Kemet

4.50 z 5
(Hodnocení: 6)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
79

Originální název:
Kemet
Rok vydání:
2012
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Dlouhá hra – 90 až 120 minut

Katalogové číslo: 13156. Kategorie: .

Popis hry

Kemet je válečná hra zasazená do mystického starověkého Egypta. V roli jednoho z egyptských bohů vedete armádu svých stoupenců. Cílem je přemoci soupeře a ovládnout Egypt.

Odkazy:

6 hodnocení k Kemet

 1. Svob
  5 z 5

  :

  Hra sama o sobě je velice mohutná a vcelku i komplexní, přesto je velice jednoduchá a rychlá na naučení. Tahy jednotlivých hráčů nejsou ani moc protáhlé a tak udrží hráči pozornost. Velký důraz je zde kladen na válčení samotné, přesto tvorba jednotek je jednoduchá a tak udržení válečné mašinérie není problém. Figurky mytických kreatur herní plán velice obohacuje. Stejně tak i pyramidy sloužící pro znázornění hráčovy vyspělosti jak v obraně, útoku, nebo v ekonomice.

  Tato hra nemá chyby, jen samé plusy.

  Dynamická, krásná, atmosferická, kvalitní systém vývoje technologii, vyvážená pro všechny počty hráčů.

 2. cinan
  4 z 5

  :

  Bratříček Kyklád zaměřený více na válčení

 3. cSf.Loser
  5 z 5

  :

  Výborná hra ze světa starověkého Egypta. Graficky je hra zpracovaná na absolutní výbornou s hvězdičkou. Figurky bych si klidně vystavil do obýváku do vitríny. Ve hře se snažíte získat vítězné body za vítězství v bitvách jako útočník a za konrolu určitých bodů na mapě. Budujete armády, vylepšujete pyramidy 3 barev a podle toho můžete vylepšovat a kupovat mýtické bytosti. Hraje koncipována jako útočná a to se mi moc líbí, prostě žádné budování armád a manévrování, ale „vlítnem na ně“. K tomu jsou nějaké ty akční karty a pěkný soubojový systéme na bázi karet.

 4. jarmuk
  4 z 5

  :

  super bojovka

 5. martin.kdo
  4 z 5

  :

  Těžce konfliktní hra o přízeň bohů. Tu získáte hlavně v boji, ovládnutím chrámů a stavbou a vylepšováním pyramid. Hlavním platidlem ve hře jsou modlitby, za ty nakupujete a vylepšujete armádu a pořizujete různá mýtická stvoření. Hra je velmi jednoduchá a poměrně rychlá. Souboj nevyžaduje kostky, k počtu vojáků přičtete bonusy z nakoupených vylepšení, ze skrytě zahraných karet, a kdo má víc, vítězí.
  Hra je to zábavná a čím více lidí hraje, tím víc v ní je zvratů a překvapivých situací. Nicméně kvůli své konfliktnosti, kdy hráči musí jít opravdu tvrdě proti sobě, nemusí hra sednout každému.

 6. Caesar
  5 z 5

  :

  Úžasná interakce mezi hráči – bez bojů to tu nejde. Naštěstí prohra až tak nevadí a je možné se z ní rychle vzpamatovat. Parádní je systém technologií, kdy každý hráč si tvoří vlastní armádu s unikátními schopnostmi. Nepříjemné je, že se dva hráči mohou domluvit a jednoho cíleně ničit.

Přidat hodnocení hry