Dostihy a sázky

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Dostihy a sázky
Rok vydání:
není známo
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny
Doporučení rodiny:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.
Doporučení hráče:
Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry.

Katalogové číslo: 11237.

Popis hry

Každý hráč je majitelem stáje. Cílem hry je co nejlépe investovat svěřené prostředky do koní a dostihů tak,aby stáj získala co nejvíce výher. Vítězem se stává ten, kdo nejlépe odhadne situaci a zůstane jako poslední ve hře. Hra vychází z originální hry Monopoly. Změněné je téma hry a přidán je mechanismus sázení na koně.

Další informace

Počet hráčů

2 až 6

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Míra náhody

1 – velký podíl náhody

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Asi nebudete zklamáni.

Doporučení hráče

Tuto hru vám nedoporučujeme.

Výrobci

DINOTOYS s.r.o.

Odkazy:

331 hodnocení k Dostihy a sázky

 1. Frankie
  5 z 5

  :

  Klaiska

 2. Cermakov1
  5 z 5

  :

  Moje zamilovaná hra z dětství, nikdy neomrzí a ještě nyní si ji ráda zahraji.

 3. GADICEK
  5 z 5

  :

  Výborná hra, kterou musí milovat každý! Sice si můžete říkat, že to závisí hlavně na prvním kole, komu se podaří koupit ty nejlepší kousky, po kterých jdou všichni, nicméně záleží to i na tom, jak budou stále padat kostky a kam si dáte žetonky. Ty peníze jsem miloval, miloval jsem i mazlení se s nimi a bylo mi smutno, když jsem musel platit. Strašně moc rád bych si tuto hru opět po letech zahrál 🙂

 4. Jiří Aberle
  5 z 5

  :

  Nadčasová hra, která byla a je stále výborná a patří mezi srdcovky. Naučí hrát s penězi, kupovat, prodávat atd. Mínusem je, že trvá docela dlouho. Skvělá i ve dvou hráčích, ale čím více, tím lépe 😀

 5. ladysi
  4 z 5

  :

  Nedocenitelná hra z pohledu peněž, naučila nás počítat, půjčovat si z banky, rozměňovat. I junior verze dokáže děti zabavit na hodně dlouho 😀

 6. JakSeRodi
  4 z 5

  :

  Dostihy a sázky jsem již mnoho let nehrál, ale vždycky to byla moje oblíbená hra, jen toho času co to sežralo. Kdo rád kupuje koníčky, tak směle do toho 🙂

  Pozor na koně, kopou 😉

 7. Effka
  5 z 5

  :

  stará dobrá klasika, často se k ní vracíme s rodinou i přáteli, myslím že není potřeba představovat ani blíže popisovat 🙂

 8. Tomy35
  4 z 5

  :

  Velká nostalgie a vzpomínky na dětství při pomyšlení na tuto hru. I nyní si rád za´hraji i přez fakt, že z herního zážitku nic moc nemám a mechanika obíhání stále dokola než je konečně prostor pro sázky je zdlouhavý. V porovnání s monopoly mají dostihy své kouzlo.

 9. mymoslav
  3 z 5

  :

  Tato hra je zajímavá převážně proto, že se při ní člověk vždy vrátí v čase a vzpomene na hodiny strávené jejím hraním ve školních družinách a u kamarádů a kdo měl to štěstí, tak i doma se sourozenci. I po desítkách let od vydání je tato hra u dětí velmi oblíbená, navzdory množství mnohem propracovanějších deskových her. Tuto hru volím téměř vždy, když potřebuji své děti zabavit na delší dobu, aniž bych u toho nemusel příliš přemýšlet. Hrajeme ji ve 3 nebo ve 4, což je dle mého názoru ideální. Jediné co bych vytknul této klasice je méně kvalitní zpracování peněz v novém vydání oproti starým vydáním.

 10. eMdzeJ
  5 z 5

  :

  Dostihy a sázky jsem poznal jako malý klouček a od mala jsem jí zbožňoval. V té době se vyrovnala i legendárním Kamionům po Evropě. Dávám jí proto 5 hvězdiček, protože si to zaslouží. Je pravda, že kdybych jí poznal až teď, tak bych jí dal hvězdiček méně, protože mi již proti dnešním hrám přijde naprosto triviální. Ale tak to nelze brát. Všechno se jednou překoná a i dnešní hry za 30 let budou působit velmi triviálně.

 11. Meeshab
  3 z 5

  :

  Když jsem byla dítě, přála jsem si ji několik let k narozeninám i k vánocům, než se naši smilovali a koupili mi ji. Hraním jsem pak chtěla trávit každou volnou chvilku. Dnes nám leží doma a padá na ni prach. Asi je to způsobeno přívalem nových a propracovanějších herních systémů, kdy se dostihy dají přirovnat k hodně dlouhému člobrdu. Sem tam je vytáhneme, ale děti to přestane bavit už po pár kolech (což nechápu, protože hru Hotel, která funguje na úplně stejném herním principu milují). Takže hru bych doporučila pamětníkům, kteří si chtějí zavzpomínat, dětem, co mají rády koně, kterým určitě sedne tematika a herním začátečníkům, kteří chtějí něco jednoduchého nad čím se nemusí moc uvažovat.

 12. mulgrew
  2 z 5

  :

  Před pětadvaceti lety hit,dnes nuda,nuda,šeď a navíc nekonečná.Velká míra náhody a stale chodíte dokola.To už je snad lepší člověče nezlob se,tam aspoň víte,že to brzy skončí.Jako děti jsme ji milovali a nikdo ji s námi nechtěl hrát.Dnes už chápu proč.Z nostalgie dávám dvě,ale až děti dorostou a mohla by být aktualní,půjde z domu 🙂

 13. cSf.Loser
  1 z 5

  :

  Zcela účelová předělávka monopolů. Hra je neuvěřitelně náhodná a tím se stává téměř nekonečná. Nejste schopni téměř nic ovlivnit. K téhle hře mě nikdy nikdo nedostane.

 14. matrosh
  3 z 5

  :

  Klasika z dětství a základní kámen k tomu jak vybudovat u děti touhu po penězích. Naštěstí je už doba trochu jiná a já dětem dám spíš Ztracený ostrov.

 15. Xaws
  3 z 5

  :

  V první půli získávání stájí a směňování koní je to zábava. Po té jen opotřebovávací bitva ve, které rozhoduje jen náhoda (kostka).

 16. tds
  4 z 5

  :

  Dřív bych jí dal 5, dneska tak 3, takže průměr jsou 4 hvězdičky z 5 v hodnocení.

  Dříve:
  + zcela jiná hra než se dala hrát běžně
  + námět, provedení
  + nebyl problém sehnat spoluhráče, bavilo to téměř každého
  + zábava na celé odpoledne
  + bavila mě víc než monopoly
  + podpora výrobce v té době (zaslání vadných či chybějících věcí, asi u dvou lidí jsme to řešili a do 14 dnů to bylo doma)
  – po častějším hraní už člověk věděl, co má a nemá koupit a pokud neměl alespoň jednu stáj z těch „kvalitnějších“ (např. světle modrou za distancem, kde byla asi nejlepší poměr „cena/výkon“) tak hrozilo riziko, že prohraje dřív než dojde na sázecí a dostihovou bitvu.
  – stáje ke konci herního okruhu už byly příliš drahé na množství peněz ve hře, pokud je člověk chtěl i postavit do dostihů
  – nepoměr některých cen / zisků
  – konec se často zvrhnul jen na to, kdo si víc vsadí a co padne na kostce
  – při hraní v menším počtu hráčů někdy zbytečně zdlouhavé

  Dnes:
  + je to retro a klasika z dětství
  + pořád dokáže pobavit a děti baví „koníci“
  – na dnešní dobu a moderní deskovky zbytečně zdlouhavé
  – dnes člověk vidí, že ta inspirace západní klasikou „monopoly“ tam prostě byla a ne zrovna malá

  Celkově dostihy jsou dnes spíše příjemné retro a pokud nezaujmou nové generace hráčů, tak se tomu moc nedivím. Ale minimálně za pár her to stojí, ale asi není nutné kvůli tomu hru kupovat do sbírky a mít doma. Ovšem kdo nezažil to šílenství, když se tahle hra po revoluci objevila a nedala se jednu dobu prakticky sehnat, ten to dnes asi nepochopí. Dodnes si pamatuju, že na našem malém městě jsem se chodil pravidelně ptát asi do tří hračkáren co týden, jestli došla, jestli došla a ještě ji mají nebo už je (zase) vyprodaná. Nakonec jsem ji sehnal zcela náhodou v jiném městě, kdy jsem na výletě s rodiči viděl, že všichni nosí po městě nějaké podezřelé zelené kufříky, tak jsme zastavili a pátrali „po zdroji“. Byla tam, v zapadlé uličce v hračkářství, za tehdy astronomických 99 Kč… dnes párkrát kliknu myší a dovezou mi domů cokoliv klidně z druhého konce světa do pár dní… prostě retro klasika se vším všudy.

 17. deskovky
  5 z 5

  :

  Dostihy a Sázky je nejlepší hra.Hraju ji už od dětství a nikdy mě nepřestala bavit.Myslím si že výrobce neudělal jedinou chybu.Celou rodinu také baví

 18. Lenka83
  5 z 5

  :

  Tuto hru hraji už od dětství, hrávali jsme jí s kamarády, rodiči, příbuznými… Jde zde hlavně o kupování koní, pak celých stájí a sázkách na koně. I nyní po 20 letech si jí občas zahrajeme s kamarády či jen sami s přítelem. Uděluji 5 hvězd, protože je to velmi povedená hra.

 19. nessy96
  3 z 5

  :

  Tato hra je hra mého dětství, se sestřenicemi a bratranci jsme ji hráli kdykoliv u babičky. Hra mě vždycky bavila, i když to vezmu s odstupem času, má tak jednoduchý princip a je hodně založená na náhodě – kdo dřív příjde, ten dřív mele. Líbí se mi hra s penězi a žetonky, ale je to moc dlouhá hra a prakticky je furt o tom samém – šlápneš na koupeného koně, platíš, šlápneš na volného koně, koupíš nebo necháš být. Prakticky tam o nic jiného nejde. Možná jsou tam ještě nějaké obchody a další, ale primární princip hry je stejný a je to snad nekonečná hra. V dněšní době se najdou určitě víc napínavé hry.

 20. matewr
  1 z 5

  :

  Prachsprostá kopie. Dobrá, pominu fakt, že se jedná jen o „předělávku“ monopolů a zkusím ve stručnosti napsat hlavní důvody, proč nás dostihy nikdy tak moc nebavili. V prvé řadě je to nesmyslně dlouhá herní doba na to, co hra nabízí (stačí si zahrát pár jiných moderních her a také pochopíte). Za druhé eliminační prvek u SPOLEČENSKÉ hry, která je navíc ukrutně dlouhá prostě vyloženě vadí. Je snad příjemné být vyřazen během prvních třiceti minut (bez vaší vinny) a pak čekat skoro 8 hodin, než to ostatní dohrají? A za třetí: ve hře nejsou téměř žádné (ehm, žádné) možnosti. Vstoupíš na pole. Máš na výběr: Koupíš koně, nebo nekoupíš a prohraješ hru? Kdyby to nebyla tak dlouhá a nezáživná hra, náhodu a naprosté minimum možností co dělat v tahu, bych i prominul, ale takto… Nutno však říci, že co se týče tématu a celkově i hratelnosti, tak Dostihy jsou lepší, než Monopoly. (Jo a obchodování s hráči je snad jediné pozitivum… je to vůbec zařazeno v pravidlech?)

 21. lenulefazole
  3 z 5

  :

  klasika. máme ji. My dospělí po hře nesáhneme. Už je spousta jiných. Děti ji občas chtějí hrát, ale je to dlouhé, nikdy se nedostaneme k dostihům. Dětské monopoly s bankomatem děti baví víc. Je to rychlejší a jsou tam pro ně „nadstandardy“ typu bankomat a v něm překvápka..

 22. Kentril
  3 z 5

  :

  Prvni poradna ceska deskovka, kterou jsem hral, kdyz nepocitam karty a clevece nezlob se. Rozhodne suprovy napad s dostihovou tematikou. Jako maly jsem to hraval jeste spatne a moc jsme pravidlo se sazkama jsme nehrali, takze trvalo opravdu dlouho, nez jsme to dohrali. Pred par lety to parta lidi vybalila na silvestra a hrali to 6 hodin 🙂 Hra je vicemne postavena na nahode kostky a kseftovani s konmi. Bohuzel uz je spousta jinych a modernejsich her, takze po teto deskvoce uz nesahnu, ale ve sbirce ji mam 🙂

 23. veronika pemlová
  5 z 5

  :

  klasika, která je stále dobrá, jediné mínus pro mě – je to na dlouhý lokte

 24. natalie
  3 z 5

  :

 25. Cesarea
  5 z 5

  :

 26. placa80
  4 z 5

  :

 27. Trauma_Zero
  2 z 5

  :

 28. MK2
  1 z 5

  :

 29. Agrael
  3 z 5

  :

 30. ladcu
  3 z 5

  :

 31. gutalin
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry