Mamma Mia!

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
1637

Originální název:
Mamma Mia!
Rok vydání:
1999
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.
Doporučení hráče:
Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry.

Popis hry

Mamma Mia je jednoduchá, rychlá a velmi zábavná hra o pečení pizzy, ve ktré může pomoci dobrá paměť. Hráči představují kuchaře, kteří se snaží upéci nejvíce pizz, které si objednají hosté v pizzerii. Do společného balíčku hráči odhazují pět druhů surovin olivy, papriky, houby, salám a ananas. Ve chvíli, kdy si hráč myslí, že v balíčku je dostatek surovin na některou objednávku, kterou drží v ruce, může ji do balíčku také odhodit. Po dobrání balíčku se zjistí, na které z objednávek bylo v balíčku dostatek surovin. Vyhraje hráč, kterému se podaří splnit nejvíce objednávek.

Další informace

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Počet hráčů

2 až 5

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

1999

Míra interakce

3 – ustálená komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

4 – postavena na humoru

Doporučení rodiny

Asi nebudete zklamáni.

Doporučení hráče

Tuto hru vám nedoporučujeme.

Výrobci

ABACUS, ALBI

Autoři

Uwe Rosenberg

– BoardGameGeek
– Funagain Gameweb
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.

103 hodnocení k Mamma Mia!

 1. Syuza
  4 z 5

  :

  Hra, kterou si může zkusit opravdu každý. Zabaví v krátkém čase, ale i na dlouhých cestách. Nejlépe si člověk zábavu užije alespoň ve 3 lidech a více, ale i ve dvou si to můžete pořádně „zavařit“ a „zapéci“. 🙂
  Mamma Mia! dokazuje pravdivost věty „V jednoduchosti je krása.“
  Myslíte si, že umíte vařit a zvládnete i chutnou pizzu? Tady si to můžete nejprve vyzkoušet bez nehod. 🙂

 2. hromadalidi
  3 z 5

  :

  Pokud jste chtěli někdy dělat v pizerii, tak nyní máte možnost si to díky karetní hře Mamma Mia jednoduše vyzkoušet u stolu. Ha prověřuje především paměť jednotlivých hráčů, protože ti se snaží plnit různé objednávky pizz. Ty se skládají z různých surovin. Ty hráči hází na balíček. Úkolem si je pamatovat kdy a čeho tam tak je a pak ve správný čas vhodit svou pizzu, aby měla šanci se upéct. Z výše uvedeného plyne, že hra je především o paměti a pozornosti. Dáe si myslím, že by se dala označit jako párty hra a nejlépe si jí užijete aspoň ve 4 a více lidech, kdy může dojít k vzájemnému špičkování. Doba jedné partičky se pohybuje okolo 30 minut. V celkovém hodnocení bycn nejraději dal tři a půl hvězdy, to ale nejde, takže to vyšlo na tři.

 3. matewr
  3 z 5

  :

  Jednoduchá na pravidla, složitá na zvládnutí. Taková je karetní hra Mamma mia. V ní hráči pečou pizzu ve společné peci a snaží se plnit přání zákazníků tím, že jim upečou pizzu přesně podle objednávek. Problém však nastává s tím, že hráči sdílí ingriedence v peci a tím pádem někdo může potřebné suroviny využít dříve ke své objednávce a vy se svojí, jen utřete nos.
  Celá hra je tedy o paměti, takže se jedná o dobré a zábavné cvičení, ve kterém navíc musíte i taktizovat. Samozřejmě je to stál hra karetní, tudíž i náhodná, ale stejně tak záleží na vás. Hra je rozdělena do tří kol, což z ní činí opticky krátkou zábavu. Systém plnění objednávek ze stejné hromádky karet je zajímavý a napínavý, stejně tak jako nutnost spravování karet na ruce. Když máte příliš surovin, jste sice flexibilní, ale nemůžete zase plnit objednávky a naopak. Nevýhodou jsou trochu složitější pravidla na vysvětlování, doporučuji zahrát zkušební kolo bez blabotání před hrou. Dobře hratelné v jakémkoli počtu hráčů.

Přidat hodnocení hry