Scythe

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
7

Originální název:
Scythe
Rok vydání:
2016 (česky 2017)
Počet hráčů:
1 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 14 let.
Doba hraní:
Velmi dlouhá hra – 120 minut

Katalogové číslo: 13248. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Hra Scythe vás zaujme bohatou výbavou, výborným zpracováním, a především tím, jak dokázala skloubit herní mechanismy s tématem a jakou dokáže vytvořit atmosféru. Hra vás zavede do východní Evropy po 1. velké válce, historie se však ubírá jiným směrem, než známe.

Ve hře Scythe se hráči chopí vlády nad jednou z pěti frakcí – Rusvětský svaz, Severská království, Krymský chanát, Saská říše, Polanská republika. Každá frakce se snaží získat slávu a bohatství tak veliké, že ostatní přestanou být konkurencí. Obojí se dá získat jedině tím, že hráči prozkoumávají krajinu, budují stavby, těží suroviny, konstruují mocné mechy a vyhrávají konflikty o kontrolu území s jinými hráči. To vše za účelem zisku dvou věcí – hvězd a mincí. Hvězdy slouží k ukončení hry. Peníze jsou zase důležité pro celkové umístění – kdo získá nejvíce, vyhrává.

Píše se rok 1920. První Velká válka sice skončila, ale prach a popel, který zvířila, se stále pomalu snáší na Evropu počátku dvacátého století. Kapitalistický městský stát, známý jen jako Továrna, který roztáčel kola války výrobou těžce ozbrojených, kráčejících strojů – mechů, zavřel své brány. Sousední země se s tím však nehodlají smířit a kolem Továrny začíná houstnout atmosféra. Vesničané prchají ze svých domovů, protože dobře vědí, že válka se může vrátit každou vteřinou.

Další informace

Počet hráčů

1 až 5

Věk hráčů

Od 12 let

Doba hraní

Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2016

Výrobci

ALBI

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Články na Hrajeme.cz:

Pravidla:

Odkazy:

Video:

Představení hry (délka videa: 1:47 min.)

 

Hodnocení hry

Zatím zde nejsou žádné hodnocení hry.

Buďte první, kdo napíše hodnocení hry “Scythe”