Chodí pešek okolo

3.75 z 5
(Hodnocení: 4)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Chodí pešek okolo
Rok vydání:
2014
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena pouze pro děti. Dospělí se při ní většinou nepobaví. Dospělí po takové hře většinou nesáhnou, pokud by ji měli hrát pouze mezi sebou.
Doba hraní:
Krátká hra do 20 minut

Katalogové číslo: 12991. Kategorie: . Štítky: , .

Popis hry

Dětská hra procvičující paměť. Hráči si mají zapamatovat předměty na kartách, aby je dokázali uhodnout, když se u nich zastaví pešek. Stále je potřeba sledovat a pamatovat si nové předměty, které neustále přicházejí do hry.

Další informace

Počet hráčů

2 až 5

Věk hráčů

Dětská hra

Doba hraní

Krátká hra do 30 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2014

Výrobci

MINDOK

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

4 hodnocení k Chodí pešek okolo

 1. vendulala
  3 z 5

  :

  Uf! Dovezli to známí na Silvestra a jejich děti nás úplně zválcovaly. Svým herním principem jde spíš o těžší a na paměť náročnější hru, což samozřejmě není na škodu a taky to není žádný masakr, ale přemýšlet se u toho musí mnohem víc, než např. u Příšerek ze skříně, které máme doma. Pravidla jsou celkem jednoduchá, jediné, co mi vadí je grafika, ale ta je u podobných karetních her vždycky zoufalá. Ideální je podle mne pro děti cca od osmi let a dá se hrát několik kol za sebou, ale maximálně půl hodiny, potom už se to člověku motá (a taky to není moc epická zábava, spíš machrování).

 2. Gingi
  4 z 5

  :

  Hezká rodinná hra, alternativa ke klasickému pexesu. Hra na pamatování kartiček, kde můžete být částečně i zákeřní, když víte, že hráč za vámi, si kartu nepamatuje. Jinak je taky dobrá rostoucí obtížnost hry podle počtu karet, které se vykládají do kola. Rodiče se večer u ní taky dost pobaví, ale cíleně bych si ji nekupovala do party starších lidí. Pro děti, ale určitě super.

 3. mulgrew
  4 z 5

  :

  Dětská hra,my hrajeme misto pexesa,které je už ohrané.Dobrá hra na trénování paměti.ja osobně bych čísla vyměnila třeba za puntíky a mohly by hrat děti už od cca 4 let,které by puntíky napočítaly,ale s čísly si zatím neporadí.Dá se nastavit obtížnost a herní doba je omezena ziskem urcitého počtu karet,nám většinou jedna partie zabere cca 10-15 minut.

 4. ladyarcher
  4 z 5

  :

  hru jsem hrála ve dvou a ve 4 hráčích. na začátku jsme pravidla přelétli jen velmi zhruba a hráli jsme špatně – neměli jsme vůbec šanci si něco zapamatovat.
  když jsme začaly hrát správně už to nebylo tak zlé – já bohužel nemám moc pamatováka, takže jsem měla problém i nadále.
  kdo však chce například s dětmi paměť, určitě ať si pořídí.
  jako párty hru bych asi nedoporučovala, protože se nad ní musí dost přemýšlet.

Přidat hodnocení hry