Dixit

4.28 z 5
(Hodnocení: 93)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
309

Originální název:
Dixit
Rok vydání:
2008
Počet hráčů:
2 až 6
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 8 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

 

Katalogové číslo: 12610. Kategorie: , . Štítky: , , .

Popis hry

Hráči popisují karty s obrázky, které mají v ruce, a ostatní se mezi svými kartami snaží najít tu, která je nejpodobnější popisu. Následně se vybrané karty vyloží na stůl a všichni kromě „vypravěče“ hlasují, která z vyložených karet byla ta popisovaná. Správné odpovědi jsou hodnoceny posunováním dřevěných králíčků – figurek – po bodovací stupnici, která je vtipně umístěna uvnitř krabice od hry.

Dixit je jednoduchá a zábavná hra plná fantazie, kterou ocení i příležitostní hráči. Hra má krásné velké karty. Každá představuje originální obraz.

Další informace

Počet hráčů

2 až 6

Věk hráčů

Od 8 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2008

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

1 – triviální

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

ADC Blackfire, Asmodee

Autoři

Jean-Louis Roubira

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Články na Hrajeme.cz:

Odkazy:

Video:

Představení hry (Blackfire, délka videa: 2:18 min.):

 

93 hodnocení k Dixit

 1. Frankie
  5 z 5

  :

  Spolu s Krycimi jmeny nejlepsi party hra. Opet je idealni i pro nehrace vsech vekovych skupin. Zatim jsem se neodhodlal ke koupi rozsireni, nicmene i tak se zatim tak neohralo po cca 15 hrach.

 2. Orel91
  5 z 5

  :

  Mám velice rád abstraktní hry a rovněž mám velmi rád krásné ilustrace. A Dixit je kombinací obojího!
  Tato francouzská hra s originálním herním mechanismem, při kterém je třeba hovořit v „náznacích či hádankách“ tak, aby to alespoň někteří protihráči pochopili a zároveň, aby to neprokoukli úplně všichni, je skvělou alternativou jak pro klidnější večery, tak pro veselejší večírky.
  Hru si užijí jak náročnější, tak méně nároční hráči a ilustracemi se můžete zároveň pokochat na duši. Nicméně v pravidelném kolektivu se hra velice rychle ohraje, jelikož si hráči zapamatují asociace k jednotlivým kartám. Je tedy třeba buďto měnit hráče, či doplňovat karty. Naštěstí je rozšíření habaděj.

 3. KarelZendulka
  5 z 5

  :

  Oblíbená hra vycházející z kreativity a znalosti jednotlivých hráčů.

 4. GADICEK
  5 z 5

  :

  Jedna z mých nejoblíbenějších her. Dokážete vymyslet slovo tak, aby to všichni ostatní ihned nepoznali? Když pak vidíte všechny ty obrázky vedle sebe, strašně se vám líbí, že vaše slovo tak zabodovalo, protože prostě každý přeci přidal tak výstižný obrázek, že se z toho všem ostatním motají hlavy!

 5. pavel t
  4 z 5

  :

  Dixit je jedna z mála her, která je jak pro rodiny, tak pro hráče eurovek, tak Ameri trash. Vysvětlená za chvíli a při tom dá krásný zážitek a hráče naladí na vlnu, na kterou jiné hry vůbec nemyslí.
  Jediné negativum bych viděl ve znovuhratelnosti – se stejnou partou je dost malá a nutí tak hráče dokupovat rozšiřující balíčky příliš brzy

 6. Chrostys
  4 z 5

  :

  Dixit je párty hra s jednoduchými pravidly, kterou hravě zvládnou i děti 🙂 na krásně ilustrovaných kartách hráči hádají, kterouže kartu jste tam vyložili právě vy. A to tak že jim řeknete indýcii v podobě jednoho slova. ačkoliv se to nezdá, tak hra je neskutečně zábavná. ovšem po více hrách se karty opakují a hra ztrácí na zábavnosti. To se dá ovšem částečně prodlužovat rozšířením, kterých vyšlo již 7.

 7. Svob
  3 z 5

  :

  Abstraktní hra s krásnou grafikou. Jestli se rozhodujete mezi Dixit a Dixit: Odyssey, doporučuji rozhodně Odyssey. Hry jsou pravidlově stejné, mají rozdílné baličky karet ale to u tohoto typu her nemá smysl hodnotit. Oba balíčky jsou stejně dobré a krásné. Výhodou je možnost až 12 hráčů u Odyssey a u této hry opravdu platí víc hráčů více zábavy. Proto hru doporučuji minimálně alespoň ve 4 lidech.

  Rozvíjí představivost a nutí lidi přemýšlet, přesto se stále jedná o párty hru, případně hru pro rodinné odpoledne.

 8. mymoslav
  5 z 5

  :

  Sorry… tohle hodnocení bude velmi jednostranné. Rovnou říkám: „Tahle hra je opravdu pecka“. Podle mě bezkonkurenčně nejlepší párty hra na trhu. Ten, kdo tuhle hru vymyslel, je génius. Ideální jsou minimálně 4 hráči, přičemž platí, čím víc lidí tím větší sranda. Hrál jsem tuhle hru s intelektuály a skvěle jsme se bavili, hrál jsem ji s lidmi, kteří často nehrají hry, a skvěle jsme se bavili, hrál jsem s dětmi a skvěle jsme se bavili, hrál jsem se stratégy a skvěle jsme se bavili, hrál jsem ovíněný a skvěle jsme se bavili. Vlastně nevím o nikom z mých přátel a známých, kdo by se u týhle hry nebavil. Prostě chcete se na párty dobře bavit nebo netradičním způsobem s někým seznámit, tak hurá do obchodu pro tuhle hru.

 9. vendulala
  5 z 5

  :

  Skvělá hra, ale s dětmi mne moc nebaví, dost často jsou buď moc přímočaré, nebo řeknou nějakou blbost. Úplně nejlepší je podle mne Dixit jako konec nějaké dobré párty – hrajeme ho třeba po grilování s těmi, kdo zbydou. S vínem je to totiž ještě lepší. Zkrátka – baví mě na Dixitu takové to psychologizování, věci, které se řeknou v nějakém lehce pozměněném stavu vědomí, kdy si myslíte, že jste hrozně geniální, nebo naopak licitujete, jak to ten druhý myslel. A zapojujete věci, co vás napadnou na první dobrou, letmé asociace, nebo naopak citace vašich oblíbených filmů a knížek. Z lidí dělá Dixit „básníky“, fakt! A úplně nejlepší jsou ty momenty, když s nějakým spoluhráčem jedete na stejné myšlenkové vlně – to je podle mne hrozně dobrý a zásadní bonus. Mám několik rozšíření, takže nemáme karty až tak moc „zafixované“.

 10. dalik
  5 z 5

  :

  Plusy:
  – Hra, která baví v rodině lidi, kteří jinak deskové hry moc nehrají (jako například dcera).
  – Tak trochu jiný pohled na vesmír deskových a karetních her 🙂
  – Nutí člověka přemýšlet, aby neřekl mnoho, ale zároveň alespoň naznačil tak, aby ho alespoň někdo pochopil.
  – Nutí člověka umět se vyjádřit a myšlenky z hlavy dostat do éteru.

  Mínusy:
  – Děti často sklouznou do divadelního představení, a pak tu hru hrajeme i dvě hodiny (dospělí musí zakročit, hra se pak stává nudná a neuvěřitelně dlouhá).
  – Po čase dobré koupit rozšíření, těch karet (i když se to po první hře nezdá), zas není tak mnoho.

  Resumé:
  – Hra udělaná pro rodiny s dětmi a pro přátele, kteří ale musí být na podobné vlně.
  – Když je nálada, tak se i dost zasmějete, pobavíte.

 11. cinan
  5 z 5

  :

  Povinost mít doma pro všechny kdo hrají hry 🙂

 12. dirgesinger
  5 z 5

  :

  Úžasné ilustrace a hopsající zajíčci. Dixit je abstraktní hra, kde hranice klade jen Vaše fantasie.
  Úkolem je popsat vámi vybranou kartu ve Vaší ruce tak, aby alespoň (nejlépe) jeden z protihráčů uhodl, kterou kartu vlastníte. Způsobu popisu karty se meze nekladou. Zazpívejte píseň, povyprávějte příběh, popište kartu jednou větou, nebo dokonce jen jedním slovem a nebo citoslovcem.
  Dixit je skvělou hrou, kterou mohou hrát všechny věkové kategorie a můžete se být jisti, že se tahle krabice s kartičkami, objeví na Vašem stole často.

 13. JakSeRodi
  5 z 5

  :

  Dixit je jako hrát abstraktní umělecké dílo a snažit se ostatním vysvětlit co ve vás obraz (karta) evokuje za pocity. Jde o geniálně jednoduchou a zároveň nádherně zpracovanou oddychovku. Pokud dokážete ze své představivosti vyždímat maximum a současně odhadnout své spoluhráče je tato hra pro vás.

  Pozor na moc jednoduchá hesla, každý to pozná. Pokaždý.

 14. Plastík
  5 z 5

  :

  Hra, která dokáže rozpoznat povahy a cítění vašich kamarádů. Je to moc zajímavý herní systém. Fantazie je buď velký plus nebo velký mínus.

 15. matrosh
  5 z 5

  :

  Dixit je opravdu perfektní hra absolutně pro každého, navíc s nádherným designem a perfektním nápadem.

 16. pAndulka
  4 z 5

  :

  Tahle hra je v první řadě krásná. Člověk se při ní může i dost dobře pobavit, když má ty správné protihráče. Vymýšlet ale pořád nové a originální nápady na stále stejné kartičky není pro každého snadné. Takže to chce buď rozšíření nebo pokaždé jiné hráče. Když mám příležitost, ráda si ji zahraju, ale není z těch, co bych mohla hrát pořád dokola.

 17. Razer
  4 z 5

  :

  Mám tuhle hru moc rád hlavně díky krásným ilustracím a pohodové atmosféře, která při ní vládne. Ideální ve větším počtu hráčů. Super jednoduchá pravidla dělají hru velmi dostupnou i pro nehráče. Stejné hodnocení patří na všechna rozšíření.

 18. Betty
  5 z 5

  :

  Tak tato hra nás naprosto dostala celou rodinu, nejmladší dcerka nás šokuje svými asociacemi, opravdu mohu doporučit!

 19. mousimo
  4 z 5

  :

  Mě zaujala, bohužel je to pro jedince, kterým nevadí se prezentovat, pojmenovat co vidí, přemýšlet strategicky a fikaně. Mě se líbí moc 🙂

 20. Tindo
  5 z 5

  :

  Dixit je úžasná hra, která dokáže zaujmout i ty, kteří jiné stolní hry nemají rádi. Dixit prostě má své jedinečné kouzlo. Jediným mínusem může být to, že aby toto kouzlo po nějaké době nevyprchalo, je třeba dokupovat rozšíření s novými kartami, protože základní balíček karet se okouká a ohraje. Nejlepší je vždy ta partie, kdy vůbec netušíte, co může být na kartách vašich protihráčů.

 21. Kitten
  5 z 5

  :

  Hra nás velice nadchla. Hráli jsme ve 4-6 hráčích, čím více lidí tím je vetší sranda a více karet na hádání. Na jednu kartu se dá vymyslet opravdu hodně různých hesel. Postupně se ale hra ohraje a když hrají pořád stejní lidé, je o dost těžší vymýšlet nová hesla, to se dá ale dobře vyřešit rozšířením karet.

 22. wros300
  5 z 5

  :

  Hra Dixit mě zcela uchvátila svou originalitou a zpracováním. Úžasně se v ní spojuje kreativita, abstraktní myšlení a empatie vůči spoluhráčům. Samotná soutěživost je pouze okrajovou záležitostí. Jediný cíl není vyzrát nad ostaními, ale hlavně se snažit vcítit do jejich způsobu uvažování. Nálada této hry není agresivní ani prudká, ale pohodová a na sto procent společenská. Člověk se necítí separovaný i když hraje sám za sebe. Další výhody jsou, že se vám Dixit jen tak neomrzí, protože průběh je pokaždý úplně jiný. Také je poměrně jednoduchý a téměř pro každého (hrála jsem ho i s šestiletým dítětem)… Takže vřele doporučuji 🙂

 23. Spud.Murphy
  3 z 5

  :

  Když jsem na Dixit narážel na různých webech a zdálo se, že je to velice oblíbená hra, stále jsem tomu hernímu systému nevěřil a hru jsem odmítal. Když ji však sestra dostala a já ji hrál, byl jsem překvapen a nadšen. Hru jsem si koupil také a kde jsem ji přines, tam mé nadšení sdíleli všichni ostatní. Jenže… Hra se nám brzo ohrála. Ne, že bychom si ji už nezahráli, ale už to není tak často a s takovým nadšením. Jak se to dá hrát ve dvou nevím, ale s tím, že každý krom vypravěče dával dvě karty, jsme to úspěšně hráli i ve třech. Samozřejmě od čtyř hráčů víc je to lepší. Hráli jsme ji s ženami, muži, mladými, starými a rozhodně je to hra pro VŠECHNY! Člověk se při tom vyblbne. Někdy je na sebe i hrdý, co že to vlastně vymyslel. Líbilo se mi: Herní systém, grafické zpracování. Nelíbilo: Přemrštěná cena, brzo se nám ohrála

 24. jankavzahrade
  5 z 5

  :

  Úžasná hra! Mám velice ráda hry, při kterých člověk musí improvizovat a které rozvíjejí fantazii, takže Dixit je jedna z mých nejoblíbenějších. Obrázky můžete popisovat nejdřív jakýmkoli způsobem, ale aby to bylo zajímavější, dá se vymyslet spousta podmínek – např. popsat je jen zvukem, jménem nějaké osobnosti nebo filmu atd. Dixit je taky bezva, když se chcete seznámit – pořád ho hrajeme na Erasmu v cizině, jak s českými kamarády, tak s cizinci – další výhodou totiž je, že není zaměřená jen na češtinu. Takže si díky němu zlepšujeme i vyjadřování v cizích jazycích:)

 25. Peet
  4 z 5

  :

  Krásná hra, která jako dárek určitě potěší každého. Jednoduchá pravidla a principu kterého přilíš nezáleží na taktice či inteligenci, ale spíše na schopnosti empatie se spoluhráči. Menší nevýhodou je, že pokud ji hrajete častěji se stejnými hráči, asociace k jednotlivým obrázkům se začínají trochu opakovat. To jde ale korigovat celou řadou rozšíření s novými obrázky. Určitě super hra pro rodiny. Lepší je počet hráčů 4 a více…

 26. Mondieu
  5 z 5

  :

  Univerzální hra, kterou si rádi zahrají jak zkušení hráči tak i ti, kteří deskovkám příliš neholdují, a to především díky velice jednoduchým pravidlům hry a její variabilitě. Dá se využít jako alternativa k již ohraným párty hrám typu Activity, ale stejně tak dobře zabaví i při mezigenerační rodinné sešlosti. Škoda že maximum hráčů je zde stanoveno na 6, když Odyssey umožňuje hru až pro 12. Dixit rozvíjí fantazii a s ohledem na vyprávěcí princip se jen tak neohraje – s měnícími se kartami a spoluhráči je každá hra jiná. Co se týče počtu hráčů tak ve 3 není hra příliš zábavná, jelikož tipující hráči vybírají pouze ze 2 karet. Ve 4 hráčích se již hraje lépe, ideální je 5-6 hráčů, kdy je při tipování na výběr z více karet (nevýhodou je pak ale to, že hráči se během partie nedostanou tolikrát k roli vypravěče, na kterou se vždy všichni těší). Hlavním mínusem je pak cena – cca 600 Kč za 84 karet (+ další součásti samozřejmě) je poměrně dost, jelikož při častějším hraní se stejnou skupinou lidí začíná být problém s vymýšlením nápověd a je třeba pořídit si rozšíření. Jinak jsou ale obrázky krásné a pořízením Dixitu určitě nikdo neprohloupí, hra baví dokonce i ty, kteří téměř nic neuhádnou.

 27. Bejus
  4 z 5

  :

  Parádna párty hra s nádhernými surrealistickými obrázkami na kartách, ktoré na prvý pohľad zaujmú každého. Každý si u toho môže spustiť svoju fantáziu, hranica je nekonečná. Núti hráčov byť kreatívnym. Jedinou nevýhodou môže byť obmedzený počet kariet ak sa to hraje v 6 a dosť vysoká cena v pomeru s herným materiálom.
  Každému by som doporučila do zbierky, už len kvôli originalite hry.

 28. TomassoP.
  4 z 5

  :

  první, co mě udivilo, byl způsob, jakým se hra hraje, druhý údiv byl nad tím, jak to funguje a jak je to zábavné… velmi zajímavá párty hra, která potěší nejen hraním samotným, ale i obrázky, které jsou jedním slovem dechberoucí 🙂

 29. skyfire
  4 z 5

  :

  Parádní party hra, která zaujme i nehráče. Máme hodně známých, kteří hry nehrají, ale tohle se vždy chytlo a i tihle nehráči se po dohrání dožadovali další a další rundy. Hra je svým konceptem až primitivní, ale dokonale procvičí představivost a odhad jak kdo přemýšlí. U hry se často zasměju, protože co někdo někdy dokáže vymyslet a jak kartu popíše, to je fakt zážitek. Hra je nejlepší v 5-6. V menším počtu to není ono. Dobře odsýpá, a většinou nejsou ve hře žádné prostoje. Jako asi jedinou nevýhodu hry vidím, že když hrají třeba páry, které se dobře znají, tak není problém kartu účelně popsat, tak ať ji pozná jen partner a ostatní nemají šanci. Ale kdo hledá zábavu a hraje fair play, tak toho nevyužívá. Rovněž cena je vzhledem k hernímu materiálu hodně mimo, ale to je skoro u všech her. Každopádně pro větší počet lidí, na párty a pro nehráče doporučuji.

 30. lenulefazole
  5 z 5

  :

  skvělá hra nejenom na party, rozvíjí fantasii, je parádní sledovat, co děti vymyslí, jak reagují. Doporučuji všem. Dobrý nápad, pěkná grafika, uvítala bych rozšíření – další kartičky, když hrajete stále se stejnými lidmi, dochází nápady..

 31. janmiler
  5 z 5

  :

  Hru se všemi rozšířeními mám již několik let a hraji ji pravidelně a stále baví a co víc stále objevuji na obrázcích něco nového a nové asociace. Hru bych doporučil všem, za celou dobu hraní nechytla alespoň trochu pouze 2 hráče, ostatní si rádi zahrají téměř kdekoliv….ovšem hodnocení do 30 bodů nám nestačí a myslím že by si zasloužila lepší (a delší) bodování. Kdyby tak vyrobili další kartičky….(slabší sada kartiček byla ta s jinou grafikou, ale to je možná jen můj dojem)

 32. chajim
  4 z 5

  :

  Tato hra mě zaujala především díky neotřelého mechanismu hry. Z počátku se mi velmi líbili kartičky, bohužel, když hraji hru častěji, tak tento prvek nějak mizí. Kartičky jsou stále stejné a je pro mě čím dál obtížnější vymýšlet jiné nápovědy. Je proto dobré hrát hru pokaždé s jinými spoluhráči. Jisté řešení také nabízejí rozšíření. Hra je také velmi závislá na tom, s kým hru hrajete, jak si osobnostně sednete. S některými lidmi je tato hra zábavná, s jinými oduševnělá, s jinými doufáte, že již brzo skončí. Přes výhrady, které jsem uvedl však doporučuji tuto hru do sbírky. Je prostě jiná než ty ostatní.

 33. Kentril
  4 z 5

  :

  Napad je obrovskym plusem teto hry. Videl jsem spoustu hernich systemu, ale tento je skutecne unikatni. Kazde kolo se strida jeden vypravec a ostatni hraci jsou posluchaci. Vypravec ma za ukol popsat jednu z karet, ktere ma v ruce. Muze popisovat jakkoliv – zpevem, ukazat, slovem, zvukem,… Pak ji polozi na stul a ostatni hraci podle popisu daji na stul karty, ktere nejvice odpovidaji popisu vypravece. Ale pozor, vypravec ji nesmi popsat prilis, jinak ji vsichni uhodnou a on nedostane zadne body. Karty maji zajimava temata, takze vzdy maji nejaky prunik spolecnych prvku, takze se hraje obravdu zabavne. Vyhoda teto hry, ze ji muzete hrat i s mensimi detmi a je to opravdu zabavne, co vsechno deti napadne. Nevyhoda je, ze pokud to hrajete casto se stejnymi lidmi, tak vam dochazi napady, jak karty rafinovane popsat, aby je uhodl jen nekdo.

 34. ladyarcher
  5 z 5

  :

  vynikající hra na párty. hrála jsem už ve třech i v osmi hráčích.
  ve třech není moc zábavná, ale neurazí. V osmi už to byl prozměnu dost mazec – půlka lidí ani neviděla na vyložené kartičky. Takže nejlepší mi příde tak v pěti.
  Obrázky se opravdu dají popsat prakticky tisíci způsoby a záleží i na tom jak dobře znáte své spoluhráče – například některým dlouholetým partnerům či kamarádům stačí říci zdánlivě pro ostatní nesmyslné slovo a mají jasno. Naopak druzí nemají v tu chvíli ani páru.
  chcete-li si užít na párty nebo i v hospodě legraci, určitě doporučuji.
  hlavně ji za dvě minuty naučíte i nehráče

 35. matewr
  4 z 5

  :

  Dixit hlavně zaujme originálním tématem a úžasnými ilustracemi karet. Díky této hře se můžete na chvíli ponořit do hluboké a pohádkové fantasie ostatních hráčů. Při výběru karty a „vyprávění“ se dá doopravdy vyřádit a mnohdy budete překvapeni kam až vaše představivost sahá. Když hádáte co myslel vyloženou kartou váš spoluhráč, musíte se do něj vcítit a přemýšlet jako on, což je u hry asi největší výhoda, ale i nevýhoda. Hraní ve stejných hráčích je totiž po čase stejné, je tedy nutné Dixit hrát s různými skupinami hráčů. Dixit je hluboký na zážitky, a navíc dostatečně a jednoduše herně vyspělý.

 36. cinan
  5 z 5

  :

  dokonalé graficky, mechanismem hry, originalitou – jedna z nejlepších her posledních let

 37. veronika pemlová
  5 z 5

  :

  moje nejvíc oblíbená hra

 38. Pedestrian
  5 z 5

  :

  Je to super záležitost, o body v této hře ani tak nejde. Nádherné obrázky

 39. cicam
  4 z 5

  :

 40. dontcallmeandre
  4 z 5

  :

 41. Trauma_Zero
  2 z 5

  :

 42. Lachvos
  4 z 5

  :

 43. janapo
  4 z 5

  :

Přidat hodnocení hry