Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Mariposas


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou rodinnou hru Mariposas, kterou Albi právě vydává, můžete do 15. června. Stačí, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Mariposas je novinkou od Elizabeth Hargrave, která je autorkou úspěšné hry Na křídlech. I tentokrát se inspirovala v přírodě, zaujalo ji fascinující putování milionů motýlů Monarchů stěhovavých z Mexika na sever a zpět. Hra vám umožní tuto cestu zažít. Pomocí karet pohybu budete svými motýli pohybovat po plánu, díky získané potravě se budou množit a přitom budete během tří ročních období plnit různé úkoly, abyste získali co nejvíce bodů.

Termín soutěže: 3.–15. června 2021 (soutěž již byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Mariposas, kterou do soutěže věnovalo Albi, získává Ariel S. z Prahy.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Pro kolik hráčů je hra Mariposas určena?
 2. Kolikátá generace motýlů se ve hře Mariposas vrací do mexického Michoacánu?
 3. Na kterou hru od Albi, která má letos vyjít, se nejvíce těšíte?
 4. Anketa: Kolik deskových her jste během lockdownu (od října do dubna) pořídili a která z nich vás nejvíc baví? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi na tři otázky pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

 1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.
 2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).
 3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Albi.

logo-yellow-albi

Související články:


Hra Mariposas v katalogu Hrajeme.cz:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Určena je pro 2–5 hráčů.
 2. Čtvrtá generace.
 3. Těšíte se na celou řadu her: Gloomhaven: Lví chřtán, Frostpunk, Etherfields, Terra Futura, Rudý úsvit, Terra Futura, Frosthaven.

51 Komentáře
 1. ssoleil

  15.6.2021 8:43

  Tak úplně nemůžu říct,kolik jsme her pořídili, mám v tom množství zmatek Celkem jich bylo cca asi deset (i s vánočními dárky) a pár dalších jsme podpořili na kickstartru. Je těžké vybrat tu nej. Velkou radost mi udělala hra Monstrum: Frankensteinovi dědicové.

 2. Paja

  7.6.2021 8:13

  Pořídil jsem si dvacet tři her nejrůznějších žánrů a kategorií od dětských přes rodinné až po ty složitější hráčské. Nejvíce jsem si užil Divukraj s rozšířením Perlava a Praga Caput Regni. Děti nejvíce oslovili Pohádkáři.

 3. Azifaral

  5.6.2021 16:51

  No je jich opravdu balík. Když vezmeme ty dětské (Karak, Kobold, Kdo to byl atd.) tak k dospělým Ex Libris, Indian Summer, Na louce, Ticket to Ride Evropa, Petrichor atd.) tak na cestě je Scythe a z největší pravděpodobností Brass …a to máme zatím jenom za sebou polovinu roku a ten můj výčet je jenom drobný výcuc 😀

 4. AliCap

  4.6.2021 23:10

  Za to období jsem pořídila cca 10 her pro dceru (včetně 2 Mačiek). Ji momentálně nejvíc baví Kvak! a Mmm! Některé hry ještě čekají ve skříni na vhodnou příležitost.
  Budu muset taky někdy obdarovat sebe…

  • VerčaB

   14.6.2021 14:53

   Od února jsme pořídili spoustu her (počítat to raději nebudu – skříň je plná deskovek). Většinou hrajeme vyloženě dětské hry. Baví nás rychlé karetky jako Kdo to byl, Milostný dopis, Spící královny, lama, uno, Port Royal, ale i delší deskové hry jak Karak, nebo Ovce boj o pastviny, patchwork, Zombie kidz/teenz…

 5. Albertos

  4.6.2021 12:42

  Odhodlaní, Cestou necestou, Břink ve vesmíru, Carcassone, Kartografové, Sagrada, rozšíření – oceánie, k tomu předobjednávky na zoo NY, 7 divů duel a 2 mačky (resp. zajíce) a nejvíc asi hrajeme sagradu a ty kartografy, protože jsou jednoduché a dá se to hrát i s návštěvou bez toho bez toho, aby se musely hodinu vysvětlovat pravidla.

 6. majdina

  4.6.2021 2:12

  Během lockdownu jsem pořídila 11 her, většinou se jedná o flip and write hry a karetní. Přiznám se, že jsem se až lekla toho čísla, nijak mi to nepřišlo 😀 Těžko vybrat jednu, ale momentálně je to Na křídlech.

Napsat komentář