Novinky, recenze, soutěže, vše o moderních společenských hrách.
Novinky 2022

Karetní hra Sorcerer je na Kickstarteru, kde ji můžete podpořit


Na Kickstarter vstoupila jedna pozoruhodná karetní hra Sorcerer, která má úzkou vazbu na středoevropský prostor, protože jejím autorem je Peter Scholtz ze Slovenska. Začal ji vyvíjet již před několika lety a za pomoci hráčské komunity ji testoval (viz Frodovy deskové hry). Nakonec se spojil s vydavatelstvím White Wizard Games (můžete znát například hru Star Realms) a ve spolupráci s jeho týmem hru dotvořil a dopiloval. Peter je také z části tvůrcem ilustrací a grafiky, která je na špičkové úrovni.

Hra je zasazena do vlastního temného fantasy světa ve viktoriánské Anglii, ve kterém se utkají čarodějové různého zaměření se svými armádami, s nimiž pronikají do našeho světa. Každý hráč si na začátku hry složí vlastní balíček z několika typů karet a zápasí se soupeřem o to, kdo ovládne dvě ze tří lokací. Sorcerer má jedinečnou atmosféru, kterou vám přiblíží ukázky hry a video ke kampani, ve které hru můžete také podpořit. Máte tak jedinečnou příležitost tuto hru získat. Hra bude v angličtině a není moc pravděpodobné, že by vyšla také v češtině.

Zájemci se mohli s autorem i hrou seznámit na veletrhu SPIEL v Essenu. K dispozici byl prototyp ve finální grafické podobě, takže si každý zájemce mohl hru vyzkoušet.

 

Délka videa: 1:08 min.

Ukázka hry a grafiky karet:

 

Odkaz:

Související články:

 

Napsat komentář