Koňský trh

3.79 z 5
(Hodnocení: 24)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Kuhhandel
Rok vydání:
1985
Počet hráčů:
3 až 5
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Popis hry

Každý hráč se snaží získat karty zvířat s co nejvyšší bodovou hodnotou a sice buď prostřednictvím dražby nebo na tzv. „koňském trhu“. Vítězí ten, kdo má na konci nejvíce bodů.

Další informace

Míra náhody

3 – malý podíl náhody

Počet hráčů

3 až 5

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží.

Rok vydání

1985

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

4 – postavena na humoru

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

RAVENSBURGER

Autoři

Rudiger Koltze

– Funagain Gameweb

24 hodnocení k Koňský trh

 1. aksile
  3 z 5

  :

 2. Bruno
  5 z 5

  :

 3. Zik9
  5 z 5

  :

 4. Mirek
  4 z 5

  :

 5. fojtik
  3 z 5

  :

 6. eklp fistronek
  5 z 5

  :

 7. muf
  5 z 5

  :

 8. Janiie
  2 z 5

  :

 9. Fanda
  3 z 5

  :

 10. tučňák
  2 z 5

  :

 11. Merlin
  5 z 5

  :

 12. Robert
  3 z 5

  :

 13. Petr
  3 z 5

  :

 14. Maximus
  3 z 5

  :

 15. kvetinka
  4 z 5

  :

 16. GL
  4 z 5

  :

 17. Budy
  4 z 5

  :


  I takovýhle vychvalování sem už při téhle hře zažil… nejlepší sou ty lidi např. ve vlaku okolo, kteří chudáci většinou nechápou…. 🙂 Skvělá hra!!!!!

 18. Luko
  4 z 5

  :

 19. golmon
  4 z 5

  :

 20. Čajovna 82 vůní
  4 z 5

  :

 21. pogo
  2 z 5

  :

 22. Kolík Aťsepicnu
  5 z 5

  :


  Hra je prostě úžasná.

  Je dobrá do herny , hospůdky, na vandr či do vlaku a když je třeba přestoupit stačí, když každý vezme své peníze a zvířátka a hra se může dohrát třeba v kupé či na čtyřce.

  Nejkouzelnější je komunikace hráčů. Jeden hráč za druhým otáčí vrchní karu z balíčku zvířátek a snaží se toto zvířátko prodat za co nejlepší cenu …““á máme tu kohoutka, nádherný kousek za kterého by byla ostuda nabízet méně jak 30″“… po dosažení nejvyšší nabídky …““ a opravdu už za toho skvostného pejska nikdo nedáte více““… hráč který zvířátko dražil dostane od kupujícího peníze a může se těšit že koupí další zvíře, jenž otáčí hráč vedle něj po směru hry …““ a máme tu kozičku, koukám pán už má kozlíka a kocourka, kupte jim do chlívku ještě druhou kozičku a máte doma celou slepičku, … kozička poprvé… kozička za 300 poprvé… kozička za 300 potřetí… pán v pruhovaném tričku se stal majitelem výstavního párku koziček““…
  A hra běží dál …““ tady mladá dáma s krásnýma modrýma očima si nemůže nechat ujít příležitost ke koupí krásného růžového čuníka““… včíl už naslouchá celý vagón a někteří se neskrývavě baví, postarší babičky potichu vzpomínají na svá mladá léta, no najde se i nějaký ten bručoun či ospalec, ale když přijde řada na vychvalování ona i on pookřeje a vzdá svůj pokus dospat probdělou noc.

  A u handlířů se pomalu kupí jednotlivá zvířátka. Někde to vypadá jak v Hrusících na návsi o pouti kde Mikeš s čuníkem a kozlem dělali pěnkej virvál.
  Hra se blíží ke konci a stále častěji dochází na „“obálkovou metodu““ kde se využijí i karty s nulovou finanční hodnotou, ale to už se dočtete v pravidlech.

  Kdo nás slyšel hrát letos v létě na Vltavě ve vodáckým kempu, určitě nezapomene na to množství vychvalovaných zvířátek.

 23. Matěj Baťha
  4 z 5

  :

 24. Jaromír Kovařík
  5 z 5

  :

  Na první pohled na mne hra Kuhhandel působila poměrně dětsky a nezajímavě. Malá krabička obsahovala karty peněz a zvířat. První dojem vzal ale za své po prvním sehrání této velmi zábavné hry.

  Pravidla hry jsou velmi jednoduchá. Hráči začínají hru s 60 penězi a dvěmi nulovými blafovacími kartami. Čtyřikrát za hru si doberou další peníze, což způsobuje mírnou inflaci a ceny také proto během hry rostou. Hráč na tahu má dvě možnosti:

  • otočit kartu zvířete a zahájí dražbu
  • ostatní se překřikují, kdo dá za dané zvíře víc. Jakmile je dražba u konce, hráč, který dal nejvíc, musí cenu zaplatit tomu, kdo vyvolával a bere si zvíře.
 25. nabídnout jinému hráči, který vlastní stejné zvíře, „“handl““
  • vybere si libovolný obnos peněz, položí jej na stůl a s patřičným komentářem (který nemusí být pravdivý) se snažií dosáhnout buď toho, že hráč s daným zvířetem nabídku příjme, nebo dá protinávrh. V druhém případě si hráči peníze vymění a ten, který dal víc, si vezme i zvíře.

  Oba tyto principy dodávají hře velmi důležité a podstatné koření – humor. ten je způsobený nejen neustálou komunikací hráčů, ale také výbornou grafikou obrázků. Místností se většinou ozývá: „“prvotřídní kousek, překrásné prasátko, výborný hlídač,…““ Handl je také plný humoru – nikdy nevíte, kolik Vám protihráč vlastně nabízí. Poskytnete – li totiž protinabídku třeba jen o deset peněz vyšší, získáte totiž zvíře téměř zadarmo. Hráči si totiž vyměněné peníze nechávají.

  Hra má hezký spád, výbornou úroveň komunikace mezi hráči a také od hráčů vyžaduje schonost správně odhadnout situaci a protihráče. Jediná výtka je asi k tomu, že opravdu dobrou zábavu nabízí až ve čtyřech a pěti hráčích – ve třech je to spíše nouzové řešení. Ačkoliv se jedná čistě o karetní hru, už během první partie zapomenete na to, že se jedná jen o karty. Naopak tuto vlastnost oceníte, pokud se chystáte na dovolenou nebo na návštěvu. Stručně řečeno: geniální nápad v malém balení.

   

Přidat hodnocení hry