7 divů světa: DUEL

4.00 z 5
(Hodnocení: 5)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
19

Originální název:
7 Wonders: DUEL
Rok vydání:
2015 (české vydání 2016)
Počet hráčů:
2
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně dlouhá hra – 30 minut

Katalogové číslo: 13208. Kategorie: , . Štítek: .

Popis hry

Hra 7 divů světa: DUEL vychází z karetní hry 7 divů světa, která je až pro 7 hráčů. DUEL je ale svébytnou, samostatnou hrou vytvořenou speciálně pro dva hráče. Z původní hry čerpá, ale přináší i nové prvky. Především upravuje podmínky vítězství. Možné je zvítězit i během hry, před skončením III. věku, díky vojenské síle nebo pokroku. Pokud se tak nestane, rozhodnou body za postavené město a divy.

 

Další informace

Počet hráčů

2

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2015

Autoři

Antoine Bauza, Bruno Cathala

Výrobci

ADC Blackfire

Články na Hrajeme.cz:

Odkazy:

5 hodnocení k 7 divů světa: DUEL

 1. Lasicina
  4 z 5

  :

  Moc fajn hra pro dva hráče. Pravidla jsou jednoduchá, všechny tři cesty k vítězství jsou možné – stačí troška nepozornosti nebo roztěkanosti a dá se vyhrát na vojenskou sílu i vědecký pokrok 🙂 Hra jako taková není dlouhá, takže skvělé pro ty, kteří nejsou fanoušky dvou a vícehodinových her 🙂 Doporučuji!

 2. Jiří Bauma
  3 z 5

  :

  populární karetní hra, která se zrovna trefila mimo mé preference, zřejmě nebude špatná, ale když člověka něco takového nebaví, tak se přes to těžko přenáší

 3. Xaws
  3 z 5

  :

  Nedá mě to nesrovnávat tuto hru s původní hrou 7 divů. Herní mechanismus je podobný, akorát karty na výběr máte oba viditelně před sebou. Pro dva hráče je to zábavná a vyrovnaná hra.
  Cest k vítězství je více, ale zatím nikdy se nám nepodařilo zvítězit vojensky, natož vědecky. Tyto varianty mě přijdou téměř nemožné. To by musel být soupeř hodně nepozorný, aby si Vám tento úmysl nepřekazil.
  Žetony pokroku přinášejí do hry variabilitu. Jsou však poněkud nevyrovnané. Po čase budete sahat pořád po těch stejných jelikož přinášejí větší výhodu.
  Pravidla nejsou moc komplikovaná, pouze to chce nastudovat detaily. Třeba co za přínos je z karet cechů, nebo jaký je nejlepší žeton pokroku.
  Díky svižnému tempu, slušné hratelnosti a krátké době hraní budete mít spoustu možností přijít na všechny taktické varianty vedoucí k vítězství.

 4. Betty
  5 z 5

  :

  Výborná hra, přijatelné chystání, jednoduchá přehledná pravidla, příjemně rychle zahrané, 3 cesty k vítězství. U nás se velmi chytla, i sedmiletá rozdrtí protihráče. Oceňujeme i pěkně nachystanou krabici.

 5. Miaou Driver
  5 z 5

  :

  Ahoj. Tuhle hru doporučuju všemi deseti. Krásná grafika, skvěle vše funguje, pravidla jsou tak akorát k pochopení a co hlavně musím pochválit, tak dobu hraní. Protože jí dokážete zahrát do 20 minut, těžko se stane, že bude někdo při hraní zívat. To ale vůbec nesnižuje znovuhratelnost, protože počáteční rozdání karet, divů a žetonů bude zase jiné. Tohle všechno přispívá tomu, že jí můžete hrát v podstatě s kýmkoliv – mne například drtí doma šestiletý předškolaček. Líbí se mi taky možnost tří cest k vítězství a i když zatím jsme vše dohráli pouze „na body“, stejně vás to nutí hlídat si svého soupeře, aby vás nepřechytračil vědecky nebo nerozdrtil vojenským vítězstvím.

Přidat hodnocení hry