Královské rošády

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
2637

Originální název:
Kabale und Hiebe
Rok vydání:
2006
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut

Katalogové číslo: 12214. Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Oheň v krbu pomalu dohasíná, plameny svíček skomírají, stíny se prodlužují. To je ta pravá atmosféra pro ctižádostivého šlechtice a jeho úvahy. Úvahy nad světem úkladů a intrik královského dvora.
Spojenci, které hrabě tolik potřebuje pro posílení své moci a respektu, mohou být zcela odlišní. Někteří jsou společensky vysoce na úrovni, jiní patří mezi spodinu společnosti a nahánějí lidem strach a hrůzu. Některé hrabě získal na svou stranu svými činy a přátelstvím, jiní udělají cokoliv pro toho, kdo jim nejvíce zaplatí. V rukou hraběte jsou to však jen figurky. Figurky ve hře, kterou jen on zná a ovládá. Figurky ve hře o moc na královském dvoře…

Další informace

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Počet hráčů

2 až 6

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2006

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Asi nebudete zklamáni.

Výrobci

HANS IM GLÜCK, MINDOK

Autoři

Lutz Stepponat

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

157 hodnocení k Královské rošády

 1. cSf.Loser
  3 z 5

  :

  poměrně zajímavá a chytlavá karetní hra se spoustou kombinací. Hra je poměrně jednoduchá na naučení, ale člověk musí probrat dost možností, aby to hrál jakž takž na rozumné úrovni. Oceňuji variabilitu postav a jejich počet.

 2. chajim
  4 z 5

  :

  Hra Královské rošády je blafovací hra z dvorského prostředí. Před lety mě uchvátila především díky grafickému zpracování obrázků a atmosféře, ale taky pro svou originalitu herního principu. Hru si občas zahrajeme i nyní v naší herní skupině. Po zkušenostech mohu říci, že mě hra nejvíce baví ve 3-4 hráčích. Ve více hráčích je hra příliš dlouhá a ztrácí svoji svižnost, ve dvou hráčích zase příliš krátká a rychlá. Po domácí úpravě, kdy hrajeme i ve dvou hráčích na tři sloupce, však hra znovu získala své kouzlo. Hra podle mých zkušeností není příliš vhodná pro nezkušené hráče jako vstupenka do herního světa. Nováčci ve světě deskových her mají často problém naučit se, co která karta dělá a mají problém s vyhodnocováním, což je často od této hry odradí. I zkušeným hráčům někdy trvá než se naučí všechny karty zpaměti, ale lépe se s tím vypořádají díky herním zkušenostem. Hra se mi líbí pro svoji nepředvídatelnost a humor. Je vhodnou výplní mezi složitějšími hrami.

 3. Tacud
  5 z 5

  :

  Hra Královské rošády mne nadchla se vším všudy.Hrál jsem jí teprve letos a musím říci, že je to zatím nejlepší hra, kterou jsem dosud hrál. Je pravda, že pro dva tato hra není zdaleka tak zajímavá, ale v šesti lidech je to parádní, inteligentní hra plná lsti, intrik a zvratů.
  Nikdy nevíte, kerý ze soupeřů Vám tzv.vrazí kudlu do zad a tím třeba nahraje jinému soupeři k zisku bodové hodnoty. Tohle dělá hru naprosto parádní.
  Hra opravdu výborně promyšlená, graficky nádherná a období této hry-středověk je také podle mého názoru přesně to, co jsem při výberu hry hledal. Naprostá spokojenost.

 4. Kentril
  2 z 5

  :

  Uz si ani nevzpominam, jak jsem k teto hre prisel, ale kazdopadne bych si samovolne nekoupil. Jedna se skladani ruznych karet dle vyznamu do sloupcu dle ruznych pravidel. Mozna tu hru prilis odsuzuju, z duvodu hry pouze ve dvou hracich. treba v tech 6 by to bylo zajimavejsi. Vyhody teto hry jsou jednoducha pravidla a trivialni herni system.

 5. matewr
  4 z 5

  :

  Překvapivě atmosferická karetní hra, plná intrik a blafování. Vše je ve hře přítomno nenásilně, ale přesto znatelně, takže se v každé partii dočkáte napínavých soubojů o vliv.
  V každém počtu hráčů je hra záživná, pro dva však existují i lepší dílka. Hra je trošku složitější pro první hraní, z důvodu unikátních vlastností karet. Pochopení všech speciálních dovedností karet je přitom to nejdůležitější ke správnému zážitku ze hry,protože právě ony činí hru nepředvídatelnou a svižnou.

 6. Fargo
  3 z 5

  :

 7. Mala
  5 z 5

  :

Přidat hodnocení hry