Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Soutěž o hru Arkham Horror 3. ed.


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o karetní hru Arkham Horror 3. ed. můžete do 21. ledna 2020.
Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Arkham Horror 3. ed. je nová edice tematické kooperativní hry zasazené do mysteriózního světa plného nadpřirozených hrůz H. P. Lovecrafta. Jako malá skupinka vyšetřovatelů se snažíte zastavit zlo a odvrátit zkázu našeho světa. Nová edice přináší modulární herní plán, který připravíte podle zvoleného scénáře.

Termín soutěže: 9.–21. ledna 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Arkham Horror 3. ed., kterou do soutěže věnoval Blackfire, získal Jan Č. ze Sobotky.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky

 1. Kolik je v novém Arkhamu scénářů a jak se jmenují?
 2. Pro kolik hráčů je 3. edice hry Arkham Horror určena?
 3. V popisu hry v katalogu je použit citát jedné z postav, za kterou můžete v Arkhamu hrát. Které?
 4. Anketa: Patříte k hráčům, kteří chtějí mít hry kompletní, včetně všech rozšíření, nebo naopak o rozšíření tolik nestojíte, či vám připadají zbytečná? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Blackfire.


Arkham Horror 3. ed. na Hrajeme.cz:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Ve hře AH 3ed. jsou 4 scénáře. Jmenují se: Příchod Azathotha, Hostina pro Umordhotha, Ozvěny hlubin a Závoj Soumraku.
 2. Hra je určena pro 1–6 hráčů.
 3. V popisu hry je citát Agnes Bakerové.
 4. Anketa: Patříte k hráčům, kteří chtějí mít hry kompletní, včetně všech rozšíření, nebo naopak o rozšíření tolik nestojíte, či vám připadají zbytečná? – Odpovědi najdete v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

92 Komentáře
 1. Diego_Cortez

  14.1.2020 9:14

  Rozsirenia kupujem k hram, ktore hram/hrame najcastejsie – Scythe, Carcassonne, Dixit, Pan prstenov LCG,… Su hry, ktorych rozsirenia by som chcel, ale su drahe (Arkham Horror LCG), zatial neexistuju (Tapestry), alebo tu hru proste nehravam zatial tak casto, aby som mal pocit, ze som dostatocne vycerpal potencial zakladnej hry a prisiel cas na expanziu (Arkham Horror (2. edicia), Terraforming Mars).

 2. martines

  14.1.2020 7:54

  Rozšíření musí hru výrazně obohatit – a zároveň ji nesmí nepříjemně nafouknout.

  Právě nabobtnání nezajímavých mechanismů a neprakticky se navyšující množství herních pomůcek od pořízení všech rozšíření u her odrazuje. Stačí vzpomenout na setup první edice Arkhamu, který zabral tolik času, že se prastaří bohové sami probudili. Současně pak hra svým designem neumožnila opravdu si užít ty tuny jinak zajímavého obsahu. Člověk by nejraději prozkoumal zákoutí všech měst, objevil tajemství všech lokací, ale neúprosná apokalypsa to bohužel neumožnila, a ochudila tak zážitek slibovaný všemi rozšířeními.

  Nebo se podívejte na metamorfózu Carcassonne, která se z fajnové casual rychlovky stala zbytečně překombinovanou a počítací záležitostí, u které aby měl člověk po ruce excelovskou tabulku a checklist na to, aby pokaždé zkontroloval zloděje, princeznu, draka, suroviny, zlato, čaroděje a hromadu dalších věcí. Přitom podobně jako u Arkhamu není snad ani jeden z těch přidaných prvků špatný, jen jejich kombinace vytvoří ve výsledku méně zábavný celek.

  Někdy je argumentem proti taky rychlost/dostupnost lokalizace, ale to je především u populárních her čím dál tím lepší. Ale co to vlastně plácám, tohle všechno je hezká teorie, které sice věřím, ale ve skutečnosti v poličce všechny ty krabice prvoedičního Arkhamu nebo Carcassonne jsou. U her, které člověka v základu opravdu chytly, jim všechny ty špatné symptomy nafukovacích rozšíření člověk odpustí.

 3. ChlapecJack

  13.1.2020 20:45

  Jak kdy, záleží na kvalitě hry jako takové a na druhu rozšíření, pokud do hry přinese velkou změnu, tak je dobré si tuto hru zpestřit, aby nebyla stále stejná a pokud zrovna rozšíření hrát chtít nebudeme, tak si dáme základ.

 4. dragon-skeleton

  13.1.2020 13:01

  Záleží na hře.
  Pokud mě samotná hra zaujme natolik, že slibuje dlouhodobější hraní (bude mě bavit delší dobu), pak sáhnu i po rozšíření.
  Jsou hry, kde je přímo vyhlížím (např: ROOT)

 5. Pepogn

  13.1.2020 11:11

  U rozšíření je třeba brát v potaz cena/výkon. Na všech tedy netrvám. Ale u nejhranějších her je mám rád. Bohužel u některých her, kde bych ho ocenil velmi, není v češtině. Což u nezávislých her nevadí (mám třeba rozšíření k Zámkům krále Ludvíka), ale Warring collonies k Zimě mrtvých kupovat v AJ nebudu.

 6. Eventful

  13.1.2020 1:33

  Záleží vždy na dané hře, např. Splendor či Takenoko mi přijde s rozšířením podstatně horší než bez něj. Naopak Temné znamení, Dice Town či Kingdomino je dle mého názoru lepší s rozšířením 🙂 Rozšíření tedy kupujeme dle recenzí, ideálně když si jej nejprve můžeme někde zahrát.

 7. cSf.Loser

  12.1.2020 23:28

  Před pár lety jsem potřeboval mít rozšíření teď jen u her, které mám opravdu nejraději. Na druhou stranu pokud je hra zredukováná na nejnutnější minimum a nějaký pořádný obsah je až v rozšíření tak si hodně rozmyslím i koupi základní hry.

 8. Světlušák

  12.1.2020 21:28

  Rád si pořídím rozšíření ke hře, kterou hraji velmi rád. Ale dávám si pozor, zda hru skutečně rozšiřují, nebo její základní kvalitu snižují. Bohužel znám několik her, jejichž rozšíření nikdo u nás nechce hrát, protože původně skvělou hru zcela rozbíjejí.

 9. JakSeRodi

  12.1.2020 20:59

  U her, které se u nás hrají nejčastěji a jsou nejoblíbenější, dokupuji všechna dostupná rozšíření u ostatních her jen pokud do hry přinášení něco zajímavého, nového nebo pokud by se díky danému rozšíření mohla hra stát více hraná/zábavná.

 10. katka84

  11.1.2020 21:47

  Hry máme kompletní, ale né vždy hned. Nejdřív se hry pořádně naučíme a pak postupně dokupujeme. Akorát u jedné se nám stalo, že jsme rozšíření nekupovali a ani už kupovat nebude, protože nás hra tolik nezaujala.

 11. Caranthir

  10.1.2020 16:26

  Byl a jsem od přírody kompletista a většinou se snažím mít všechna rozšíření, ale už kdysi velmi dávno Carcassone mne naučil, že mít a implementovat vše neznamená nutně lepší herní zážitek (konkrétně to bylo rozšíření Věž, které hru úplně převrátilo a nikdy jsme s ním více nehráli.)
  Takže je to individuální a záleží na konkrétní hře.

 12. Lipost

  10.1.2020 14:33

  Asi jak kdy. Rozšíření mám ráda, ale někdy je to jen zklamání a zbytečné nastavování něčeho, co funguje skvěle i bez rozšíření. Naposledy jsem kupovala 3. rozšíření ke Carcassonne „Princezna a drak“ a s drakem jsme hráli jen jednou. Nejsem ten sběrač, který musí mít ke každé hře vše.

 13. Earthquak3

  10.1.2020 11:40

  Rozšírenia nekupujem ku každej hre. Ak ma baví základ a rozšírenie ponúka dostatočnú sadu noviniek, tak ho beriem. Najdôležitejším parametrom je pre mňa to, ako často sa dostane na stôl základ.

 14. mlcuchj

  10.1.2020 10:44

  Poslední dobou kupuji hry už rovnou i se všemi rozšířeními, které jsou k dispozici. Předtím jsem velmi často rozšíření dokoupil až po delší době a už se mi několikrát stalo, že v době, kdy jsem ho chtěl už nebylo k sehnání. Proto to teď beru všechno naráz 🙂

 15. Constantine158

  10.1.2020 10:30

  Pokud rozšíření přidává do hry něco zajímavého, nebo hru alespoň nějak rozumně obohacuje, tak ho rozhodně kupuji. Pokud ale jde například jen o nějaké figurky nebo dražší rozšíření co moc nepřináší, tak ho nepotřebuji.

 16. jourdonnais

  10.1.2020 10:24

  Rozšíření pořizuji pouze ke hrám, které mě velice oslovily. V takovou chvíli si většinou přeji mít všechna rozšíření (nicméně i tak si o rozšířeních dopředu zjišťuji informace a vyhodnocuji, zda je opravdu potřebuji).

 17. Swayvill

  10.1.2020 10:19

  Vzhledem k tomu, kolik toho vychází, kolik toho kupuji a kolik mám času na hraní, nestačí se mi žádná hra úplně ohrát, tak pak většinou raději koupím nějakou novou hru než rozšíření. Ale určitě jsou hry, u kterých rád udělám výjimku, jako Wulfsburg k Zombicide nebo Neviděné síly k Temnému znamení.

 18. d.cihak

  10.1.2020 10:12

  Záleží na hře a na tom, jak často ji hraji. Pokud to je moje oblíbená hra, tak k ní chci mít vše, co vyšlo, včetně rozšíření a promo karet. Rozhodně ale beru ohled i na to, jestli má rozšířená pro hru herní význam a jaký je poměr cena/výkon.

 19. lucieb9

  10.1.2020 9:45

  Většinou se snažím mít ke hře všechny rozšíření (minimálně si je chci vyzkoušet), ale občas (když je rozšíření už hodně) tak pak se všemi stejně nehrajeme a jen se nám na ně doma práší.

 20. Suchar

  10.1.2020 7:45

  Nemusím mít nutně hru vždy včetně všech rozšíření. Rozšíření kupuji tehdy, pokud mám základní hodně ohranou a rozšíření přináší do hry nějaký zajímavý prvek nebo twist, který hratelnost zase zvýší, nebo umožní hrát v jiném počtu hráčů.

Napsat komentář