Serif-z-Nottinghamu-boxcz
Sheriff of Nottingham, ukázka hry (The Innocent na BGG)Sheriff of Nottingham, ukázka karet (The Innocent na BGG)Sheriff of Nottingham – krabiceSerif-z-Nottinghamu-kartaSerif-z-Nottinghamu-backboxczSerif-z-Nottinghamu-materialSerif-z-Nottinghamu-dobiraci-balicekSerif-z-Nottinghamu-kupecke-brasnySerif-z-Nottinghamu-open-box

Šerif z Nottinghamu (Sheriff of Nottingham)

4.50 z 5
(Hodnocení: 2)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
152

Originální název:
Sheriff of Nottingham
Rok vydání:
2014 (české vydání 2016)
Počet hráčů:
3 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé a hraní s dětmi od 8 let
Doba hraní:
Středně dlouhá hra do 70 minut
Doporučení rodiny i hráče:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 13047. Kategorie: , . Štítky: , .

Popis hry

Hra Šerif z Nottinghamu je zasazena do Anglie, kdy krále Richarda Lví srdce zastupuje princ Jan. Hráči v roli obchodníků vidí v návštěvě prince Jana příležitost k dobrým obchodům, a proto se snaží dostat zboží na trh v Nottinghamu. Své zboží mohou přiznat a vydělat, nebo ho propašovat a vydělat ještě víc, ale riskují, že jim šerif zboží zabaví. V roli šerifa se hráči střídají.

Hra získala hned několik nominací na cenu Golden Geek 2014:

 • Best Card Game – nejlepší karetní hra
 • Best Family Board Game – nejlepší rodinná hra
 • Best Party Board Game – nejlepší párty hra
 • Board Game of the Year – hra roku

 

Jedná se o hru z řady Dice Tower essentials Line od Arcane Wonders, která má za cíl přinášet dříve vydané úspěšné hry. Šerif z Nottinghamu vznikl přepracováním hry Hart an der Grenze.

Další informace

Počet hráčů

3 až 5

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2014

Výrobci

ADC Blackfire

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Články na Hrajeme.cz:

Odkazy:

Video:

2 hodnocení k Šerif z Nottinghamu (Sheriff of Nottingham)

 1. cSf.Loser
  4 z 5

  :

  Zábavná blafovací hra plná lhaní a přesvědčování. Každé kolo se ujme role šerifa jeden hráč a ostatní se snaží do města propašovat nebo dostat nějaké zboží, některé druhy jsou legální jiné ne. A v tom je jádro pudla. Hráči se snaží přesvědčit nebo uplatit šerifa ohledně jejich zboží, které je tajně vloženo do pytlíků. Pokud máte rádi komunikační hry, tak tohle je pro vás. Zpracování je famózní a řekl bych dokonce lehce přestřelené. Grafika pěkná.

 2. marektomas98
  5 z 5

  :

  Pokud si rádi užijete trochu vyjednávání, trochu blafování a hlavně kopu zábavy, je šerif hra právě pro vás. Samotná hra je jednoduchá a hodně záleží, jak se k ní hráči postaví. Pokud se do rolí trochu vžijete (a hra k tomu prostoru dává dost), můžete se celou hru prosmát. Fíglům se na straně šerifa i obchodníků meze nekladou a tak se můžete snažit uplatit šerifa, i když máte jen legální suroviny a tak ho zkusit napálit.

  Grafika je roztomile uhozená a jen podporuje „bodrou“ atmosféru. Mince jsou z tvrdého kartonu a něco vydrží. Jen karty by si zasloužily být o něco silnější. Dostávají totiž zabrat při strkání do pytlíků a následném vytahování. Pytlíky mají plastové cvoky, které vydávají správný cvakavý zvuk při otevírání.

  Za sebe mohu hru jednoznačně doporučit, ačkoliv vím, že nemusí sednout každému. Pokud jste si již při popisu mechanismu představovali, jak přelstíte své spoluhráče, jste určitě cílovou skupinou.

Přidat hodnocení hry