Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Settlers: Vládcové severu


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Settlers: Vládcové severu můžete do 28. ledna 2020.
Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Settlers: Vládcové severu jsou samostatnou karetní hrou ze světa Settlers, ve které vedete svůj klan z trojice severských národů: Vikingové, Skoti, Eskymáci. Rozvíjíte ho, vydáváte se na plavbu k neprozkoumaným ostrovům a usilujete o to, abyste vybudovali nejslavnější impérium. K dispozici máte předpřipravený balíček pro svůj klan. Vládce severu nelze kombinovat s původními Settlery.

Termín soutěže: 15.–28. ledna 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Settlers: Vládcové severu, kterou do soutěže věnovaly REXhry, získal Aleš H. z Frýdku-Místku.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Jak zní český podtitul hry Settlers: Vládcové severu?
 2. Kolik je ve hře Settlers: Vládcové severu klanů a jak se jmenují?
 3. Jak ve hře Settlers: Vládcové severu získáváte prostředky ze zdrojových lokací?
 4. Anketa: Hru Settlers: Vládcové severu si můžete zahrát i v sólové variantě. Hrajete hry sólově, pokud to hra umožňuje, baví vás hraní v jednom hráči/která hra vás bavila/která naopak ne? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Podtitul zní: Karetní hra o ledových zemích a horkých hlavách.
 2. Ve hře je celkem 6 klanů: Glennův, Olafův, Nanuučin, Heidelův, Panurjukův, Mackinnonův.
 3. Prostředky získáte pomocí akce sklizeň.
 4. Anketa: Hru Settlers: Vládcové severu si můžete zahrát i v sólové variantě. Hrajete hry sólově, pokud to hra umožňuje, baví vás hraní v jednom hráči/která hra vás bavila/která naopak ne? – Odpovědi najdete v komentáři pod článkem nebo na Facebooku, a zde.)

79 Komentáře
 1. Jonas42

  21.1.2020 0:13

  Pár sólo her už jsem zkoušel, ale nezaujalo mě to. Chybí mi tam ta interakce a případné vzájemné škození. Ale určitě je to dobrá věc, když člověk zrovna nemá s kým hrát. Jak to tu tak pročítám, už mám pár favoritů na vyzkoušení.

 2. Houp

  19.1.2020 18:26

  Hry sólově hraji poměrně často. Většinou kooperativní (ideálně, kde i tak se hraje za jednu entitu/postavu) Kompetitivní hry, které se snaží simulovat protihráče při sólo hře jsem zatím moc nezkoušel. Mezi oblíbené hry patří Spirit Island, Ghost stories, Zakázaná poušť, Fallout, Mars:Terraformace

 3. Ogy

  19.1.2020 18:12

  Rád zkouším sólo variantu nové hry, pomáhá mi pochopit pravidla, lépe se mi pak vysvětlují ostatním. Hra, kterou si rád opětovně zahraji sólo (baví mě asi nejvíc) je Heroes of Tenefyr. Dále jsem vyzkoušel např. Hrdina v kostce, Settlers: Zrod impéria, Ghost Stories… Poslední zmiňovaná hra mě pro svoji náročnost v sólo variantě bavila ze všeho nejméně.

 4. Lili

  19.1.2020 12:54

  Hry v sólo variantě moc nehraju a to i u her, které to umožňují jako např. Scythe nebo Gaia Project. Na druhou stranu mám radost, když hra sólo variantu nabízí, neboť si říkám, že se to někdy v budoucnu může hodit. Hra, která je podle mě v sólo variantě super, je Pán prstenů karetní hra, na druhou stranu Malé velké galaxie mě sólo moc nebavily a je podle mě lepší najít alespoň jednoho spoluhráče :D.

 5. Gortan

  17.1.2020 22:57

  Sólovku sem hrál pouze This War of Mine, ale v jednom to prostě není ono – společné prožívání emocí je prostě záživnější. Obecně mě sólovky netáhnou. Deskovky mám zařazené do společenské činnosti a tak mě to ani nenapadá, že bych hrál sám.

 6. PetrK

  17.1.2020 16:39

  Obvykle než hru vysvětluji, tak si ji zahraju solově, buď podle solo pravidel nebo formou hry 2 hráčů, kdy za oba hraji já. Navíc se moje obvyklá herní skupina rozeběhla do světa, takže je čímdál těžší si sehnat spoluhráče :-D. Nejlepší solovkou je za mě This War of Mine, která je tak designovaná. Naopak, pro sólový Divukraj jsou pravidla dle mého dost nedotažená a hra je téměř nehratelná (záleží jen na tom, jestli jaké karty přijdou do hry).

 7. flint

  17.1.2020 13:28

  I když máme doma několik her Root, Agricola, Settlers: Zrod impéria, …, umožňujících sólo hru, tak je sólo nehraji. Jenom jednou jsem zkusil Neanderthal, když jsem se potřeboval naučit a pochopit pravidla. Raději mám, když hraju s živými hráči, proto nehraji PC hry.

 8. jourdonnais

  17.1.2020 9:14

  Hry sólově vůbec nehraji. Výjimkou je, pokud se potřebuji nějakou hru naučit tak, abych ji vysvětlil ostatním – to si většinou vyzkouším jeden dva tahy, abych měl představu o průběhu kola a uměl hru následně lépe vysvětlit.

 9. Swayvill

  17.1.2020 8:50

  Solo prakticky nehraju. Když nemám spoluhráče, raději si zahraju něco na počítači nebo si čtu. Výjimku tvoří jen hry, u kterých je solo mód možností, jak se naučit herní mechaniky (momentálně se chystám zkusit v sólo módu Robinsona než ho začnu vysvětlovat manželce).

 10. Lucas

  16.1.2020 22:36

  Solo ma moc nebaví, radšej hrajeme s manželkou hra ma celkom iný zážitok,
  solo som pár krát skúšal napríklad v pôvodných settlerov, ktoré máme doma od rexíkov komplet aj so všetkými rozšíreniami, ale aj tak radšej hrajem so spoluhráčmi.

 11. anupinka

  16.1.2020 11:56

  Nemám ráda sólo hry, ve kterých je cílem pokaždé jen nasbírat více bodů než v předchozí partii, a takové nehraji. Pokud je ale ve hře navržena nějaká umělá inteligence, pak si sólo zahraji ráda.

 12. Paja

  16.1.2020 11:42

  Pokud hra sólo hraní nabízí, tak to vždy vyzkouším, nejraději hraji sólo variantu her Scythe a Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově, občas si zahraji i Mars:teraformace. naopak mě nezaujal sólo varianta hry Lords of Hellas a Nemesis.

 13. Martina

  16.1.2020 9:45

  Zatím jsem žádnou hru sólově nehrála, naštěstí jsem vždy měla nějakého parťáka, co si hru zahrál se mnou.
  Určitě má ale tento typ her potenciál a spoustu hráčů jí ocení, když si nemá s kým zahrát.

 14. manson-ka

  16.1.2020 9:26

  Deskovky v hmotné variantě solo nehraji, ale pokud jsou dostupne v elektronické verzi, nejčastěji pomocí androidu, tak si je koupím a hraju k pochopení pravidel, nebo jen tak z nudy ve vlaku. Nejčastěji hrané tak jsou ticket to ride, carcassone.

 15. Sir_Pete

  16.1.2020 9:10

  Solo hraní mě naštěstí (naneštěstí?) minulo, protože vetšinou najdu alespon jednoho spoluhráče. Sólo mod beru jako přidanou hodnotu, ale určitě to není důvod, proč bych se rozhodlova zda takovou hru koupím nebo ne.

 16. Constantine158

  16.1.2020 8:24

  I když mám několik her, co podporují sólovou hru, tak jsem zatím žádnou z nich tak nehrál. Kdykoliv jsem měl chuť některou z nich hrát, vždy byl poblíž někdo, kdo si s radostí zahrál taky a tudíž jsem k sólo hře neměl důvod.

 17. mythragon

  16.1.2020 8:20

  Zkoušel jsem hrát sólovou variantu hry Temné znamení, ale pouze z důvodu, abych ji otestoval. Rozhodně je to možnost, když máte náladu na hraní a nikdo další není po ruce, ale nakonec je stejně nejlepší si sednou s fajn partou lidí a užít si hru tak.

 18. Holy

  16.1.2020 7:46

  Sólově hry nehraji. Kouzlo deskových her (resp. společenských her) vidím právě v té společenské složce a sdílení herního zážitku. Ovšem s jedinou výjimkou – Palm Island, který nosím s sebou a hrávám, kdykoliv a kdekoliv se zrovna nudím.

Napsat komentář