Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2021

Soutěž o dobrodružnou hru Cestou necestou


Soutěžit o hru Cestou necestou můžete do 11. května 2021. Můžete ji vyhrát, když odpovíte na tři jednoduché soutěžní otázky prostřednictvím soutěžního formuláře, budete fanoušky portálu Hrajeme.cz na Facebooku nebo registrovaným uživatelem Hrajeme.cz a když odpovíte na anketní otázku v komentáři na Facebooku nebo zde pod článkem na Hrajeme.cz. Viz podmínky soutěže níže.

Cestou necestou je příběhová hra, ve které se stanete dobrodruhy. Budete pátrat po bájném městě, které má podle legend ukrývat vzácný artefakt. Čeká na vás mnoho úskalí a nepřátel, ale také jedinečný příběh, který budete rozkrývat díky knize dobrodružství. Je součástí hry a bude vás stavět před rozličná rozhodnutí, která mají vliv na vaše další směřování. Hra se vyznačuje originálními ilustracemi a jedinečnou atmosférou. Netradičně propojuje mechanismus umisťování dělníků na akce a silného příběhu. Zahrajete si ji ve 2–4 hráčích od 13 let.

Termín soutěže: 29. dubna–11. května 2021

Soutěžní otázky:

 1. Hra Cestou necestou u nás vyšla v rozšířeném vydání. Jak se jmenuje rozšíření, které obsahuje?
 2. Autorem hry je Ryan Laukat, který ji i ilustroval. Na které univerzitě potkal svou budoucí ženu, se kterou založil vydavatelství Red Raven Games?
 3. Jakou moc má artefakt, který ve hře Cestou necestou dobrodruzi hledají?
 4. Anketa: Patříte k hráčům, kteří novou hru zahrají správně a bez chyb hned napoprvé, nebo po první hře zjišťujete, co všechno jste nezahráli podle pravidel? Jaké jsou vaše zkušenosti? (Odpovězte v komentáři pod článkem nebo na Facebooku.)

Své odpovědi pošlete prostřednictvím tohoto formuláře.


Podmínky soutěže

Do slosování budete zařazeni při splnění následujících podmínek:

1. Odpovědět správně na tři otázky prostřednictvím soutěžního formuláře. A to pouze jednou. Odpověď musí dále obsahovat: jméno a příjmení soutěžícího, název obce, e-mail a také odkaz vašeho profilu na Facebooku či uživatelské jméno na Hrajeme.cz.

2. Odpovědět na anketní otázku pod tímto článkem nebo na Facebooku (u příspěvku s vyhlášením soutěže).

3. Být fanouškem portálu Hrajeme.cz na Facebooku (To se mi líbí) či být registrovaným uživatelem Hrajeme.cz.

Výhru do soutěže věnují REXhry.

REXhry

Cestou necestou v katalogu Hrajeme.cz

Související články:


53 Komentáře
 1. kublaj

  5.5.2021 15:28

  Určitě se snažím pochytit co nevíce ještě před hrou (jsem to totiž většinou já, kdo vysvětluje pravidla), aby nevyvstávaly situace, kdy se místo hraní tráví dlouhý čas dohledáváním pravidel. Stejně se ale člověk nevyhne situacím, kdy vznikne nějaká nejasnost, do které je třeba vnést světlo. Samozřejmě i záleží na konkrétní hře. U nějakých je jasno po prvním kole, u jiných trvá i několik her, než se pravidla dostanou pod kůži.

 2. Rayus

  3.5.2021 17:58

  Pokud hra nemá příliš komplexní pravidla, tak povětšinou zahrajeme i bez chyb, protože před první hrou studuji pravidla a následně si hru sám zahraji, abych věděl jaké situace mohou ve hře nastat. U komplexnějších her ale ani tento postup nedokáže odhalit všechna zákoutí, takže nějaké chyby se najdou.

 3. p_stano

  3.5.2021 13:45

  No občas sa stane, že zahráme novú hru na prvý krát – bezchybne… Väčšinou ale „vychytávame muchy“ počas prvej partie opakovaným nazeraním do pravidiel a po jej odohraní ešte prebehnem otázky k hre na BGG. Najlepšie je, keď pravidlá vysvetlí niekto, kto ju už dobre pozná a má schopnosť vysvetliť a naučiť to podstatné (čo práve neovládajú všetci…) Veľmi sú nápomocné aj videonávody.

 4. nolwe

  2.5.2021 19:24

  Téměř pokaždé zjistíme, že děláme něco špatně. Už moc nekupuji jednoduché hry tak nám to chvíli trvá než si hra sedne. Pravidla si vždy přečtu, ale až po několika hrách pochopíme systém hry. Hodně pomáhají i videonávody.

 5. vustak

  2.5.2021 15:09

  Nakoľko hrávame často zložitejšie, náročnejšie hry tak sa väčšinou chybám a nejasnostiam v prvých hrách nevyhneme. (Veľkú úlohu tu zohráva či sú dobre napísané pravidlá s jednoznačným vysvetlením všetkých možných situácií a príkladmi)

 6. iris

  1.5.2021 7:07

  Ne, manžel většinou něco při vykládání pravidel vynechá, jistě ne schválně, navíc něco i popletu sama. První hry většinou využíváme k seznámení s mechanikami, určitě nevyužijeme celý potenciál hry, ten objevujeme postupně.

 7. Simon

  30.4.2021 15:37

  Väčšinou strávim nad pravidlami dosť času aby som si mohol vychutnať hru hneď na prvýkrát. Stalo sa mi však neraz že som po niekoľkých hrách zistil, že som niečo hral zle. Naposledy sa mi to stalo s hrou Odhodlaní – Normandie kedy som si zastrelených vojakov dával do záloh

 8. tukak

  30.4.2021 14:32

  Při první hře koukám do pravidel a i po první hře se snažím dívat, jestli jsem to hrál správně.
  Nejvíc jsem se spálil u Valley of the Vikings, kde jsem rozdával mince po každém posunu postavičky – ta hra pak byla strašně krátká a špatná 🙂

 9. Lukikata

  30.4.2021 13:21

  Pravidla každé hry pochopitelně pořádně nastuduju, obvykle zahraju zkušební hru sólo a v případě nejasností hledám na internetu. I tak se mi ale občas stane, že něco hraju špatně, obzvlášť u složitějších her.

 10. byvoko

  30.4.2021 11:32

  Snažím se naučit hru při prvotním čtení pravidel popřípadě si dohledat nějaké nejasnosti při vysvětlování ostatním. V první hře se ale vždy najdou nějaká chybky nebo nejasnosti, které se snažíme dohledat. Ale pokud by se jednalo případně o velkou korekci hry, tak první hru dohrajeme chybně a další užsprávně.

 11. Pepogn

  30.4.2021 11:27

  Troufám si tvrdit že se snažím hrát hned bez chyb. Při nejasnostech hned dohledávat v pravidlech. Ale samozřejmě občas něco vyskočí časem:-)
  Na BoardGameAreně hraju občas hru vyloženě na blind bez čtení.

 12. SancheZZ

  30.4.2021 11:02

  Vždy než začneme novou hru tak studuji pravidla a koukám na How To Play videa. Pak před hrou vysvětlím co nejlépe pravidla ostatním (podle toho jak si je pamatuji kouknu i znovu do pravidel u stolu) a pak hrajeme. Když vyvstane otázka při hře, tak to dohledáme. Když na konci zjistíme, že jsme něco dělali špatně, tak to napravíme v další hře 🙂

 13. kuba.lib

  30.4.2021 10:45

  Hry si nastuduji a odehraji sólo, abych věděl jak funguje. Až pak ji učím ostatní hráče. U jednodušší hry se dají odehrát bez chyb, ale u složitějších her se tomu občas nevyhneme. Některé hry se bez chyb ani zahrát nedají z důvodu mizerné úrovně pravidel, ale to už je jiná pohádka. 🙂

 14. Daw8ID

  30.4.2021 10:35

  Nastuduji si nejdřív pravidla z krabice a z videí, pak si teprve hru zahraji s ostatními, pravidla jim vysvětlím tak, jak si je pamatuji a případné drobnosti hledám přímo v pravidlech. Občas se stane, že až ke konci hry zjistím, že jsme něco opomněli nebo hráli špatně, což pak většinou padá na moji hlavu. 😀

 15. Holy

  30.4.2021 10:25

  Snažím se hru před prvním sezením vždy nastudovat tak, aby k žádným chybám nedocházelo. U těch jednodušších se to daří, u těch složitějších se občas vyskytne nějaký nedostatek či nejasnost. Na všechny otázky se snažím před další hrou vždy najít potřebné odpovědi, aby alespoň další hry byly bez zádrhelů.

 16. Martina

  30.4.2021 8:42

  U jednodušších her to většinou zvládneme na poprvé. U složitějších se často stává, že první hra není 100%. Buď nahlížíme do pravidel během hry nebo si je před další hrou znovu přečteme a doladíme chybky.

 17. lucka.mac

  30.4.2021 8:31

  Hru studuji před prvním hraním. Využívám u toho videa na youtube, lets play, pravidla, seznámím se s komponenty. Potom si hru rozložím a s pomocí pravidel si ji zahraji v sólo módu pokud ho hra má nebo v režimu za dva hráče a tak vychytám detaily hry. Většinou až potom hru ukáži ostatním (dětem, manželovi). Většinou při prvních 2 – 3 hrách ještě řešíme nějaké detaily, ale nedá se říct, že bychom hráli něco vyloženě špatně, tak že by to ovlivnilo průběh hry.

 18. klapinka

  30.4.2021 8:04

  I když se pravidla snažím nastudovat tak se často stane, že v průběhu první hry narazíme na něco co se rozhodneme jak to budeme momentálně hrát a pak si nejdeme vysvětlení jak se to má dělat podle pravidel.

 19. MM

  30.4.2021 7:23

  jednoduchsie su snad bez chyb, pri niektorych narocnejsich prideme v priebehu hry na to, ze asi nieco robime zle (pokial nejaka akcia nedava zmysel). A verim, ze takych, kde by sme nieco hrali zle stale, vela nie je, ale vylucit sa to samozrejme neda.

 20. Mr.Behemoth

  30.4.2021 7:15

  Snad nikdy se mi nepovedlo zahrát hned první hru podle správně, pokud ano tak je jich velmi málo. Většinou v průběhu první partie zjišťujeme, co všechno se dá ve hře dělat a až při dalších partiích pilujeme hru podle pravidel.

 21. Suchar

  30.4.2021 7:12

  Pravidla hry nejprve vždy sám nastuduju, zahraju si sólo partii za více hráčů a tím se naučím hlavní pravidla. Během první hry s ostatními hráči pak dolaďováváme detaily pravidel. Pokud by to však vyžadovalo delší hledání mimo samotná pravidla, tak to nějak zahrajeme a pak zpětně ověřujeme na internetu.

  • Selda123

   30.4.2021 7:37

   Prvně nastuduji pravidla sám, potom mrknu na videa na Youtube. A nakonec se snažíme s přítelkyní rozjet pravidla dohromady v první hře (tzv. výukové), ale ještě vždy dohledáváme nepřesnosti v pravidlech, případně na internetu.

Napsat komentář