Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Soutěž o hru Draftosaurus


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY  Soutěžit o hru Draftosaurus můžete do 9. března 2021. Můžete ji vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Draftosaurus je hra rodinná hra pro 2–5 hráčů od 8 let. Během hry si vytvoříte jedinečné dinosauří zoo, které bude přitahovat návštěvníky. Jedná se o draftovací hru, ve které si ale nevybíráte karty, ale figurky dinosaurů. Hra je svižná a pravidlově jednoduchá, takže si ji dobře zahrajete v rodině, ale dá se v ní hodně vymyslet, takže osloví i náročnější hráče.

Termín soutěže: 24. února–9. března 2021 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Draftosaurus, kterou do soutěže věnovaly REXhry, získává Michal K. z Klecan.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky:

 1. Kolik dinosaurů celkem umístíte do své zoo během hry Draftosaurus?
 2. V jakém pořadí jsou seřazeni dinosauři na ilustrační fotce v článku o hře Draftosaurus na Hrajeme.cz (podle barev)?
 3. Jak se jmenuje hra na obrázku, jejíž české vydání připravily REXhry?
 4. Anketa: Jaké je vaše oblíbené téma a která hra ho pro vás nejlépe zpracovává? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry

Draftosaurus v katalogu Hrajeme.cz

Související články:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Umístíte celkem 12 dinosaurů.
 2. Pořadí barev dinosaurů: zelená, žlutá, oranžova, fialová, modrá, červená.
 3. Na obrázku je hra Spiknutí: Království hlubiny.

42 Komentáře
 1. JohnyHrb

  8.3.2021 21:08

  Nejoblíbenější téma asi nemám, i když celkově mám rád hry s tématikou vesmíru a kooperační tituly se záškodníkem (Např. Stanice Paranoia atd.) . Za nejoblíbenější hru z těch co znám bych označil Mars.

 2. fazul

  5.3.2021 12:24

  Nedá se vybrat jedno téma a jedna hra. Záleží na náladě, spoluhráčích… Ale mohu uvést pár příkladů: hororové téma – Arkham Horror LCG, fantasy – Mage Knight, Vikingové – Champions of Midgard.

 3. Belfer

  2.3.2021 17:11

  Oblíbené téma nemám, ale ve skupině často volíme hru podle nějakého aktulního tématu. Loni jsme na jaře hráli Pandemic, v létě v určitém období hrajeme K2, když se po vládních opatřeních stály řady do obchodů dali jsme Frontu…. Prostě tématicky Takenoko, ta hra mě vždy uchvacuje svojí vizuálností a ke všemu je to i super hra!

 4. Holy

  2.3.2021 9:43

  Žádné vyloženě oblíbené téma nemám, spíše ta neoblíbená (zombie). Vždy se mi líbilo zpracování tématu požárníků do mechanismů hry Záchranáři. Také Příšerky z podzemí a Alchymisté svými mechanismy vcelku pěkně simulují péči o mazlíčka, resp. akademickéý výzkum a publikování.

 5. tmarsal

  28.2.2021 20:43

  Já žádné vyloženě oblíbené téma nemám, ale jelikož hraju hlavně doma s dětma, tak pak to jsou rozhodně Marvel Champions, Harry Potter bitva o Bradavice a Legendy západu (téma je u všech tří jasné 🙂

 6. Kapeca

  28.2.2021 19:42

  Nemám oblíbené téma pro deskové hry. Mám rád originální zpracování nebo pěknou grafiku, např. klasika jako Carcassone nebo Osadníci z Katanu, nebo novější Na křídlech, Kvedlalové, LABYRINT, Karak …

 7. lienkach

  27.2.2021 15:00

  Než tému mám obľúbenú skôr maľovanú grafiku hier (teším sa na hru Na louce) No pre mňa s manželom je téma najlepšie spracovaná v hre Barrage. Perfektná hra! Človek ani nemusí milovať vodné elektrárne 😀

 8. Cihla

  25.2.2021 23:13

  Oblíbené téma těžko říct. Možná že čím originálnější, tím lepší. Souboj roztomilých zvířátek v lese ve hře Root… skvělé.
  Při kvalitě zpracování si vždycky vzpomenu na hru Tsuro. Vizuál téhle hry je prvotřídní, ikdyž je to velmi jednoduchá hra.

 9. Simboo

  25.2.2021 22:49

  Oblíbených témat je hodně, např. budování a středověk – Carcassone , tetrisové hry – Patchwork, stavba železnic – Ticket to ride, vědomostní hry – Zlaté Česko. Nemám vyloženě oblíbené téma. Hra mě prostě musí zaujmout.

 10. Daw8ID

  25.2.2021 9:43

  Tématicky se mi líbí Vikingové a tak si užívám nejvíc hru Nájezdníci ze severu, líbí se mi koncept drancování. 🙂 Plus jsou zde Vikingové vyobrazeni bez rohatých helem, které jsou historicky nepřesné.

Napsat komentář