Krabice
KrabiceFigurky hasičůHerní plánKarta specializaceKarta specializaceKarta specializace

Záchranáři: Boj s ohněm

3.63 z 5
(Hodnocení: 16)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
203

Originální název:
Flash point: Fire Rescue
Rok vydání:
2011
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 12894. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Kooperativní hra, kterou si užijete s rodinou i s přáteli. Všichni hráči hrají spolu v týmu proti mechanismu hry. Buď vítězí nebo prohrávají všichni společně. Čtyři úrovně náročnosti nabízejí vhodnou úroveň výzvy pro různě zkušené hráče v každém věku.

Musíte překonat svůj strach a pracovat jako sehraný tým, protože plameny šlehají, budova hrozí zřícením a lidské životy jsou v ohrožení. Nesmíte se vzdát. Jste stateční muži a ženy, příslušníci hasičského záchranného sboru, na nichž závisejí životy lidí.

Mindok Záchranáři: Boj s ohněm lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Další informace

Počet hráčů

2 až 6

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2011

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

Videopředstavení hry (MindOK, délka videa: 3:04 min.):

16 hodnocení k Záchranáři: Boj s ohněm

 1. Betty
  4 z 5

  :

  Hra se mi líbí, kupovali jsme ji hlavně kvůli tomu, že je kooperativní, což přesně splnilo účel u šestileté, jen mne teda frustruje to neustálé zapalování nových ohňů každý tah.

 2. karelik
  2 z 5

  :

  Kooperativka, která mi nepřirostla k srdci. Proč? Hraní mi přijde takové hrozně přímočaré, relativně málo různorodých možností, často se stalo, že jeden hráč rozhodoval za všechny, a navíc se na můj vkus hrozně často hází kostkou. Hra pak plyne pomaleji a má více náhody. Navíc toho materiálu a dění, když se požár šíří – kostičky poškození zdí, kouř/plamen, plamínky rozžhavení, samé exploze i několikrát za sebou, nelogické objevování lidí i tam, kde už jste byli… Nějak mě Záchranáři nudí a to o nich jen mluvím. Hra sice svou tématiku ztvárňuje docela hezky, záchranáři jsou rozhodně dobré a záslužné téma pro kooperativku, ale za mě nic moc. Víc se mi líbí Pandemic, který je sice abstraktní, ale přijde mi zábavnější a originálnější – méně materiálu, složitostí, herní systém na bázi karet atd.

 3. Vlkodav
  5 z 5

  :

  Super hra!

 4. hromadalidi
  4 z 5

  :

  Kdo by za mlada nechtěl být požárníkem. Tahle deskovka mu to splňuje a může tak učinit z tepla domova. Od stolu tak může zabránit šíření požáru, vyrážet dveře a zachraňovat občany před nástrahami plamene. Pokud se to nepovede postihnutý dům se zbortí, ale to dobří požárníci nedopustí. Hra patří mezi typ her kooperativních. Hráči nehrají tedy proti sobě, ale společně bojují s hrou, přesněji řečeno s ohněm. Každý má svého požárníka (povedeně vyrobenou figurku z plastu) a s ním může během svého kola vykonat několik akcí. Je důležité, ale u hry komunikovat a spolupracovat, protože solitér může způsobit více škody, než užitku(například nevhodným rozšířením ohně). Pokud si chcete vyzkoušet spolupráci, líbí se Vám dané téma a máte rádi spíše hry jednodušší na zvládnutí pravidel, jsou Zachranáří výtanou volbou. Nutno jen poznamenat, že jelikož má hra prověřit vaši spolupráci, tak platí pravidlo, že čím více hráčů, tím lepší zážitek ze hry.

 5. matewr
  2 z 5

  :

  Záchranáři hlavně staví na svém přitažlivém tématu a také na systému kooperace. Hra jako taková funguje pěkně, mechanismy do sebe vcelku zapadají, i když je hratelnost někdy až moc rozkouskovaná a zpomalená. Na vše se dá ale zapomenout, díky autentičnosti hry a možností samotných. Ne, nemluvím o strategických možnostech, nýbrž o různých schopnostech hrdinů záchranářů a vůbec o tom co vše můžete ve svém tahu dělat. Působí to na mě prostě dobře, když můžu ovládat hasičský vůz, nebo ošetřovat raněné… Jak jsem však napsal kousek výše, hře chybí strategické možnosti. Na to, že se jedná o kooperativku, je hra strašně přímočará a až dětsky jednoduchá. Téměř na nic se nemůžete připravit, protože mechanismus objevování obětí je čistě náhodný a nelogický, takže když se hře náhodou podaří „vyhrát“, tak za to nemůžete. Prostě vaše tahy jsou předem jasné, není nad čím přemýšlet. Připočítejte si však jednu hvězdičku (klidně i dvě), jestliže jste na deskové scéně noví, nebo máte rodinu s dětmi.

 6. Tindo
  2 z 5

  :

  Od hry, kde hasiči bojují proti ohni a hrdinsky zachraňují životy, očekávám hodně napětí, zoufalé situace, hrdinské obětování se a hrůzu nahánějící nedostatek času. Toto jsem ale ve hře Záchranáři vůbec nenalezl. Zajímavé téma je zpracováno velmi slabě. Herní mechanismy nepodporují atmosféru. Strašně moc času se hráči při hře věnují házení kostkami a následnému hledání, kde se objeví nové plameny a nové postavy k záchraně. A díky tomu je hra tak trochu ospalá, místo aby byla plná na sebe navazujících zajímavých akcí. Navíc se osoby uvnitř domu objevují velmi často hodně nelogicky. Hasiči stále chodí po pár políčkách dovnitř a ven jako by vůbec nehořelo. Čas plyne hrozně pomalu. Na hře mi také nesedí grafická nejednotnost. Karty vypadají moc hezky, realisticky a jsou plné atmosféry. Herní desce tento atmosferický nádech silně chybí a žetony jsou provedeny jen schématicky jako ze hry čtvrt století staré. Jediné plus kromě hezkých karet a figurek, je prvek spolupráce s ostatními hráči. Ale jistě není problém nalézt řadu lepších kooperativních her.

 7. Pedestrian
  4 z 5

  :

  Dobrá kooperativka, překvapivě ne tolik atmosferická jako Pandemic, který řadím výš.

 8. Trauma_Zero
  4 z 5

  :

 9. RadimB
  4 z 5

  :

 10. bacil
  2 z 5

  :

 11. Duhamuz
  4 z 5

  :

 12. Dušan Takáč
  4 z 5

  :

 13. Zedka
  4 z 5

  :

 14. tomas
  4 z 5

  :

 15. jakub
  4 z 5

  :

  Hledáte nekonfliktní hru, ve které hráči nesoutěží mezi sebou, ale společnými silami naplňují cíl hry? Pak byste měli sáhnout po kooperativní hře. A Záchranáři: Boj s ohněm jsou skvělou volbou. Společnými silami budete zachraňovat obyvatele z hořícího domu. Času je málo, dům se může každou chvíli zřítit. Je to hra, která se výborně hodí pro hraní s dětmi, ale díky různým obtížnostem si ji dobře zahrají i dospělí. Záchranáři jsou určeni pro 1–6 hráčů, mají výbornou atmosféru, přitom je to jednoduchá a rychlá hra.

  Hodnocení hry
  Záchranáři jsou výbornou kooperativní hrou pro každého. Seznámení s hrou zabere pár minut, je variabilní a přitom rychlá. Herní mechanismy výborně souzní s tématem. Celkové zpracování hry je velmi vydařené a hráče vtahuje do hry. Hráčům také poskytuje mnoho nečekaných momentů, které musí řešit. Zároveň ale vede k vtipným situacím, takže je zábavná i napínavá.

  Celou původní recenzi si můžete přečíst na herním webu Frodovy deskové hry

 16. pogo
  5 z 5

  :

Přidat hodnocení hry