Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Břink! Ve vesmíru!


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY  Soutěžit o novou hru Břink! Ve vesmíru! můžete do 17. listopadu 2020. Můžete ji vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Břink! Ve vesmíru! je samostatnou hrou, která vychází z hry Břink! a má s ní hodně společného. Především je to vytváření balíčku karet během hry, které vám umožňují pohyb po plánu, boj a nákup nových karet. Tentokrát se ale přenesete z fantasy do sci-fi, na vesmírnou loď Tyrana REXe, abyste ukradli jeho artefakty. Nejprve se ale musíte dostat na chráněný můstek, a pak úspěšně uniknout. Hra je určena pro 2–4 hráče od 12 let, ale zvládnou ji i mladší.

Termín soutěže: 4.–17. listopadu 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Břink! Ve vesmíru!, kterou do soutěže věnovaly REXhry, získal Michal M. z Kopřivnice.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Kolik artefaktů může jeden hráč maximálně odnést ve hře Břink! Ve vesmíru!?
 2. Je podmínkou vítězství útěk z lodi v únikovém modulu?
 3. Jmenujte 3 hry/rozšíření od REXher, které by měly vyjít ještě do konce roku 2020?
 4. Anketa: Jaký typ her máte nejraději a proč? Je to jen na vás a máte k dispozici stejně naladěné hráče. (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry

Hra Břink! Ve vesmíru! v katalogu Hrajeme.cz

Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Maximálně jeden artefakt.
 2. Ne, musíte se dostat alespoň do nákladového doku, o vítězství rozhodují získané body, ale musíte mít artefakt.
 3. Například: Draftosaurus, Cestou necestou (nakonec bude po novém roce), Divukraj: Perlava, Rytíři 2, Safari bar 3 .
88 Komentáře
 1. PetrR

  19.11.2020 14:37

  jednoznačně kooperační hry, kde se hraje společně bez zrádce proti hře – buď společnými silami všichni vyhrají a nebo prohrají, nikdo není lepší nebo horší a tak se v závěru nikdo nehádá. Od určitě doby máme „Catan“ jako zakázané slovo…

 2. Edwyn

  17.11.2020 16:20

  Hodně cestuji, tak oceňuji malé chytré hry, které dokážou zabavit jak hráče, tak nehráče. Z této kategorie bych rozhodně vypíchnul Tajuplné říše, kde s 50ti kartami můžete strávit celý večer v až 6ti hráčích.

 3. Fenriss

  17.11.2020 10:36

  To se moc říct nedá, mě baví různé hry takže to raději nechávám na spoluhráčích. Ale kdybych měl vyloženě říct tak hry, kde mám postavu kterou průběžně vylepšuji a nejlépe s nějakým dungeon crawling.

 4. Orel91

  17.11.2020 8:52

  Osobně nejsem úplně vyhraněný a v naší sbírce jsou jak eurovky, tak Ameritrash hry, od lehkých rodinných her až po náročné strategie typu Twilight Imperium. Nicméně, když si mám vybrat, tak nejraději sáhnu po engine build strategiích (Mars: Teraformace, Divukraj), deck buildingových hrách (Dominion, Břink!) či po kampaňových legacy hrách (Gloomhaven)…

 5. yarin

  16.11.2020 12:31

  zalezi na nalade a situaci. primarne tezsi eura s vetsi mirou interakce (scythe) nebo bojovky typu smallworld, ale s chuti si zgustnu i na party hrach (kryci jmena, dixit, tury mury, serif…) nebo abstraktkach (santorini, hive…)

 6. Suchar

  16.11.2020 6:56

  Rád mám příběhové hry s kampaní, které ale nestojí jen na náhodě, ale záleží hodně na strategii. Na rodinné hraní však hraji radši nějakou karetku s krátkou herní dobou. Hrajeme doma a 1x týdně s pravidelnou skupinou 4-5 hráčů.

 7. Mahr

  15.11.2020 17:50

  Záleží na situaci… Při více lidech mám rád vědomostní párty hry. Pokud se budeme bavit o akci do 5 lidí, rád rozjedu nějakou strategickou hru. A na rychlé zahrání mám k dispozici karetky. Hráčskou základnu mám… Hrajeme s manželkou, synem a dcerou. Jednou za čas bývalá kolegyně pořádá „herní veřer“, kde se nás sejde třeba 8. No a vždy, když se domluvím s kamarádem, dáme souboj v Teraformaci!

 8. Djkoma

  15.11.2020 11:43

  Nejraději mám složitější euro hry, kdy se dá plánovat a taktizovat podle potřeby a hra není založena jen na náhodě. Někdy si však rád zahraju i čistou atmosférickou hru plnou napětí jako je Nemesis.

 9. Mice

  13.11.2020 20:31

  Hry, jež využívají mechaniku umísťování (dice či worker-placement). Baví mne v dané situaci promyslet co nejvhodnější / nejvýnosnější možnost. V poslední době jsme na stůl dostali Sagradu, ta je lehce přístupná, takže se ke hře vždy někdo najde.

Napsat komentář