Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Soutěž o dobrodružnou hru Kolonie


AKTUALIZOVÁNO O VÝSLEDKY   Soutěžit o dobrodružnou hru Kolonie můžete do 24. března 2020.
Můžete vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Kolonie je horká novinka. Jedná se kooperativní hru, která využívá knihu dobrodružství. Zasazena je do post-apokalyptického světa, z něhož zmizeli lidé, nahradila je příroda a zvířata. Vaším úkolem je přežít a chránit vaši kolonii. Představujete totiž malá stvoření, jako je myš, křeček, morče. Postupně procházíte připravené scénáře a plníte rozličné úkoly a rozvíjíte příběh vaší kolonie. Hra je určena pro 1–4 hráče.

Termín soutěže: 12.–24. března 2020 (soutěž byla ukončena)

Soutěž již skončila. Ze všech došlých správných odpovědí na soutěžní otázky jsme vítěze vylosovali pomocí generátoru náhodných čísel.

Hru Kolonie, kterou do soutěže věnoval MindOK, získal Aleš H. z Brna.

Vítězi gratulujeme!

Soutěžní otázky

 1. Kdo je autorem hry Kolonie?
 2. Od kolika let hru Kolonie doporučujeme na Hrajeme.cz?
 3. Na kterou hru/y, kterou pro letošek chystá Blackfire, se nejvíce těšíte?
 4. Anketa: Jak jste spokojeni s aktuální nabídkou deskových her v češtině na našem trhu? Je tu moc/málo her? Je tu vše/něco vám chybí? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

(Správné odpovědi najdete níže.)


Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnuje Blackfire.Odpovědi na soutěžní otázky:

 1. Autorem hry je Jerry Hawthorne.
 2. Hru doporučujeme od 12 let.
 3. Na kterou hru od Blackfire se nejvíce těšíte: 16 % Zóny: Tajemství Černobylu, 11 % Kolonie, 10 % Fallout Shelter: Desková hra, 9 % Pán prstenů: Putování po Středozemi – Stínové cesty
 4. Anketa: Jak jste spokojeni s aktuální nabídkou deskových her v češtině na našem trhu? Je tu moc/málo her? Je tu vše/něco vám chybí? (Odpovědi najdete v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.) – většina z vás je spokojena v velkou nabídkou her, takže si může vybrat každý.

100 Komentáře
  • Pavel66

   24.3.2020 20:37

   S nabídkou nových her jsem moc spokojený ,když se podívám co vycházelo před pár lety a některé hry v češtině byly nemyslitelné. V dnešní době tu máme spousty krásných her a za poslední dobu hodně velká změna k lepšímu.

 1. Touchwood

  24.3.2020 16:37

  S množstvím her vydávaných v češtině jsem spokojený. Na peněženku je jich až až. Ale nejsou to pokémoni a člověk se musí smířit, že je nemůže mít všechny. 🙂

  Občas se najde na Kickstarteru hra o které si říkám, že by byla super v češtině, ale není.
  Z poslední doby třeba Genotype: A Mendelian Genetics game.

 2. pavlina

  24.3.2020 15:07

  Myslím, že nabídka her se poslední dobou výrazně zlepšila, opravdu si nyní výběr užíváme. Her není nikdy dost, hlavně aby bylo dost kvalitních. Zlepšila bych vydávání rozšíření v češtině, ne všechno je dostupné, což je škoda, když už člověk jednou hru má.

 3. flint

  24.3.2020 14:18

  Nabídka her v češtině je opravdu hodně široká. Poslední dobou řeším problém, jaké hry vůbec pořídit, protože všechny mít nemohu.:-) No a momentálně sháním novou skříň, abych je měl kam všechny ukládat. Nejlépe bezednou.:-)

 4. DDejv

  24.3.2020 12:08

  Já bych uvítal reprint her, které jsou hodně úspěšné, ale v ČR už jsou dávno vyprodané. Třeba Agricola, ke které jdou sice koupit rozšíření, ale základní hra se už nevyrábí a MindOK reprint neplánuje (ptal jsem se a dělal smutný oči, ale nepomohlo to). Nebo třeba Caverna. Je spoustu her, které mají skvělé hodnocení a jsou oblíbené, ale sehnat jdou jen v aukcích, když má člověk štěstí, to mi přijde škoda…

 5. Osirig

  22.3.2020 9:08

  Her v češtině je podle mě dostatek. Některé překlady her nechápu (například Jízdenky, prosím!), někde mi překlad chybí kvůli hráčům, co neumí anglicky a jsou na textu založené (například hry Fluxx). Kdo chce, si ale na trhu vybere, nejde přeložit vše.

 6. Damdam

  20.3.2020 22:32

  Nabídka her je u nás veliká – jsem spokojený. Jsou sice i hry, které bych rád v češtině viděl (např. 7th Continent), ale naši vydavatelé nám nabízejí spoustu skvělých her, ze kterých, dle mého, si dokáže vybrat každý. Navíc jich vychází více a více. Prostě paráda 🙂

 7. fi_042

  20.3.2020 20:01

  Nabídka je podle mě dostatečně široká a pestrá a málokdy se stane, že by v češtině nevyšla hra, kterou jsem měla v hledáčku (vzpomínám si jen na Champions of Midgard, na tu jsem se v češtině těšila). Přijde mi ale líto, když se nedělají dotisky kvalitních her – možná zčásti kvůli tomu, že vychází taková hromada nových her.

 8. pecar

  20.3.2020 11:01

  Her v češtině je pro průměrného hráče na našem trhu dostatek. Také co se typu her týče je široký výběr. Nikdo si na nedostatek jistě stěžovat nemůže 🙂 Ovšem z pohledu zkušených hráčů to může zase vypadat jinak.

 9. Mahr

  19.3.2020 22:15

  Řekl bych, že zas tolik her nevychází, spíš je to samé rozšíření. Je určitě pár her, které by si zasloužily překlad do ČJ, ale nemají třeba takovou hráčskou základnu, aby se to vydavatelům u nás vyplatilo. Ocenil bych více párty her, které ale budou pecka.

 10. anupinka

  18.3.2020 13:48

  Her podle mého názoru vychází až moc :). Chybí mi nějaká dobrodružná hra v češtině typu připravované Euthie, která by se však dala ve dvou hráčích dobře odehrát do 2 hodin. Gloomhaven mám, ale ten je moc svázaný tím, co můžete dělat; Tainted Grail mi zase přijde moc temný a vyčítá se mu soubojový systém, připravovaný Near and Far má zase příliš dětskou grafiku. Abych nebyla špatně pochopena, tak já mám nebo koupím si i tyhle uvedené hry.. Ale něco jako českou mini-Euthii stále postrádám :).

 11. Lucas

  17.3.2020 21:35

  S ponukou hier v češtine na trhu som veľmi spokojný, človek má ozaj z čoho vyberať stále pribúdajú ďalšie a ďalšie novinky, a hry sú vydávané naprieč všetkými možnými žánrami, takže každý si príde na svoje 🙂
  jediný prúser je že človek už musí poriadne premýšľať čo si kúpi, lebo nemôže mať všetko, nevošlo by sa to totiž domov 🙂

 12. jourdonnais

  17.3.2020 17:49

  S výběrem her na českém trhu jsem velmi spokojen. Občas se mi samozřejmě stane, že bych si přál mít česky hru, kterou tu nikdo nevydává, ale už se mi i párkrát stalo, že jsem koupil hru v angličtině v domnění, že hru nikdo nepřeloží a o půl roku později byla lokalizace oznámena. 😀

 13. Storm

  17.3.2020 9:38

  Her je na českém trhu dostatek, někdy si myslím že až příliš (když například backnu hru na kickstarteru s tím, že česky stejnak určitě nebude, a pak se po skončení kampaně dozvím, že se česky chystá), ne že bych si ale stěžoval 🙂

 14. PetrK

  16.3.2020 9:12

  Nabídka je více než dostatečná. Občas se stane, že bych chtěl hru, která není dostupná v češtině, ale většinou se tady dá sehnat. Někdy je škoda, že vychází tituly s odstupem od anglické verze, obzvláště u rozšíření.

 15. vlada35

  15.3.2020 13:25

  Her je hodně, možná až moc:) Co bych přivítal, je něco kooperativního pro rodinné hraní kolem 10 let. Jako je třeba třeba Plyšová hlídka – ta ale není a je ve svém žánru jediná (Bude ale Harry Potter, tak snad něco..).

 16. katka84

  14.3.2020 19:58

  S výběrem her v češtině jsem spokojená. Zatím se mi nestalo, že bych si přála vysloveně hru, která v čestině není. Ale to je možná i tím, že zdaleka nemám dost her odehraných, abych to až tak mohla posoudit.

Napsat komentář