejnosti. Kdo bude mít nejpůsobivější obludárium, vyhraje hru. Ve hře si vybíráte z karet, které kolují mezi hráči, získáváte karty krajů, oblud, pomocníků, a plníte úkoly. Na lov máte 4 sezony. Karty mají krásné ilustrace, které hře vdechují jedinečnou atmosféru. Buďte mezi prvními, kteří si ji zahrají. Hra vychází v těchto dnech.

Termín soutěže: 14.–26. listopadu 2019 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Obludárium, kterou do soutěže věnoval MindOK, získala Zuzana B. z Českých Budějovic.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Jak se hra Obludárium jmenuje v originále?
 2. Kolik hra Obludárium celkem obsahuje karet?
 3. Na kdy je naplánované české vydání hry Sanctum a rozšíření Nové divy a osobnosti ke hře Through the Ages?
 4. Anketa: Čtete celé recenze her, nebo jen celkové hodnocení na konci? Nebo si každou hru vyzkoušíte sami, takže recenze nevyhledáváte?(Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(správné odpovědi najdete níže)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje MindOK.

MindOK

Obludárium v katalogu Hrajeme.cz:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Carnival of Monsters.
 2. 240 karet.
 3. Prosinec 2019.
 4. Odpovědi na anketu najdete níže v komentářích a na Facebooku u postu zde a zde.

Zde je několik příkladů vašich odpovědí na anketu:

 • Recenze čtu celé, ale jen u her, které by se doma u nás hrály. Takže nejdříve zkoumám délku hry a počet hráčů. Upřednostňujeme hry do 1 hodiny, abychom si mohli zahrát jich víc za večer. Když mne zaujme, hledám videonávod či videorecenzi a následně si pořídíme.  
 • Recenze čtu vždy celé. I pokud se jedná o hru, která mě na první pohled nezaujala, protože v recenzi bych se mohl dočíst více a mohlo by mě to i přesvědčit o opaku
 •  Před koupí hry chci vždy znát princip hry a případné další info, ne jen celkové hodnocení. Recenze čtu tedy celé. Ale převážně u her, které mě už předtím nějak zaujali (z nějakého videa, grafikou, …)  
 • Recenze čtu celé. Nemá pro mě smysl číst jen koncové hodnocení. Spousta důležitých informací je v průběhu textu a jen podle hodnocení nelze uvažovat o koupi či zavrhnutí dané hry.
 • Nejčastěji čtu CELÉ recenze a hodnocení uživatelů na internetu (např. vaše stránky 🙂

69 Komentáře
 1. Albi

  26.11.2019 22:21

  Recenze čtu celé, ale jen u her, které by se doma u nás hrály. Takže nejdříve zkoumám délku hry a počet hráčů. Upřednostňujeme hry do 1 hodiny, abychom si mohli zahrát jich víc za večer. Když mne zaujme, hledám videonávod či videorecenzi a následně si pořídíme.

 2. flint

  26.11.2019 10:43

  Je to jak kdy, ale většinou čtu recenze celé. Raději mám videorezenze nebo let’s play, protože si o hře dokážu udlěta komplexnější obrázek, když vidím a slyším „naživo“ jak hra vypadá a jak se hrajeme, a jestli mne vůbec bude bavit.

 3. Rayus

  25.11.2019 13:31

  Před koupí hry chci vždy znát princip hry a případné další info, ne jen celkové hodnocení. Recenze čtu tedy celé. Ale převážně u her, které mě už předtím nějak zaujali (z nějakého videa, grafikou, …)

 4. anupinka

  25.11.2019 11:46

  Pokud je v celkovém hodnocení na konci recenze shrnuto vše podstatné, čtu jen to. Způsob, jakým se hra hraje, v recenzích zásadně nečtu, protože toto již vím buď z přečtených pravidel nebo zhlédnutých videí 😉

Napsat komentář