Malé-velké-galaxie-box
Malé-velké-galaxie-Planeta_malaKomponenty_maléMalé-velké-galaxie-box_spodní

Malé velké galaxie (Tiny epic Galaxies)

4.67 z 5
(Hodnocení: 9)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
296

Originální název:
Tiny Epic Galaxies
Rok vydání:
2015
Počet hráčů:
1 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let
Doba hraní:
Středně dlouhá hra – 30 minut

Katalogové číslo: 13091. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Hra o mezigalaktickém soupeření od Scotta Almese na 30 minut. Malá krabička skrývá poměrně komplexní hru, která je určena až pro 5 hráčů od 14 let (zvládnou ji ale i mladší). K dispozici jsou i scénáře pro sólo hraní. Ve hře budete rozvíjet svou flotilu, kolonizovat nové planety a soupeřit s ostatními o vliv ve vesmíru.

Další informace

Počet hráčů

1 až 4

Věk hráčů

Od 12 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

České vydání hry se připravuje

Rok vydání

2015

Výrobci

REXHRY

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Články na Hrajeme.cz:

Pravidla:

Odkazy:

Videa:

9 hodnocení k Malé velké galaxie (Tiny epic Galaxies)

 1. Tomy35
  5 z 5

  :

  Malá krabička, velká hra. Tento mezigalaktický souboj řízený kostkami nemá chybu!
  Nasedněte do rakety, doplňte energii, naložte nějákou kulturu, připravte si ´diplomatický proslov, vytiskněte ekonomické grafy, zabezpečte základnu a hurá přesouváme se…
  Těchto šest akcí až na sedmi kostkách dokáží příjemně poškádlit mozkové buňky v podobě ideálního tahu, rozmanitost planet a skvělé zpracování hry za malou cenu? Co víc si přát…

 2. Gingi
  5 z 5

  :

  Super, skladná, strategická hra. Název přesně odpovídá. Hra se dá celkem dobře ovlivnit, i když je kostková, ale má velkou variabilitu (hodně karet planet). Co bych hře vytkla je (povětšinou) velký nedostatek kultury, který má za následek malé sledování ostatních hráčů, co vlastně dělají. Navíc se může při hře stát, že není žádná planeta na kulturu, což hru ještě víc zpomalí a stane se hrou – každý si něco šudlá na svým písečku. ALE tohle je detail, který jde jednoduše vyřešit pravidlem, že vždy musí být aspoň jedna vyložená planeta, která dává kulturu a hned se ze hry stává skvělá, svižná hra, kterou vřele doporučuji!

 3. Slado42
  4 z 5

  :

  Malé velké galaxie naprosto dostávají svému názvu. V malé krabičce se skrývá vcelku velká hra. Nejdříve jsem si myslel, že pro naši skupinu to bude jen filler mezi většími hrami, ale již ve 4 hráčích se dokáže poměrně protáhnout a musíte se hodně snažit, abyste něco nepromeškali na začátku, protože později dobře rozjetého soupeře už těžko doženete. A možná i z tohoto důvodu jsem krapet na vahách s jejím hodnocením. Není to filler, není to velká hra, je to takové mezi. Na setkání s naši skupinou ji už tedy příliš neberu, ale například jako hra na cesty je báječná.

 4. wraith
  4 z 5

  :

  Pěkná zábavná hra, akorát herní desky jsou fórové, prohýbají se a kloužou na nich figurky, lepší by byl pevný karton.

 5. cSf.Loser
  4 z 5

  :

  Výborná hra z této skvělé série. Oproti MVkrálovstvím jsou zde kostky a manipulace s nimi. Hra je poměrně hodně jiná, ale drží se koncepce malých krabiček, velké variability a smysluplného hraní a to já osobně považuji za velké plus.

 6. matrosh
  5 z 5

  :

  Na tak malou krabičku a cenu, řekl bych luxusní zaležitost. Jen si to vemte budovatelská hra založena na kostkách. Budovaní je obvykle velkou doménou euro hráču, kde nefiguruje žádná náhoda. Spojení slov kostky a budovatelská strategie dokáže nejednoho euro hrače donutit skočit z okna. Ale vážení ono to opravdu jde. Vy sice totiž kostkami hážete, ale je jen na vás které z nich použijete, popřípadě které vy použíjete a ostaní hrači je od vas okopírují. Taky je jen na vás kterou planetu jen navštívíte, abyste okamžitě využili její schopnost, nebo kterou se rozhodnete kolonizovat, aby její schopnost patřila jen vám. Kostky se dají využívat opravdu různorodě a jsou i hodně designově přijemné, jako skoro všechno v této hře. Navíc se do vozit všude sebou a nevzžaduje mnoho prostoru, kdybyste to chtěli hrát třeba na pařezu v lese neni to problém. Výborné.

 7. Pundlich
  5 z 5

  :

  Jednoduchá krásná hra. Líbí se mi postupný rozvoj základny.

 8. AlexMatulek
  5 z 5

  :

  moc dobrá sólovka pro samotáře

 9. zdenda
  5 z 5

  :

  Velmi povedená kostková hra. Baví ve více hráčích i sólové hře!

Přidat hodnocení hry