Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Yokai

Soutěž o hru Ostrov koček


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o novou hru Ostrov koček můžete do 3. listopadu 2020. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Ostrov koček je na první pohled velká rodinná hra, která však skrývá pozoruhodně propracovanou hru vhodnou i pro náročnější hráče. Můžete si podle skupiny vybrat rodinný, nebo klasický režim hry. Vaším cílem je zachránit co nejvíce koček z ostrova na palubě vaší lodi dříve, než k němu dorazí zlý černokněžník a celý ho zničí. Udržte rodiny koček pohromadě, využijte co nejlépe místo na lodi a splňte co nejvíce úkolů. Hra je určena pro 1–4 hráče od 8 let.

Termín soutěže: 21. října–3. listopadu 2020  (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Ostrov koček, kterou do soutěže věnoval MindOK, získala Tereza H. z Prahy.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Za co se vám ve hře Ostrov koček odečítají body na konci hry?
 2. Kolik různých rodin koček se ve hře Ostrov koček vyskytuje?
 3. Jak se jmenuje hra pro dva hráče od MindOKu, ve které se proti sobě postaví čety americké a německé armády?
 4. Anketa: Jaká hra vám otevřela dveře do světa moderních společenských her? Co vás přivedlo k hraní deskovek? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje MindOK.

MindOK

Související články:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Body hráči ztratí za za nezakryté krysy a nezaplněné sekce .
 2. 5 – podle barev koček, oshaxové netvoří rodiny.
 3. Odhodlaní: Normandie .

Novinky 2020
66 Komentáře
 1. Mahr

  1.11.2020 13:33

  Hry jsem hrál už od dětství, ale po pubertální pauze mi tu skvělou zábavu připomněli až Osadníci z Katanu, následně mě nadobro ke hraní deskovek a karetek vrátil Bang! To jsem totiž hned druhý den objednával a už to bylo 🙂 Nyní už vlastním takovou menší zásobu deskovek a karetek, a s kamarády pořádáme herní večery!

 2. meanik

  1.11.2020 9:22

  První moderní hra, která nás vtáhla do světa deskovek, byli Osadníci, protože jsme se snažili naučit děti vyhrávat a prohrávat (hodně často jsme nedohráli, kostičky létaly, slzy tryskaly…). Další dvě hry, které vtáhly do víru dění i tchyni, byly Doba kamenná a Dixit. Z Dixit se stala tradice a těší nás, když tchyně zavolá se slovy: „Přijďte na návštěvu a nezapomeňte ty kartičky.“ Doma teď momentálně frčí Zima mrtvých, ale u té teď čekáme na konec covidu, aby nás mohlo hrát víc, letos je ten název nějak tematický… A pod stromečkem nás čeká další nadílka.

 3. Lili

  30.10.2020 16:23

  Mojí vstupenkou do světa deskovek bylo jednoznačně, když jsem v soutěži vyhrála Panteon do té doby jsme hráli jen Bang a Citadelu. Ale poté co se nám podařilo prokousat se pravidly Panteonu a zahrát si pár her, tak jsme kouzlu deskových her zcela propadli. A teď máme docela velkou sbírku a hraní her je nejoblíbenější zábava.

 4. stejsky

  29.10.2020 21:05

  Už od dětství jsem ráda hrála stolní hry. Ze začátku to byly dostihy a sázky, později osadníci z Katanu a poté citadela. K hraní deskovek mě nejspíše přivedly každoroční dlouhé rodinné pobyty na chalupě a do dnes se k hraní ráda vracím

 5. Blanci

  29.10.2020 11:55

  Moderní hry jsem objevila až díky naší knihovně, jedna z prvních byli Osadníci junior pro syna, pak přišla fcb skupina Deskovky pro tři bratry a hry se nám postupně množí. Jak děti rostou, tak postupně přibývají i složitější hry.

 6. Damdam

  28.10.2020 12:02

  Nejspíše úplně první moderní hrou byl klasický Carcassonne. Stále ho mám rád, i když se už k němu až zas tak často nedostanu. A deskoherní začátky byly v rodině a pak jsem se asi nejvíc rozehrál na jednom Silvestru s kamarády – takže největší vliv měli kamarádi, skrze které jsem objevil množství rozmanitých her 🙂

 7. Mice

  28.10.2020 8:49

  Ke hraní moderních deskových her mě přivedl tip na klub deskových her, kam od té doby docházím.
  Vytipoval jsem si Zimu mrtých (kvůli tématu), v klubu mne pak zaujalo Robo Rally (původní verze), mimo jiných dalších zajímavých her.

 8. Sady

  27.10.2020 11:33

  Před třiceti lety byly „moderní“ hry Fantom staré Prahy, Maršál a špoión nebo za RPG žánr Dračák. 🙂
  Pak přišli do módy Osadníci a Carcassonne.
  Teď po letech mně do toho zase vtáhl Pandemic a Mars Teraformace.

 9. fazul

  24.10.2020 23:30

  Před cca 30 lety hry z edice Papír a nápad – Fantom staré Prahy a Maršál a špion. Potom během 90. let jsme s partou, co jsme hráli Dračí doupě, objevili knihu Miloše Zapletala – Velká kniha deskových her, kde kromě klasických abstraktních her, jsou i pravidla na Diplomacii. Takže jsme několik týdnů hráli Diplomacii. Pak následovala pár let pauza a přišli Osadníci, Carcasonne a Ticket to Ride… a už se to vezlo. 🙂

 10. maneek

  24.10.2020 22:18

  Začínal jsem, asi jako mnozí, „nemoderními“ deskovkami jako Lovci pokladů, Maršál a špión, Fantom Staré Prahy, Dostihy a sázky a Za burzou kolem světa… pak dlooouhé roky nic a až „onehdá“ mi jeden kolega z práce zase připomněl, že deskovky stále existují!
  A do moderních deskovek jsem vlítl s děckama přes Outfoxed, Takenoko, Dice Forge, Pandemic…

 11. Mr.Behemoth

  23.10.2020 19:24

  Od malička jsme doma hráli standardní hry jako pexeso, domino, člověče nezlob se a pod. Pak přišly Dostihy a sázky a s kamarády jsme si vymýšleli různé hry. Ale co se týče moderních deskovek, tak to bylo rozhodně Carcassonne.

 12. linka

  22.10.2020 21:09

  Asi Monopoly, měli jsme doma původní anglickou verzi, nejprve ji hráli dospělí a my se sestrami jen koukaly, nebo pomáhaly rodičům, brzy jsme však hrály taky – já měla figurku botu. předtím jsme hrály i Člověče, nezlob se nebo třeba domino; ale Monopoly považuji za vstup do světa „velkých deskovek“.

 13. Holy

  22.10.2020 11:29

  Je to už drahně let, co jsme hraní Dračího doupěte začali prokládat Talismanem a Proroctvím, ale první moderní deskovou hrou nedobrodružného charakteru byli Osadníci z Katanu, poté následovala Citadela a pak už to fičelo. 🙂

 14. Lukikata

  22.10.2020 10:35

  Moje první hra byl Carcassone: Lovci a sběrači. Dostal jsem ho k 9. narozeninám a potom jsem se začal o deskovky zajímat čím dál víc. Taky jsem chodil do nějakého kroužku deskovek na základní škole, ale už nevím, co bylo dřív.

 15. speedTT

  22.10.2020 8:32

  Jaká hra vám otevřela dveře do světa moderních společenských her?
  – Pokud se to dá považovat za „moderní“ společenskou hru, tak Zaklínač: Dobrodružná hra (dárek od manželky k vánocům)

  Co vás přivedlo k hraní deskovek?
  – Taktéž Zaklínač, pak následoval Talisman a Descent a další 😀

 16. Brzoush

  22.10.2020 7:48

  Zprvu kdysi dávno jsem hrál s kamarády Carcassonne,Sabotéra a Citadelu,ale doopravdy až když jsem náhodou narazil na videa TableTop s Willem Wheatonem. Pořídil jsem tenkrát Temné znamení, Munchkina a Znáš mě? a od té doby jsou pro mě hry oblíbeným koníčkem. 🙂

 17. SkillJam

  22.10.2020 7:33

  Tak pokud jde o „moderní“ hry a nepočítáme první dětské hry jako člověče apod., tak první velká hra kterou jsem dostal od rodičů pod stromeček bylo Proroctví od Vlaadi Chvátila. Bylo mi asi 10 let a byl jsem z té hry naprosto unešený, nic podobného jsem do té doby neviděl. Takže mě k tomu tak trochu nasměrovali rodiče, ale pak samozřejmě více kamarádi a první návštěva Festivalu Fantazie.

 18. arya1616

  22.10.2020 6:16

  Různé deskovky hrajeme s rodinou co pamatuji. Nevím tedy jaká konkrétní hra mě přivedla k moderním společenským hrám. Byl to spíš postupný přesun od člověče, nezlob se! až k několikahodinovým strategickým hrám. To co mě na hraní deskovek baví (a dalo by se říct, že mě to tedy k tomu přivedlo) je právě naše rodinná pohoda a také ta spousta legrace co si při hraní užijeme.

Napsat komentář