Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Soutěž o hru Arkham Horror 3. ed.


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY Soutěžit o karetní hru Arkham Horror 3. ed. můžete do 21. ledna 2020.
Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Arkham Horror 3. ed. je nová edice tematické kooperativní hry zasazené do mysteriózního světa plného nadpřirozených hrůz H. P. Lovecrafta. Jako malá skupinka vyšetřovatelů se snažíte zastavit zlo a odvrátit zkázu našeho světa. Nová edice přináší modulární herní plán, který připravíte podle zvoleného scénáře.

Termín soutěže: 9.–21. ledna 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Arkham Horror 3. ed., kterou do soutěže věnoval Blackfire, získal Jan Č. ze Sobotky.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky

 1. Kolik je v novém Arkhamu scénářů a jak se jmenují?
 2. Pro kolik hráčů je 3. edice hry Arkham Horror určena?
 3. V popisu hry v katalogu je použit citát jedné z postav, za kterou můžete v Arkhamu hrát. Které?
 4. Anketa: Patříte k hráčům, kteří chtějí mít hry kompletní, včetně všech rozšíření, nebo naopak o rozšíření tolik nestojíte, či vám připadají zbytečná? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Blackfire.


Arkham Horror 3. ed. na Hrajeme.cz:


Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Ve hře AH 3ed. jsou 4 scénáře. Jmenují se: Příchod Azathotha, Hostina pro Umordhotha, Ozvěny hlubin a Závoj Soumraku.
 2. Hra je určena pro 1–6 hráčů.
 3. V popisu hry je citát Agnes Bakerové.
 4. Anketa: Patříte k hráčům, kteří chtějí mít hry kompletní, včetně všech rozšíření, nebo naopak o rozšíření tolik nestojíte, či vám připadají zbytečná? – Odpovědi najdete v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

92 Komentáře
 1. greenhead

  20.1.2020 23:19

  Záleží na hře. Scénářové hry si o to přímo volají, o LCG hrách nemluvě.
  Poté jsou hry kde rozšíření je přínosem či zpestření hry.
  Ale jsou rozšíření, které jsou více méně jen „na oko“.
  Pokud je hra dobrá uvažuji a zajímám se o možná rozšíření…

 2. Moor

  20.1.2020 13:47

  Hry mám rád komplet, takže si rozšíření kupuji, pokud jsou dostupná. Někdy člověk narazí na starší hru, kdy už všechna rozšíření nejdou sehat, nebo naopak hru novou, kde nejsou všechna přeložena do čj.

 3. blacktowers

  20.1.2020 12:48

  Určitě záleží na hře, pokud je znovuhratelná i bez rozšíření, tak kolikrát rozšíření není třeba, ale pokud mne hra chytne a hodně baví tak jsem za každé další rozšíření velmi rád a chci mít hru tzv. kompletní

 4. BajAlex

  20.1.2020 12:20

  U nás doma spíše nakupujeme více her než jednu hru a k ní potom rozšíření. Rádi se učíme nové hry, nové mechaniky, tudíž raději sáhneme po něčem úplně novém. Takže kdybychom dokoupili všechna rozšíření, která nám chybí, určitě máme asi tak třikrát tolik her než teď.

 5. alash

  20.1.2020 9:32

  Rozhodne si casteji koupim rozsireni do hry, kterou mam rad, nez novou hru. Jednak neni tolik casu nacitat nove pravidla a druhak je tady risk, ze nas nova hra nechytne. Takze nejradeji bych mel vsechny oblibene hry kompletni, ale bohuzel s ceskou lokalizaci to neni mozne. A tak velmi casto i pocestuju anglicke verze rozsireni

 6. Houp

  19.1.2020 18:14

  Spíše výjimečně, jen u nejoblíbenějších titulů. Důvodem je mimo jiné cena, kdy rozšíření často stojí 75%, co základní hra, ale rozšiřují hru jen o pětinu. Kompletní budu mít snad jen Spirit Island

 7. Alderius

  14.1.2020 22:10

  Jsem rád, když mám hru „kompletní“ a proto rozšíření pořizuji. Na druhou stranu je nemusím mít za každou cenu – musím mít pocit, že mi rozšíření základní hru nějakým způsobem obohatí, že mi přináší něco nového, nějaké oživení a není to pouze pár „žetonků a karet navíc“.

 8. anupinka

  14.1.2020 17:45

  Nejsem kompletista. Mám obecně ráda rozšíření, která hru skutečně „je“n rozšiřují (např. přidávají více karet), nikoliv ta, která hru prohlubují (přidávají spoustu nových mechanismů, které základní hru zcela změní). Tím se řídím i při výběru 🙂

 9. Daw8ID

  14.1.2020 13:35

  Rozšíření často podlehnu, ale pak s ním povětšinou nehraju. Proto už raději rozšíření kupuji jen bazarová. U některých her mě mrzí, že základní hra vyšla v češtině, ale rozšíření ne a dohromady dvě jazykové verze míchat nechci. Třeba u Šerifa z Nottinghamu rozšíření umožňuje hrát v 6 lidech (místo 5) a přidává další zajímavé herní možnosti, u nás ale nevyšlo a nevyjde.

Napsat komentář