Proroctví

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Proroctví
Rok vydání:
2002
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 12 let.
Doba hraní:
Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Popis hry

Proroctví je hra pro všechny, kteří se chtějí alespoň na okamžik stát hrdiny dávných časů. Každý si vybere jednu z postav a vydá se s ní do světa plného oblud, loupežníků, démonů a nemrtvých, ale i tvorů ochotných pomoci a podělit se o své znalosti. Jak hráč prochází krajinou, získává zkušenosti, za které se v pěti různých školách může naučit některé z mnoha desítek dovedností a kouzel. Vyhledává přitom příležitosti k tomu, aby posílil své tělo i mysl, kupuje si zbraně i vzácné předměty, a až se cítí dost silný, zaútočí přímo na démony střežící dávné artefakty, nejmocnější předměty ve hře. Jsou-li všechny artefakty vyrvány démonům ze spárů, nastává poslední část hry – hráči bojují o artefakty mezi sebou a vzájemně se o ně připravují, až se někomu podaří shromáždit kompletní sadu a naplnit tak proroctví.

Další informace

Míra náhody

Není známo

Počet hráčů

2 až 5

Věk hráčů

Od 12 let

Doba hraní

Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2002

Míra interakce

Není známo

Míra složitosti

3 – rozvinutá

Míra humoru

Není známo.

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

ALTAR

Autoři

Vladimír Chvátil

– Oficiální stránky Proroctví
– Oficiální stránky výrobce
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.

202 hodnocení k Proroctví

 1. Johny.z.Lampy
  5 z 5

  :

  Toto je má nejoblíbenější hra takže u mě má jasných 5 hvězdiček. Pravidla nejsou složitá a zvládají je i hráči kteří nemají s fantasy hry moc velké zkušenosti (dokonce i naše přítelkyně čemuž se nechtělo ze začátku moc uvěřit). Mé doporučení je hrát ve třech hráčích, je to svižné a čekání na kolo není tak zdlouhavé. Ze začátku totiž trvá než lidi zjistí co jaká kartička dělá a všichni si chtějí pročíst všechno. Tato hra má dále dvě rozšíření Dračí a Vodní říši. Tyto rozšíření krásně oživí hru a hráči si pak můžou vybírat vlastní varianty hry. Náhoda která taky sem tam rozhodne o výhře či prohře v této hře tvoří hod kostkou, věřte mi že se někdy u toho pěkně zasmějete. Není nic lepšího než když soupeř prohraje s nestvůrou na kterou měl jasně na vrh a vy mu mezitím vyfouknete předmět o který se tak usilovně snažil 🙂 Tuto hru všem vřele doporučuji nebudete litovat

 2. Orel91
  4 z 5

  :

  Proroctví je jedna z dalších pěkně zpracovaných RPG her s jednoduchým herním systémem, který nemusíte zdlouhavě studovat, ale zabaví vás na pěkně dlouho. Velké množství postav, za které lze hrát, ještě větší množství schopností, jež můžete své postavy naučit, a předmětů, jimiž je navíc vybavit, dává hře obrovskou variabilitu, která jen tak rychle neomrzí. K tomu všemu se přidá neméně velká zásoba nepřátelských potvor a na pár hodin je o zábavu postaráno. A to vše s jediným cílem, získat co největší množství artefaktů, aby všichni ostatní věděli, kdo je tady pánem! 🙂
  Trnem v patě však pro některé může být prvek náhody (hody kostkou při soubojích), který dokáže pořádně zamíchat děním a ne vždy je spravedlivý. A v takovém případě nepomůže ani čtyřlístková louka, která slibuje štěstí až do konce hry.
  Hra samotná je řazená k těm delším a proto bych potenciálním hráčům doporučil, aby si pro ni připravili nejméně tři hodiny volného času, který za to však určitě stojí.

  + Jednoduchý herní systém
  + Hra je poměrně svižná, moc času na nudu u ní mít nebudete
  + Velké množství postav, schopností, předmětů a potvor, takže jen tak rychle neomrzí
  + Velice pěkné grafické zpracování

  – Nevyzpytatelný prvek náhody, který může hodně ovlivnit hru
  (-) Pro některé možná delší hrací doba (okolo tří hodin)

 3. hromadalidi
  5 z 5

  :

  První hra, kterou jsem fyzicky vlastnil a na kterou nedám dopustit. Originální fantasy prostředí, možnost vytváření postavy a její zdokonalováním. Neskutečné množství kartiček nestvůr, předmětů a dalších herních komponentů. To všechno přináší nevelká krabice s Proroctvím. Pravidla jsou jednoduchá a hraní na hrdiny mi nikdy nepřišlo lehčí, navíc až se čtyřmi dalšími kamarády. Jasně je tu i pár much, třeba v soubojích, kdy nemusí štěsťena jednomu při hodech kostkou přát a druhý porazí i jasně silnější příšery tím, že je přehodí, ale to již k hrdinským dobrodružství patří. Tak tedy směr sféry, vítězem může být jen jeden. Pozor hra je silně návyková, tedy aspoň na jihu. 🙂

 4. Kentril
  2 z 5

  :

  Nadchl jsem se na RPG hry stylu Talisman. Vylepsujete svou postavu a Cili jsem nevahal s koupi. Je fakt, ze hra je malinko jina, nez ostatni, tak me tolik neuchvatila. Sice je s dilny Vladi Chvatila, takze jsem cekal neco lepsiho. Vetsinou, kdyz me nic nenadchne napoprve, tak uz po tom vic nesahnu. Ale pokud me nekdo prekeca, treba to jeste vyzkousim. Hra ma pozitiva – pravidla jsou velmi pochopitelne psana, pekne se ctou a obcas se pobavite. Grafika hry neni uplne spatna. Prestoze hra obsahuje opravdu velke mnozstvi predmetu, vysla dalsi rozsireni teto hry. Takze hru si muzete hru pekne obohatit.

 5. mh
  4 z 5

  :

 6. Zeppe
  2 z 5

  :

 7. amek
  3 z 5

  :

 8. Gabebara
  5 z 5

  :

 9. Pavel
  5 z 5

  :

 10. ivetacek
  4 z 5

  :

 11. HudsonStan
  5 z 5

  :

 12. Elenai
  4 z 5

  :

 13. abekara
  5 z 5

  :

 14. Zdenek_
  4 z 5

  :

 15. Zafi
  5 z 5

  :


  Proroctví je skvělá hra, jednak proto, že přimomíná slavnou hru Talisman – dobrodružství meče a magie, kterou umím také hrát. Na rozdíl od Talismanu se tady karty efektů otáčejí každé kolo a postava se může pohybovat oběma směry.
  Na začátku hry si vyberete postavu, jako je napříkad Druid, Iluzionistka, Vědma, Rytíř a rasu, jako je Elf, Člověk, Hobit a Troll. Na vaší kartě je určeno, kde začínáte.
  Ve hře máte dvě bojové schopnosti – sílu a vůli.
  Snažíte se získávat vzácné a obyčejné předměty, získávat zkušenosti při vítězství nad nestvůrami, nechat se vycvičit v různých dovednostech v pěti různých stanovištích.
  Když přijde jakýkoli hráč na řadu, otočí kartu náhody a jeho tah získává nový efekt. Taky je zde Město a Vesnice, kde si můžete koupit nové zboží. V lesích, horách a pláních se objevují nové příležitosti. Můžete cestovat lodí a magickými bránami. A co je vaším cílem?
  Musíte získat co nejvíce dávných magických artefektů ukrytých hluboko v nebeských sférách. Avšak předtím, než půjdete do sféry musíte získat mnoho zkušeností, zbraní a schopností, aby jste se mohli utkat s dvěma velmi silnými strážci.
  Ten, kdo získá většinu z pěti artefaktů se stává novým králem této říše. Tahle hra je skutečně pro ty, jemž koluje v žilách krev dávných hrdinů. Velmi krásná grafika, zajímavý plánek a promyšlený herní systém dělá z téhle hry jednu z nejlepšícj her na hrdiny. Hodnotím pět hvězdiček z pěti a hru doporučuju, i když má složitější pravidla. Určitě nebudete litovat. Navíc je zde možnost dokoupit si dvě rozšíření – Dračí říši a Vodní říši.

 16. Dan
  4 z 5

  :

 17. Tom
  5 z 5

  :

 18. Milosh
  5 z 5

  :

 19. Baller
  5 z 5

  :

 20. Nawist
  4 z 5

  :

 21. smotla
  5 z 5

  :

 22. hoBit
  4 z 5

  :

 23. Peca
  3 z 5

  :

 24. esther.f
  4 z 5

  :

 25. Deth
  3 z 5

  :

 26. Mafian
  5 z 5

  :

 27. Smith-g
  4 z 5

  :

 28. ftoh
  5 z 5

  :

 29. Cwaj
  4 z 5

  :

 30. Noni
  3 z 5

  :

 31. darwin
  2 z 5

  :

 32. Lada
  3 z 5

  :

 33. Zipakna
  4 z 5

  :

 34. Guelin
  2 z 5

  :

 35. Beholder
  3 z 5

  :

 36. Pete
  5 z 5

  :

 37. Kajousek
  4 z 5

  :

 38. Eyron
  4 z 5

  :

 39. kanei
  3 z 5

  :

 40. Jose
  4 z 5

  :

 41. Pepr
  2 z 5

  :

 42. Tristaver
  5 z 5

  :

 43. Lubbo
  3 z 5

  :

 44. WereWolf
  5 z 5

  :

 45. Jindřich ""Desgenais"" Cinka
  3 z 5

  :

 46. ondrasu
  4 z 5

  :

 47. SnurkaBill
  3 z 5

  :

 48. Mari
  3 z 5

  :

 49. Last_Elf
  4 z 5

  :

 50. Beldobin
  5 z 5

  :

Přidat hodnocení hry