Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Yokai

Soutěž o strategickou hru Kyvadlo


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Kyvadlo můžete do 27. října. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Kyvadlo je nová strategická hra, která inovativním způsobem pracuje s časem jako s jedním ze strategických prvků hry. Jako zástupci mocných rodů usilujete o získání uvolněného trůnu Věčného krále. V reálném čase vysíláte své služebníky na akce, získáváte zdroje, rozšiřujete panství o nové provincie. Vše vám pomáhá při postupu na čtyřech stupnicích vítězství. Kyvadlo je je určeno pro 1–5 hráčů od 12 let. Můžete ho hrát v několika herních módech.

Termín soutěže: 14.–17. října 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Kyvadlo, kterou do soutěže věnovalo Albi, získal Marek M. z Plzně.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Kdo je autorem hry Kyvadlo a v jakém vydavatelství původně vyšla?
 2. Kolik je ve hře Kyvadlo přesýpacích hodin, jaký odměřují čas a jakou mají barvu?
 3. Jak se jmenuje šlechtična v červené róbě, za kterou můžete ve hře Kyvadlo hrát?
 4. Anketa: Jaká hra z poslední doby, nebo i z dřívějška vás nadchla, ale přitom jste od ní nic nečekali? A čím to bylo? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi na tři otázky pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

 1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.
 2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).
 3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Albi.

logo-yellow-albi

Související články:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Travis Jones a Stonemaier Games.
 2. Tři přesýpací hodiny: 3 minuty, 2 minuty a 45 vteřin – fialová, zelená, černá.
 3. Licinia Nesmiřitelná.

Novinky 2020
57 Komentáře
 1. Very.N

  26.10.2020 15:31

  Hra Shit happens – myslela jsem si, že moje znalost angličtiny nebude stačit, ale občas i někdo moudřejší může poradit s překladem. Navíc je při hře opravdu legrace, když hrajete se správnou partou.

 2. Damdam

  22.10.2020 21:22

  Na loňském Brnohraní jsem poprvé vyzkoušel Tajuplné říše, o kterých jsem pouze věděl, že vyšly, a musím říct, že se u nás v herní skupině hodně chytly.. máme nahráno už přes 100 partií 🙂 A co nás na ní tak okouzlilo? Nejvíc ty možnosti různých kombinací, možnost hrát ve 2-6 hráčích a doba partie cca od 7 do 15 minut, takže se může hned rozdat znova… prostě parádní hra, jejíž pravidla jsou vlastně jen na kartách, což je super pro nové hráče 🙂

 3. Lasicina

  22.10.2020 16:52

  Mě naprosto nadchla hra Na Křídlech od MINDOKu! Nedovedla jsem si dost dobře představit, o čem hra vlastně je, dle popisu mi přišla nudná. Nakonec se z ní vyloupla super hra, která neomrzí, člověk se při ní i něco naučí a dozví… A je zkrátka návyková 🙂

 4. vendulala

  22.10.2020 11:15

  Z těch podceňovaných, co překvapily: nečekala jsem nic extra dechberoucího od Pictomanie (Vlaada Chvátil), ale nakonec se to u nás hraje relativně často a je to neuvěřitelně adrenalinová záležitost 🙂 A úplně nejvíc mě překvapila a dostala Railroad Ink, kterou jsem původně koupila jen tak do vlaku a už rok ji hraju několikrát týdně a občas i denně sama se sebou, když chci zrelaxovat po hodinách strávených u komplu.

 5. vustak

  21.10.2020 22:41

  Nadchla ma väčšina hier čo som hral, pretože sa väčšinou dostanem k tým naozaj kvalitným. Zaujme ma vždy nový, mne ešte neznámi herný mechanizmus. Ale za všetky hry čo ma nadchli by som spomenul Dixit – prekvapilo ma to, že je to „nepočítacia“ hra (žiadne ťahy, plány, stratégie, počítanie najvyýhodnejšej alternatívy, najlepšej kombinácie, maximalizovanie zisku)

 6. Mr.Behemoth

  21.10.2020 21:10

  U většiny her, co hraji, už mám nastudováno zhruba o co se jedná, takže mě jen tak nějaká nepřekvapí. Ale jako dárek jsem dostal Fallout a přesto, že jsem si nemyslel, že mě hra nějak nadchne, tak mě po prvním zahrání chytla. Asi to je způsobeno primárně tématem hry, které je mi díky PC předloze blízké 🙂

 7. anupinka

  21.10.2020 14:57

  Překvapila mě Mandala od Mindoku. Čekala jsem klidnou abstraktní hru pro 2, nikoliv interaktivní tahovou strategii. A jsem z ní nadšená, protože abstraktních her s velkou interakcí je opravdu maloučko.

 8. ppetruss

  21.10.2020 11:45

  Já jsem byla velmi překvapena hrou Greenland. Obávala jsem se, že v případě Eklundovky se nám hra ani nepovede rozehrát (vzhledem k první zkušenosti s Eklundovými hrami), ale opak byl pravdou. Po několikátém přečtení pravidel se to povedlo. Velmi mile mě překvapily mechanismy ve hře a možnosti, které hra nabízí a nakonec nám tak obtížná nepřišla. Hodně se mi líbí také téma, které se mi zdálo bližší, než u jiné Eklundovy hry, a v rámci doplňujících textů a odkazů jsme se dozvěděli docela zajímavé informace o životě v Grónsku.

 9. Lili

  20.10.2020 17:28

  Carcassonne, když jsme ji před lety hráli u kamaráda, tak se nám opravdu nelíbila. Zpětně viděno to bylo asi způsobeno tím, že nám byla pravidla vysvětlena způsobem: „Tak budeme hrát a v průběhu to pochopíte.“ Což v případě, že stavíte dlouho město a při uzavření se dozvíte, že máte 0 bodů, protože vám ho ukradl někdo jiný vážně naštve, nemluvě o sedlácích :D. Nedávno jsme si, ale oblíbili Alhambru a řekli si, že dáme Carcassonne druhou šanci a vyplatilo se to. Teď je to jedna z našich nejhranějších her.

 10. SkillJam

  19.10.2020 8:29

  V poslední době mě nadchla desková verze hry Fallout. Od hry jsem čekal jen hezké, mé oblíbené, téma, ale nijak dobrou hru, zvláště po těch obecně horších hodnoceních. Ale po zahrání jsem ze hry nadšen. Skvělá atmosféra, gameplay není vůbec špatný a hra poskytuje skvělý pocit z opravdového sandboxu/open-worldu. Nemohu se dočkat nového kooperativního rozšíření Atomová Pouta. Už kooperativní režim z rozšíření Nová Kalifornie hru posouvá na vyšší level a Atomová Pouta to posunou ještě dále 🙂

 11. tmarsal

  18.10.2020 13:53

  Většinou zkouším jen hry, od kterých něco očekávám. Ale z historie si pamatuju 2 hry, ke kterým jsem se dostal náhodou a stále je občas vytáhnu – Na prodej (zaujala jednoduchostí a zábavností, ale pořád je to hra) a Vše nej (není úplně „hra“ ale zaujala zábavností a dobrým pocitem po dohrání, protože tolik dárků, které člověk chce, tak nedostane ani o Vánocích a to prostě baví každého :).

 12. lister

  18.10.2020 13:37

  Tapestry – po hejte na nete som tušil, že to nebude civka a nečakal som tým pádom radšej nič. Nakoniec je to perfektná eurohra s primeraným množstvom náhody (ak nerátam niektoré nevyvážené civilizácie)

 13. flint

  16.10.2020 17:36

  Nemusím moc abstraktní hry a z této kategorie mě dostala hra Noctiluca. Je až neuvěřitelné, kolik zábavy se dá vytvořit ze 104 hracích kostek ve čtyřech barvách, 12 figurek a pár drobností k tomu. Když hru vytáhneme, což je alespoň jednou za týden, nikdy nezůstane u jedné partie. Shem Phillips prostě hry umí.

 14. fazul

  16.10.2020 17:18

  Monstrum: Frankensteinovi dědicové. Nejvíce tematická eurohra, co jsem hrál. U ní rozhodně neplatí, že eurohry mají téma jen našroubované na mechanismy. Sice je delší, než obvykle eurohry bývají, ale stojí to za to.

 15. Mahr

  15.10.2020 23:33

  Většinou si vybírám hry tak, aby mě a mé přátele bavili, takže mě může spíš překvapit a nadchnout hra, kterou někdo přinese a představí ji mě. V poslední době to byly určitě Karty mrtvého muže, o kterých jsem ani nevěděl. A s dětmi mě baví Coloreto, které se ke mě dostalo jen tak, že ho kamarád vozil v kufru auta, nikdy ho nehrál, a prostě mi ho dal.

 16. Osirig

  15.10.2020 20:17

  Docela paradoxně Scythe. Když jsem ji měl prvně hrát a četl pravidla, tak jsem si říkal, jak to bude složitá hra a že nemám vůbec šanci se chytat. Při hře vše ale funguje hladce. Například samotné nasazení a pohyb mechem po mapě byl uspokojující.

 17. Houp

  15.10.2020 20:16

  Railroad ink! První kreslící hra, zkoušeno spíše ze zvědavosti na deskohraní v Praze. Nadchlo natolik, že jsou ve sbírce další 3 hry z tohoto žánru.

  A asi i Krabčáci, vyzkoušeno jen kvůli vzhledu, ale okamžitě zabavilo. Jednoduchá, pěkná, rychlá hra.

 18. viclef

  15.10.2020 18:39

  Mandala – karty se mi porad nelibi, ale ten „ubrus“ je super. A i v takove rychlovce jdou vymyslet ruzne strategie a nikdy nezustane u jedne partie.
  Male velke galaxie – rozsireni – vetsina rozsireni prinese 1 mechanismus a neco malo noveho, ale tohle posouva zaklad na uplne jinou uroven.

 19. TucanCZ

  15.10.2020 14:14

  Root. Mel jsem problemy s grafikou a zaroven me odrazovala velka asymetricnost. Zlom nastal po vyzkouseni digitalni verze hry. Pravidla nejsou zas tak slozita s vizualem se szivam vic a vic a ta asymetricnost je proste super.

 20. zenitos

  15.10.2020 12:45

  Na krídlech – nie že by som nič nečakal, ale bol som prekvapený aká perfektná tá hra je… Má veľmi špecifickú atmosféru a baví nás celú rodinu – od najmenšej (7 rokov) po najväčšieho (44 rokov)… 🙂

 21. Paja

  15.10.2020 11:54

  Zrovna včera jsem dostal hru Safranito, nebyl jsem z ní moc nadšený, ale po zahrání musím říct, že je to zábavná rodinná oddychovka, prostě jsem se skvěle bavil. Mechanika házení koleček na herní plán a snaha trefit tu správnou misečku koření, nebo, když už se nedaří, tak aspoň vyšťouchnout někoho jiného je prostě skvělá.

 22. Cihla

  15.10.2020 9:53

  Hlavně klid! Nelíbí se mi vizuál krabice, názvem mě to taky nezaujalo. Ale viděl jsem jeden gameplay a hned jsem objednával. Hrál jsem už hodněktrát v různých skupinách a všude to mělo skvělý úspěch.

 23. Daw8ID

  15.10.2020 9:15

  Asi Zbodni salát. Když měla hra vyjít, říkal jsem si, že to musím minimálně ze srandy koupit přítelkyni, vegance. Příliš jsem o hře jinak nevěděl, ale měla pěknou cenovku, grafiku a měla být nenáročná. Ve finále mě ale nadchlo, jak hodně se dá udělat jen s několika kartami. Pravidla jsou opravdu jednoduchá, přesto je hra dost chytrá, záleží dost na vaší taktice a určitém risku, který se ne vždy musí podařit. Byl jsem opravdu mile překvapen.

 24. Rayus

  15.10.2020 8:31

  Je to už rok, ale tehdy mě nadchla hra Tůry Můry. Obecně mám radši hry komplexnější, ale tato jednoduchá, rychlá hra si mě dokázala získat. Nemá složitá pravidla, takže ji dokážete za chvíli vysvětlit a může se hrát. Když se do toho po chvíli všichni hráči dostanou, tak je to fakt skvělá zábava.

 25. Artholl

  15.10.2020 8:06

  Asi Railroad Ink. Hra, kde se v základu hodí čtyřmi kostkami a všichni si na hrací plán nakreslí cesty, co jsou na kostkách. Takhle to nezní moc oslnivě, ale nevím o tom, že bychom někdy měli na konci stejně pokreslené plány. Navíc je hra snadná a rychlá.

 26. Diego_Cortez

  15.10.2020 7:45

  Odysea od MindOku – vacsinou ma odradzaju hry, ktorych hlavnym komponentom su ocislovane karty vo farbach. Ale dostala sa nam na stol Odysea a bolo to zabavne. Kampan postupne zvysuje narocnost a uz okolo piatej misie sme sa celkom potrapili, kym sme ju splnili. Za mna urcite osobne prekvapenie roka.

Napsat komentář