Five Tribes

3.50 z 5
(Hodnocení: 4)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
74

Originální název:
Five Tribes
Rok vydání:
2014
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Středně dlouhá hra – do 70 minut

Katalogové číslo: 13073. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Hra Five Tribes vás zavede do pohádkového světa daleké Arábie, kdy pohádky Tisíce a jedné noci byly skutečností. Hráči jako cizinci vstupují do starobylého městského státu Naqala, aby si vydobyli co největší vliv v sultanátu. Hra začíná netradičně umístěním všech figurek na hrací plochu vytvořenou destičkami s různými místy v sultanátu. Během hry budete manipulovat s místními kmeny, vyvolávat staré džiny a získávat vliv.

Další informace

Počet hráčů

2 až 4

Věk hráčů

Od 12 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Hra je v ČR dostupná, ale pouze bez přeložených pravidel

Rok vydání

2014

Autoři

Bruno Cathala

Výrobci

Days of Wonder

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Články na Hrajeme.cz:

Odkazy:

4 hodnocení k Five Tribes

 1. KarelZendulka
  4 z 5

  :

  Líbí se mi u hry kvanta kombinací, tato hra chce asi více času, aby z ní člověk dostal plný potenciál.

 2. Svob
  5 z 5

  :

  Five Tribes je krásná hra, jak po grafické stránce tak i po herní mechanice. Systém přesouvání panáčku po hracím plánu, je zde velice dobře využit. K tomu jednotlivé kmeny (různé barvy meeplů) mají každý jinou vlastnost a možnost získání peněz (vítězných bodů). Variabilní herní plán, náhodné rozestavění panáčků přidává hře velkou znovu hratelnost. Bohužel hru doporučuji nejlépe ve dvou kdy doopravdy můžete více promýšlet své tahy dopředu. Ve 4 hráčích bohužel dochází až k příliš velké změně herního plánu než přijde příslušný hráč na řadu. Jedná se o zářný příklad eurohry – hodně počítání kvůli nejlepšímu tahu, minimální konflikt/škodit lze jen minimálně a spíše nepřímo.

  Doporučuji i rozšíření, které hru lehce zpestří omezením pohybu, přidáním hor.

 3. cinan
  4 z 5

  :

  výborná rodinná hra, zapracování mankalového mechanismu se opravdu povedlo, když hraje člověk jen tak tak je to pěkná oddychovka, když to začne počítat tak je to naprostý masakr mozku, zvláště s rozšířením.
  Pravidelně každý náklad ihned vyprodaný mluví za své 🙂

 4. cSf.Loser
  1 z 5

  :

  Hru jsem hrál jen jednou a nechci více. Na hru jsem se těšil, ale realita byla hrozná. Systém, že na začátku máte hrozně moc možností a pak se snižují v průběhu hry na papíře vypadal pěkně v praxi však přinesl to, že počáteční tahy se neskutečně táhly jelikož jste totálně přehlceni tím co vidíte a závěr hry se každý snažil urvat co nejvíc bodu takže vše propočítával. Kromě karet djinů je navíc hra graficky dost nepovedená. Ke konci hry jsem už ani nevěděl jak na tom kdo je bodově jen jsem chtěl, aby už to skončilo.

Přidat hodnocení hry