Robinson-Crusoe-boxcz
Robinson_Crusoe-hra01Robinson_Crusoe-hra12Robinson_Crusoe-hra07Robinson_Crusoe-hra10Robinson_Crusoe-hra09Robinson_Crusoe-hra03Robinson-Crusoe-hra-detailRobinson-Crusoe-kartyRobinson-Crusoe-karty2Robinson-Crusoe-karty-pruzkumu-a-zviratRobinson-Crusoe-kostkyRobinson-Crusoe-hra

Robinson Crusoe: Dobrodružství na prokletém ostrově

5.00 z 5
(Hodnocení: 1)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
20

Originální název:
Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island
Rok vydání:
2012 (české vydání 2016)
Počet hráčů:
1 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Velmi dlouhá hra do 180 minut
Doporučení pro náročné hráče:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 13032. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Kooperativní hra Robinson Crusoe je založena na literární předloze, ale k příběhu přistupuje velmi volně. Také vás ale zavede na opuštěný ostrov a zažijete různá dobrodružství a boj o přežití. Budete se muset potýkat s divokými zvířaty i nepřízní počasí, budovat přístřeší, hledat potravu, získávat zbraně, nástroje pro každodenní život, ale také plnit různé úkoly podle zvoleného scénáře.

České vydání hry nabízí osm různých scénářů vč. bonusových scénářů King Kongův ostrov a Livingstone. V každém scénáři zažijete nové dobrodružství – například budete mít za úkol shánět dřevo na vybudování signální vatry, prozkoumat opuštěné vesnice domorodců nebo se vypořádat s erupcí strašlivého vulkánu. Buďte si jisti, že vás hra zadarmo rozhodně vyhrát nenechá.

Další informace

Počet hráčů

1 až 4

Věk hráčů

Od 12 let

Doba hraní

Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2012

Výrobci

ALBI

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Články na Hrajeme.cz:

Pravidla:

Odkazy:

1 hodnocení k Robinson Crusoe: Dobrodružství na prokletém ostrově

  1. Kjuba
    5 z 5

    :

    Třemi slovy: Nejlepší kooperativní hra. Proč? Úžasná atmosféra v jednom hráči i ve dvou i ve třech, ve čtyřech jsem hru zatím nehrál. Krom toho v základní hře 6 (7) scénářů v základní hře k tomu navíc nové vznikají i od autora hry i od fanoušku, a každý scénář je jiný, V jednom se snažíte zachránit z opuštěného ostrova, v dalším řešíte záhadu prokletého ostrova, a ještě v jiném jste dobrodruh na způsob Indiana Jonese a utíkáte z ostrova. K tomu úžasná variabilita hry, každé připravena hra je v něčem jiná. Ať už jsou události co se stanou, čí nápady které můžete zrealizován v předměty, čí zvířata s kterými budete bojovat nebo třeba události, které se stanou, když jdete vykonat akci. Hra mně rozhodně potěšila. Jako minus bych viděl pouze v dlouhém přípravy hry, asi tak 15 minut, a že hra je někdy dost těžká, ale o to větší radost je když se podaří scénář vyhrát.

Přidat hodnocení hry