Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Deskohraní dnes otevřelo své brány


Dnes začal v Tyršově domě v Praze festival deskových her – Deskohraní, kde se můžete seznámit s aktuálními novinkami i dříve vydanými moderními společenskými hrami. Tento největší herní svátek u nás potrvá do neděle 30. října. Můžete si zde vyzkoušet nové hry, zúčastnit se otevřených turnajů i si hru, která vás zaujala, zakoupit.

deskohrani2016-hermani

Ludotéka.

„Kdo přijde, ten hraje,“ a to ve velké Ludotéce v přízemí, kde si můžete vybrat z pestré nabídky dříve vydaných her. A je jich tu opravdu hodně, pro začínající hráče i pro náročné, pro rodiny i party kamarádů. S výběrem vám pomohou ochotní hermani, které nepřehlédnete – mají žlutá trička. Zvolené hry vás také naučí. Nechybí ale ani novinky z Essenu, u nich si však musíte nastudovat pravidla sami (najdete zde například karetní Funkenschlag, Delphi od Stefana Felda, Honshu s vytvářením krajiny z karet nebo Railroad Revolution).

deskohrani2016-herna4

Velká herna s novinkami vydavatelů.

Ve velkém sále v prvním patře je pak velká herna, ve které si můžete vyzkoušet aktuální novinky od Albi (novou párty hru Tipni si či postřehovou Cortex), MindOKu (Krycí jména: Obrázky, kooperativní Mmm! či novou SmartGame Červená karkulka) a REXher (je zde nová česká karetní hra RONE, rodinná Cirkus na kolečkách či kooperativní Velká kniha strašlivých čar). V mezipatře se také můžete seznámit s karetními hrami Santova hra a HOPE.

ctyrpohar2016-ucastnici-web

Účastníci 4poháru.

Dnes můžete držet palce čtyřčlenným týmům v rámci 4poháru (ve 4 hrách, viz článek) a hráčům dalších turnajů. Podrobný program najdete na adrese deskohrani.cz. Aktualizace: Vítězem 14. ročníku 4poháru se stal tým Poslední naděje. Druhé místo obsadil tým Nashova rovnováha, třetí byl tým Za pět minut.

deskohrani2016-detska-ludoteka2

Dětská ludotéka.

Pokud přijdete s menšími dětmi, můžete je vzít do Dětské ludotéky  v prvním patře, kde je kromě dětských her i prostor s hračkami a malováním. Otevřena bude po oba víkendy a příští týden i v pátek.

 

Udělejte si čas a navštivte Deskohraní, máte jedinečnou možnost vyzkoušet si řadu her a vybrat si tu, která vás bude opravdu bavit. Zde se můžete podívat, jak to na Deskohraní vypadá:

 

Související články:

Jeden komentář
 1. RobertPleskot

  26.10.2016 22:31

  Hermani MindOK na Deskohraní mne potěšili svým zaníceným přístupem, nicméně prodávat o 70 korun (30% dostupné ceny) dražší produkty a ještě při tom držkovat …

  Podivoval jsem se nad cenou základní sady Summoner Wars 299, a zmiňoval jsem cenu od 229, reakce byla „Ukažte mi kde to mají levněji, to musí být kradené …“

  http://karetni-hry.heureka.cz/mindok-summoner-wars-valky-vyvolavacu/

  Vaše slevy jsou klamáním zákazníka. Je mi líto, že oranžové tričko Mindoku je pro mne nyní uniformou šejdíře.

Napsat komentář