Talisman-cz-box
Talisman-box-náhledTalisman-figurkyTalisman-karty2

Talisman: Dobrodružství meče a magie (revidované 4. vydání)

4.00 z 5
(Hodnocení: 1)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
944

Originální název:
Talisman (Revised 4th Edition): The Magical Quest Game
Rok vydání:
2007 (české vydání 2015)
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Dlouhá hra do 90 minut

Katalogové číslo: 13029. Kategorie: . Štítky: , , .

Popis hry

Nová česká edice legendární deskové hry na hrdiny vychází ze 4. edice od Fantasy Flight Games. Talisman je jednoduché RPG. Každý hráč má svou postavu, kterou vylepšuje v průběhu hry, získává nové předměty, bojuje s nestvůrami, ale i ostatními hráči. Kdo je dostatečně silný, může se vypravit do středu hrací desky, aby získal Korunu moci a zvítězil nad ostatními hráči. Ve hře je poměrně hodně náhody, kterou reprezentují kostky a karty, ale ta do této hry patří.

Další informace

Počet hráčů

2 až 6

Věk hráčů

Od 12 let

Doba hraní

Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2007

Výrobci

ADC Blackfire

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Články na Hrajeme.cz:

Odkazy:

Video:

Videorecenze Deskofobie (délka videa: 11:41 min.):

1 hodnocení k Talisman: Dobrodružství meče a magie (revidované 4. vydání)

 1. Orel91
  4 z 5

  :

  Nedávno se k nám dostala hra Talisman a musím říct, že grafické zpracování je opravdu nádherné. Teď k samotné hře.
  Hra Talisman je velice snadná a nenáročná hra, ve které je vaším cílem najít legendární talisman, dojít s ním na posvátné místo a pak zabít všechny ostatní hráče. V průběhu hry házíte kostkou a pohybujete se po mapě, která je rozdělena na tři okruhy. Vnější, střední a vnitřní (v jehož samotném středu je pak ono posvátné místo). Čím více se blížíte ke středu, tím jsou jednotlivá pole nebezpečnější a náročnější na zdolání. Každé pole na mapě vyvolá nějakou akci, nejčastěji otočení karty z dobíracího balíčku, pomocí které hráči buďto získávají předměty a pomocníky, nebo odhalují nestvůry se kterými musejí bojovat, či potíže, kterým musejí čelit.
  Jak jsem již psal výše, hra je velice snadná a tudíž je vhodná i pro mladší hráče. Samotná má pak dobré tempo a je zábavná. Bohužel, ohraje se poměrně rychle, protože u ní opravdu není moc nad čím přemýšlet, avšak i tak se u ní zabavíte o po mnoha hrách, převážně díky velkému množství unikátních postav, za které lze hrát, z nichž každá má své vlastní speciální schopnosti.
  V současné době má hra mnoho rozšíření, bohužel zatím jen v angličtině, ale do budoucna určitě dobrý potenciál pro více zábavy a zpestření samotného základu.

Přidat hodnocení hry