Carcassonne: Lovci a sběrači

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
485

Originální název:
Carcassonne: Hunters and Gatherers
Rok vydání:
2002 (nová edice s upravenou grafikou 2020)
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 11345. Kategorie: . Štítky: , .

Popis hry

Pro všechny příznivce hry Carcassonne a nejen pro ně… Ačkoliv je princip hry podobný jako u „modré“ verze Carcassonne, pravidla nasazování figurek a počítání bodů jsou výrazně odlišná. To činí hru velmi zajímavou a svým způsobem velmi originální…

Oblast kolem dnešního města Carcassonne s jeho mohutným hradem byla osídlena již před tisícovkami let. Tehdejší obyvatelé lovili zvěř, chytali ryby a sbírali lesní plody, aby si zajistili každodenní obživu. Jejich přítomnost dodnes dokazují nádherné jeskynní malby a četné archeologické nálezy.

Další informace

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Počet hráčů

2 až 5

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2002

Míra interakce

2 – komunikace není součástí hry

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

2 – spíše seriózní hra s prvky humoru

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

HANS IM GLÜCK, MINDOK

Autoři

Klaus-Jürgen Wrede

Pravidla:

Odkazy:

390 hodnocení k Carcassonne: Lovci a sběrači

 1. Tristaver
  4 z 5

  :

 2. kalif
  3 z 5

  :

 3. Semiš
  4 z 5

  :

 4. indián
  3 z 5

  :

 5. MartiN8029
  4 z 5

  :

 6. Rybka
  5 z 5

  :

 7. Jindřich ""Desgenais"" Cinka
  3 z 5

  :

 8. uno
  5 z 5

  :

 9. ondrasu
  3 z 5

  :

 10. aja
  4 z 5

  :

 11. Krta
  3 z 5

  :

 12. JoeK
  4 z 5

  :

 13. cahous
  5 z 5

  :


  Skvele, skvele, skvele. Predtim, nez jsem se dostal k zelenemu Carcassonne jsem mel moznost ozkouset modre Carcassonne i se dvema rozsirenimi, ktere me ale prilis nebavilo. Prislo mi ponekud nezajimave, nudne, graficky neprilis zajimave zpracovane. Vydrzel jsem zhruba 3-4 hry a rekl si dost, tohle hrat nebudu. Po case jsem se dostal k zelenemu a to me uchvatilo. Jednak je mnohem variabilnejsi a zajimavejsi nez modre Carcassonne, je take graficky povedenejsi a s moznosti skodit protivnikovi ziskava novy rozmer. Nepopiram, ze s vice rozsirenimi muze byt modre Carcassonne lepsi, ale mel-li bych se rozhodnout mezi zelenym a modrym se dvema rozsirenimi, volim jednoznacne zelene.

 14. speedy
  4 z 5

  :

 15. sam.uel
  5 z 5

  :

 16. Last_Elf
  3 z 5

  :

 17. Jendulus
  5 z 5

  :

 18. Tom a Maca
  5 z 5

  :

 19. Joerg
  5 z 5

  :

 20. Ross
  3 z 5

  :

 21. Hanuš
  5 z 5

  :

 22. The Hammer
  4 z 5

  :

 23. Amahuska
  3 z 5

  :

 24. Eva M.
  5 z 5

  :


  Zelený Carcassonne Lovci a sběrači? Skvělá hra, doporučuju všem! Vozíme ji s sebou všude, hrajeme ji v restauracích, na výletech 🙂 Na první pohled se zdá jednoduchá, ale jak ji hrajeme déle, našli jsme spousty způsobů, jak si škodit nebo si naopak pomoct. Samozřejmě průběh hry závisí i na náhodě, ale především na tom, jak o hře přemýšlíte, jakou taktiku zvolíte, zda jste schopni uvažovat dopředu a jak moc. Líbí se nám to natolik, že jsme se rozhodli koupit si ještě jednu krabici a když nás bude hrát víc, tak dáme dohromady oboje kartičky, abychom mohli hrát déle 😉

  Máme moc rádi i Osadníky a jejich rozšíření, ale ty můžeme hrát jen doma v klidu, když je víc času a větší prostor. Kdežto Carcassonne se dá hrát skoro kdekoliv, je snadno přenosný, netrávíme čas před zahájením hry tím, že bychom stavěli plán atd.

  Fakt vřele doporučuju!

 25. ondra
  4 z 5

  :


  Tuto hru jsem si koupil v jednom hračkářství protože sem nevěděl co po dlouhých podzimních večerech doma dělat. Hned v den zakouipení sem si prostudoval pravidla a vysvětlil je mamce a bratrovi.
  Hra nás všechny chytla a dokáže zabavit až na hodinku. Na hře se mi líbí systém a to že je rozvinutější než obyčejná verze carcasone. Taky to že se dá hrát i s menšími členy rodiny, ale i s nejstaršími. A abych nezapomněl také humor při hře nechybí. Tuto hru vřele doporučuju!

 26. Kraky
  4 z 5

  :

 27. Marty.v
  5 z 5

  :


  Tuto hru jsem poprvé hrál s kamarády a teď si ji přeji k Vánocům. Podle mě je to hra která je dobrá do restaurace,na rodiné setkání, i když se prosťe nudíte. Tato hra se mi líbí moc

 28. Sagapo
  4 z 5

  :

 29. Lišák
  5 z 5

  :

 30. Josh
  5 z 5

  :

 31. Tom
  3 z 5

  :


  Zelený Carcassonne máme už delší dobu a čas od času ho vytáhneme. Bohužel ve žebříčku popularity se u nás postupně propadá a je zastiňován jinými, lepšími hrami.

  Pro dva je výrazně lepší volbou Carcassonne Hrad, pro víc zase třeba Osadníci. Hra je bohužel ve více hráčích hodně o náhodě a zatímco např. Osadníci k závěru gradují, tak Lovci a Sběrači připomínají možností cokoliv ovlivnit nejvíce sportku (čili ovlivnit nemůžete skoro nic, prostě ta správná kartička buď přijde, nebo ne).

  Dávám tři, protože jsem hrál už víc lepších her, na druhou stranu tato hra je pro nenáročné hráče celkem dobře hratelná a nemá moc složitá pravidla.

 32. slonik
  3 z 5

  :

 33. aneken
  4 z 5

  :

 34. Zedka
  5 z 5

  :


  To, co jiný vidí jako handicap, beru naopak jako plusy. Třeba to, že hra nevyžaduje další investice do rozšíření a je i bez nich hodně pestrá, je jen dobře. Taky nesouhlasím s názorem, že si každý hraje pouze na vlastním písečku bez ohledu na ostatní. To může platit snad jen při vytváření lesů, ale v případě sítě řek a luk je tu prostoru pro škodolibost dost a dost. Přeji hodně zábavy! 🙂

 35. eVik
  4 z 5

  :

 36. Sasa
  4 z 5

  :

 37. Lup Nek
  5 z 5

  :

 38. Shaddy
  3 z 5

  :

 39. Aron
  4 z 5

  :

 40. dajo
  4 z 5

  :

 41. Aníška
  5 z 5

  :

 42. Kroll
  4 z 5

  :

 43. sehes
  5 z 5

  :

 44. maros
  4 z 5

  :

 45. Ota
  4 z 5

  :

 46. aglaonema
  3 z 5

  :

 47. Zuzaa
  5 z 5

  :

 48. babčoud
  5 z 5

  :

 49. dani
  5 z 5

  :


  Zo všetkých Carcasonov sa mi Lovci a zberači páčia najviac. S priateľom ju máme asi rok a z času na čas si ju s chuťou zahráme. Darovali sme ju aj synovcom, veľmi ich to baví. Hra je svižná, vždy trochu iná, pekne graficky prevedená. Výsledok do istej miery závisí aj od náhody, takže vyhrať môžu aj slabší hráči (hrať ju môžu aj mladšie deti so staršími, dospelí s deťmi atď). Ak nehráte spoločenské hry a chcete začať, Carcasonne je pre Vás tá pravá hra. Je to skvelá hra pre celú rodinu.

 50. firemanjp
  4 z 5

  :

Přidat hodnocení hry