Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Kombo Afrika


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o hru Kombo Afrika můžete do 10. listopadu. Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Kombo Afrika je rychlá kombinační hra, kterou si výborně zahrajete v rodině i s přáteli. Malá krabička skrývá hodně možností. Hra vás zavede do Afriky k Viktoriinu jezeru, kde se sešla různá zvířata, aby zvolila nového krále zvířat. Je plná zvířat s unikátními schopnostmi, které ve hře využíváte, abyste nasbírali co nejvíce bodů. Hra je určena pro 2–4 hráče od 10 let, ale zvládnou je i mladší.

Termín soutěže: 28. října–10. listopadu 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Kombo Afrika, kterou do soutěže věnuje Loris Games, získala Míša M. z Lažan u Blatné.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Jaký efekt má ve hře Kombo Afrika karta Hypno?
 2. Kolik karet zvířat hra Kombo Afrika obsahuje?
 3. Jak se jmenuje hra, kterou Loris Games právě vydávají (listopad)?
 4. Anketa: Hrajete hry v sólo variantě? Které nejvíce, nebo případně proč je nehrajete? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.


Výhru do soutěže věnuje Loris Games.


Kombo Afrika v katalogu Hrajeme.cz:

Související články:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Vymění hada za 1 aktivní kartu na ploše.
 2. Obsahuje celkem 48 karet zvířat.
 3. Yokai.

37 Komentáře
 1. Luka77

  10.11.2020 9:00

  Hry v sólu skoro nehraju. Párkrát jsem ale zkusil zahrát sám Ex Libris a Railroad ink a musím přiznat, že je to celkem dobrý „trénink“ na hraní v kolektivu. Přijdete tak na jiné možnosti strategie. 🙂

 2. Terkamh

  9.11.2020 14:55

  Sólo hry jsem zatím nezkoušela (když nepočítám hry-hlavolamy ze řady Smart Games), protože to, co mě na deskovkách baví, je vychutnat si je s přáteli. Ale vzhledem ke karanténě se pravděpodobně k něčemu odhodlám, alespoň vyzkoušet.

 3. fazul

  8.11.2020 21:17

  Preferuji hry ve více lidech, přeci jen se jedná o SPOLEČENSKÉ hry. Ale jsou situace, kdy si rád zahraji sólo. Když se učím pravidla nové hry, když je nouzový stav a nedá se zajít si zahrát s přáteli (to už raději sólo na stole, než online), nebo když člověk zrovna uspí potomka a má chvíli klid a chuť si zahrát.

 4. Paja

  8.11.2020 19:28

  Když si pořídím hru se sólo variantou, vyzkouším jí vždy.
  Častěji však hraju jen ty, které mě v sólo režimu zaujmou. Dohrál jsem takto Tainted Grail, Gloomhaven, hrál jsem často Robinson Crusoe, První Marťané, Scythe, nebo třeba Mars Teraformace.

 5. Very.N

  6.11.2020 17:41

  Hry sólo nehraji, protože doma žádnou nemám 🙂 Popravdě jsem se o hrách pro jednoho hráče dozvěděla před nedávnem (nevím, kde jsem do té doby byla) a hodně mě to zaujalo, protože občas mému hernímu nadšení nechce nikdo vyhovět. Chystám se, že si nějakou určitě pořídím.

 6. Holy

  2.11.2020 7:51

  Sólo varianty her pro více hráčů nehraji. Sice jsem si několikrát říkal, že to vyzkouším, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlal. Nebaví mě příprava a obsluha hry. Raději si dám nějakou mobilní hru (ideální deskovkovou konverzi – Star Realms, Maquis). Jedinou sólo hru, kterou hraji fyzicky, je Palm Island.

 7. tukak

  31.10.2020 13:37

  Sólo hraju buď hry, které si doma (zatím) nemám s kým zahrát – Hrdina v kostce, Malé velké galaxie, Greenland, nebo hry pro sólo vyloženě určené – Friday, Deep space D6, Pocket landships a těším se na Under falling skies

 8. mirkakrim

  30.10.2020 15:40

  Když jsem byla malá, hrála jsem si často hry sólo, ale teď mám dvě děti a sólo se mi nedaří dělat už vůbec nic, natož hrát hry. Ty hrajeme vždy spolu 😉 A to dokonce i ty, co jsou pro jednoho hráče (logické)

 9. tmarsal

  30.10.2020 1:03

  Solo hry hraju výjmečně, když se chci zkusit hru kvůli pravidlům a hra to umožňuje. Jinak beru hry jako společenskou činnost a raději dělám něco jiného, než hrát sám (třeba čtení webů o deskovkách).

 10. SkillJam

  29.10.2020 11:57

  Sólo hry hraju hodně, hlavně proto, že moc lidí co má rádo deskové hry neznám, nebo bydlí daleko. V sólu jsem si zatím užil Kolonii, This War of Mine, Tainted Grail, Fallout a Gloomhaven. Ne všechny jsem zatím dohrál, ale každá z nich je naprosto super. Nejdřív jsem se trochu bál, ale sólo hraní je nakonec super věc, hlavně u příběhových kampaňových věcí. Časem se určitě chystám na nějaké sólo zaměřené wargames, např. Thunderbolt Apache Leader vypadá moc dobře.

 11. Daw8ID

  29.10.2020 9:04

  Občas ano, ale zatím jsem hrál jen Nájezdníky ze severu a Ve stínu pyramid. Sólo varianta mi ale přijde lepší v Nájezdnících ze severu, koupil jsem si k tomu aplikaci, protože karty už se sehnat nedají, a tato varianta mě baví, člověku to nahradí toho jednoho protivníka, když nemá zrovna s kým hrát a sólo varianta je zde dobře vymyšlena.

Napsat komentář