Fief: France 1429

4.67 z 5
(Hodnocení: 3)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
889

Originální název:
Fief: France 1429
Rok vydání:
2014
Počet hráčů:
3 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Velmi dlouhá hra – více než 2 hodiny

Katalogové číslo: 13159. Kategorie: .

Popis hry

V této hře každý hráč reprezentuje jeden z francouzských rodů 15. století. Jejich cílem je dovést svůj rod k co největší moci. Rozšiřují proto svá panství, uzavírají výhodné sňatky, získávají královské i církevní tituly. Jedná se o komplexní hru pro náročné hráče.

Odkazy:

3 hodnocení k Fief: France 1429

 1. marektomas98
  5 z 5

  :

  Tématická historická hra. Spousta vtipných tématických drobností, jako uzavírání spojenectví manželství. Dobře vymyšlená diplomacie. Taková dotažená Hra o Trůny.

  + Soubojový systém
  + Diplomacie
  – Karty mohou silně zaříznout

 2. cSf.Loser
  4 z 5

  :

  Diplomatická hra se vším všudy. máte své šlechtice obsazujete území, budujete armády, stavíte si mlýny. Šlechtici umírají na mor a podobné legrácky, které přinášejí náhodné karty událostí. Soubojový systém je moc pěkný. Systém hlasování a titulů je velice zajímavý a dává novou dimenzi diplomacii, která je ve hře velice podstatná. Libí se mi systém domluvených sňatků. Proste hra je fakt vychytaná a napínavá. Jen některé partie jsou až moc rychlé, pokud si hráči neuhlídají své sousedy a některá rozhodnutí jediného hráče mohou zvrátit celou partii, pokud špatně přečte rozložení sil na plánu. Jinak výborná hra, kterou doporučuji všem větším skupinkám hráčů. doporučuji hrát v plném počtu. Já se těším na rozšíření.

 3. martin.kdo
  5 z 5

  :

  Musím říct, že mě ze začátku hra moc neoslovila, ale postupem hraní mě dokázala atmosféra strhnout a hru jsem si užíval. Tahle hra umí opravdu psát příběhy. Uzavíráte sňatky (tady pozor jestli hrajete s partnerkou, těžce nesou, pokud nabídnete prsten jiné :oD ), uzavíráte dohody s ostatními hráči, volíte biskupy, kardinály, papeže, krále, a to jen proto, abyste měli co největší území a vliv na dění ve hře. Ve hře nechybí intriky, zrady, vraždy (pokud si například chcete někoho vzít (nejlépe krále), ale už je v manželství), ale ani spravedlnost, pokud vám na vraždu přijdou. Samozřejmě nechybí ani budování armády a bitvy. Po dohrání zůstanete plni dojmů a vzpomínek na časy dávno minulé.
  Hru je nejlepší hrát v sudém počtu lidi, aby někdo nezbyl „na ocet“ bez partnera. Na druhou stranu se pak svazky a spojenectví více mění. Nejlepší zážitek je asi v plném počtu 6 hráčů.

Přidat hodnocení hry