Zámecké schody

4.00 z 5
(Hodnocení: 5)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Camelot Junior
Rok vydání:
2006
Počet hráčů:
1
Věk:
Hra je určena pouze pro děti. Dospělí se při ní většinou nepobaví. Dospělí po takové hře většinou nesáhnou, pokud by ji měli hrát pouze mezi sebou.
Doba hraní:
Krátká hra do 20 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Katalogové číslo: 12689. Kategorie: , . Štítek: .

Popis hry

Když princ hledá svoji princeznu…
Princeznu uvěznil zlý čaroděj ve věži! A statečný princ se vydává na její záchranu. Pomůžete mu? Postavte z krásných dřevěných dílků schody a mosty tak, aby princ mohl zachránit princeznu. Posilte své mozkové závity s touto krásnou dřevěnou 3D logickou hrou. Ve hře najdete jak jednoduché úkoly pro stavitele začátečníky, tak i úkoly náročné pro zkušené architekty. Hra Zámecké schody je vytvořená tak, že rovzíjí logické myšlení a prostorovou představivost.

Další informace

Míra náhody

4 – bez náhody

Počet hráčů

1 až 1

Věk hráčů

Dětská hra

Doba hraní

Krátká hra do 30 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2006

Míra interakce

1 – komunikace je zakázána

Míra složitosti

1 – triviální

Míra humoru

1 – seriózní hra

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

MINDOK

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Odkaz:

5 hodnocení k Zámecké schody

 1. eMdzeJ
  4 z 5

  :

  Vynikající hra pro malé děti, ale i pro dospělé. Čtyřletá dcerka si již sama staví kostičky podle zadání a pak se pokouší vyřešit situaci. Náročnější úkoly pak mohou potrápit i dospělé. Hlavně poslední tři. Jediná škoda je, knížečka s úkoly je tenoučká a za pořizovací cenu bych si toho dokázal představit víc. Přesto hru doporučuji, protože se děti s ní dokáží zabavit opravdu na dlouho.

 2. tds
  5 z 5

  :

  Z her pro menší děti (kupovali jsme pro 4letou dceru) je to jedna z nejlepších her a hlavně to není další tuctová varianta na „Člověče nezlob se“ jako většina her pro tento věk a hned od začátku pochopila dcera velmi rychle pravidla a hra se jí líbila.
  Oceňuji dřevěné provedení herních prvků, vhodně řešenou knížku a stupňující se obtížnost.
  Záporem je cena, vím že hra nemůže stát stovku nebo dvě, ale cena okolo 500 Kč i více za pár kostek je již opravdu dost vysoká. Tohle je ovšem problém většiny SMART her a to jsou většinou z plastu a ne ze dřeva.

 3. Pamir
  3 z 5

  :


  Povím vám pěknou pohádku o princezně a o hrádku.
  Ve vysoké hradní věži princezna v okně leží…

  Pláče a naříká velice, že marně čeká prince.
  Hledí do modré dálavy a chodí jako bez hlavy.

  Tu celá zem se třese, když princ k hrdu se nese.
  Uvázal koně k javoru a šine si to nahoru…

  Nenechte princeznu dlouho čekat a poskládejte správně schody k její věži. Úkolem tohoto hlavolamu je tedy správně poskládat dílky tak, aby mohl princ dojít k princezně. K tomu je třeba použít pouze dílky, které jsou vyznačeny v zadání. Správné vyřešení úkolu najdete na druhé straně zadání. Dílky jsou z masivního dřeva – schody, věže a samozřejmě princ s princeznou. Dále je tu základna, na kterou se dílky skládají. Nedílnou součástí je knížka s rébusy. Celkem je zde 48 úkolů, které se dělí do čtyř skupin. V každé skupině je tedy 12 úkolů – starter (zde je malá nápověda – dílky jsou natočené ve správném směru pro umístění) , junior, expert a master.

  Jak na to:
  1. Vyberte si zadání a nachystejte věže, prince a princeznu dle zadání.
  2. Vezměte si pouze vyobrazené dílky v horní části zadání
  3. A nyní je to na vás – přemýšlejte a skládejte… Ovšem při tom je třeba dodržet několik pravidel. Například, že cesta musí být souvislá bez „propastí“. Tj. princ nemůže šplhat po stěnách ani seskakovat s věží.

  Hra je určena dětem od 4 let. Určitě bych doporučila začít u prvního úkolu i když se bude zdát jednoduchý. Tím se připravujete na těžší úkoly a uvědomujete si, jak dobře dílky skládat. Pokud je v rodině mladší dítě, může si jen tak stavět věže bez zadání. Hlavolam je tedy zároveň i hračka.

 4. skyfire
  4 z 5

  :


  Tuto hru jsem koupil pro své děti a očekávání splnila na 100%. Kluk, který má 4,5 roků pochopil systém během pár minut a díky pěkně provedené a přehledné knižce s úkoly si je schopen sám úkoly dle zadání připravit a pak koumat jak to udělat, aby se princ dostal k princezně. Vydrží u toho sedět opravdu dlouho a hra ho hodně baví. V knížce jsou úkoly rozděleny podle obtížnosti a s těmi obtížnějšími mají leckdy problémy i dospělí. Takže i dospělý si dokáže s hrou vyhrát. Nakonec jak je to s nejmenšíma. Dcera má necelé 3 roky a ještě nechápe, že se mají kostičky stavět tak, aby se splnil zadaný úkol, ale i přesto si s nima dokáže vyhrát. Staví si z dílečků komínky, domečky apod. a hra se ji moc líbí.
  Shrnutí :
  + zpracování (kvalitní dřevěné díly)
  + jednoduché na pochopení
  + vyhrají si všechny věkové kategorie
  + 48 úkolů rozdělených dle obtížnosti
  + rozvíjí dětský intelekt a představivost
  + přehledná knížká s úkoly i jejich řešeníma
  – cena (ale dá se sehnat za polovic, pak je to +)

 5. Dušan Takáč
  4 z 5

  :

Přidat hodnocení hry