Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Soutěž o hru Paris


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Paris můžete do 24. listopadu 2020. Můžete ji vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Paris je nová strategická hra od zkušené autorské dvojice Kramer-Kiesling, kterou si dobře zahrajete i s dětmi od 10 let a s příležitostnými hráči. Herní plán představuje městské čtvrti rozložené v kruhu okolo Vítězného oblouku. V průběhu hry se všichni hráči podílejí na stavbě honosných budov. Následně pak mohou využívat jejich výhod. Zvítězí hráč s nejvyšším počtem získaných vítězných bodů.

Termín soutěže: 11.–24. listopadu 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Paris, kterou do soutěže věnovala TLAMA games, získal Martin J. z Lukavce u Hořic.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Pro kolik hráčů je hra Paris určena?
 2. V představení novinky Paris je jmenován jeden umělecký styl, jaký?
 3. Jmenujte 4 hry/rozšíření od TLAMA games, které vyšly v češtině během letošního října?
 4. Anketa: Už se vám stalo, že jste nějakou hru nedohráli (ne z nedostatku času)? Proč se tak stalo? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje TLAMA games.


Paris v katalogu Hrajeme.cz:

Související články:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Pro 2–4 hráče.
 2. Art deco.
 3. Arboretum, Letopisy Západního království, Vikomti Západního království.

79 Komentáře
 1. vojtechrydl@gmail.com

  17.11.2020 13:52

  Ano, před pár lety u původního deskového World of Warcraft. Dali jsme jí asi dvě hodiny, ale složitost pravidel a nezáživnost mechanik nás bohužel přinutila toho nechat. Bylo to velké zklamání.

 2. fazul

  16.11.2020 22:02

  Jo, poslední dobou se mi to stává docela často. Rozehraji si doma nějakou hru sólo, případně jen na pochopení pravidel, a přijde junior, vyleze mi na klín, zamává ručičkami, a já pak jen uklízím hru zpět do krabice a přepočítávám, jestli mám všechny komponenty. 🙂

 3. Mahr

  15.11.2020 18:11

  Myslím, že jsem vlastně nikdy nedohrál Dostihy a sázky… Vždy se to zvrhlo v půjčování peňez, vyměňování koní, trenérů apod… V dnešní době většinou nedohrajeme hru, když můj syn vycítí, že se blíží prohra nebo mu neustále kazíme plány… Není to pokaždé, ale naposled to bylo Coloreto Amazonas, kdy jsme mu neustále zabraňovali v dokončení celého balíčku. Ještě na tom pracujeme 😀

 4. Paja

  13.11.2020 9:45

  Nedohrávali jsme hry zejména, když jsme byli malí. Při člověče nezlob se vždycky můj tatínek, když prohrával, kýchnul a rozházel figurky po celém stole :?D, taky dostihy a sázky zůstávali vždy nedohrány pro všeobecnou hádku. Co se však týče dnešních her, vše dohráváme do konce a to i kampaně. Zvládli jsme Gloomhaven, dokončili jsme Tainted Grail, také Scythe vzestup Fenrise.

 5. SkillJam

  13.11.2020 9:33

  Nedohrál jsem spousty her. Pokud jde o dlouhé kampaňové hry, tak vždy mezi hraním začnou vycházet další zajímavé nové hry a já se neudržím, nakoupím a hned začnu hrát něco nového. U normálních partiových her jsme občas něco nedohráli, protože nám prostě hra nesedla, přestala nás bavit a nebyla chuť partii dohrát.

 6. hamtes

  12.11.2020 19:10

  Jednou jsem vzdal Hru o trůny, tam mě ani na několikátý pokus nechytla a u většiny her jsem se vážně nudil, takže asi třetí partii jsem nedohrál a zřejmě si ji už nikdy nechci zahrát.
  Jinak asi také jen z důvodu nedostatku času.

 7. linka

  12.11.2020 16:40

  no, jak přemýšlím, jak přemýšlím, tak když vypustím časové důvody, tak jsme dohráli všechny hry… nepočítám tedy také načaté hry (pexeso, domino) s naším malým synem, které jsme často nedohráli, protože ho to přestalo bavit a šel si hrát s něčím jiným…

 8. TucanCZ

  12.11.2020 13:22

  Ano, nechal jsem se zlákat na partii hry Trismegistus. Po cca 4 odehraném tahu jsem vůbec netušil proč, co a jak dál a s omluvou jsem opestil hrací stůl. Sešla se kombinace složitosti hry, zrychleně vysvětlených pravidel, únavy a pro mě nezáživného tématu hry.

 9. Liight

  12.11.2020 11:56

  Nedohrál jsem zatím jedinou hru a tou je Harry Potter: Bitva o Bradavice a to z toho důvodu, že to prostě nebyla dobrá hra. Porážet stejného bosse několikrát a narážet na něj v každém levelu mě nebavilo.

 10. Terkamh

  12.11.2020 11:18

  V poslendní době občas ukončíme hru Hanabi dřív, než dobereme karty z dobíracího balíčku (či uděláme 3. chybu) a to proto, že se nám nelíbí karty v našich rukou. Třeba naposledy jsem to hrála ve 2, a spoluhráčka měla v jednom okamžiku na ruce 4 pětky, já měla taky samá vysoká čísla a jedničky nikde… Ale většinou potom následuje další partie :-).

 11. Tens

  12.11.2020 10:53

  jako děcko hodněkrát, někdo se urazil, rozbrečel se že prohrává a nebo nas nahnali do svých domovů nebo postelí. V paměti mám rodinou dovolenou kdy se hrálo člověče nezlob se kdy synovec vyhrával a strýcovi se nedařilo, strýc v amoku hodil po synovcovi kostky a odešel, inu člověče nezlob se…

  v dospělosti jsme zatím každou hru dohráli (pokud jsme měli dostatek času), hrám typu člověče nezlob se se vyhýbám …

 12. Maky23

  12.11.2020 10:41

  Nepamatuju si, že bych nějakou hru nedohrála. Možná kdysi dávno, jako dítě, když jsme hráli hru Terno (česká obdoba Monopoly), tak jsme se nedostali na konec. Jinak z těch novějších her jsme dohráli vždycky všechno, i když nás ta hra moc neoslovila.

 13. Daw8ID

  12.11.2020 8:34

  Stalo jenom jednou, když jsme nedávno zkoušeli Dostihy a sázky, protože s přítelkyní patříme k těm, co hru nikdy nehráli a nemají k ní tak žádné nostalgické vzpomínky. Museli jsme hru ukončit ještě před samotným koncem, už se nelidsky táhla a vítězství nebylo stále na dosah a už nás to vůbec nebavilo, tak jsme to vzdali.

 14. Suchar

  12.11.2020 7:01

  Stalo se mi to několikrát zejména při hraní s dětmi. Většinou už neměly chuť pokračovat v rozehrané hře, protože jim bylo jasné, že nevyhrají. Nebo nás někdo přerušil a už jsme se pak k hraní nevrátili.

 15. MM

  12.11.2020 5:43

  stalo. bud v pripade, ze nas hra nebavila, potom nema cenu silit to, raz sme nezvladli komplikovane pravidla a uz nikdy sme sa k tej hre nevratili a potom mozu nastat aj neocakavane udalosti pocas hry, napriklad vyrusenie zvonku (navsteva…)

Napsat komentář