Dominion

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
110

Originální název:
Dominion
Rok vydání:
2008
Počet hráčů:
2 až 4
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 12483. Kategorie: , . Štítky: , .

Popis hry

Každý hráč más svůj balíček karet, do kterého postupně dokupuje další karty. Karty znamenají buď peníze pro nákup dalsích karet, budovy umožňující speciální akce, nebo vítězné body, které se počítají na konci hry.

Další informace

Počet hráčů

2 až 4

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2008

Míra náhody

3 – malý podíl náhody

Míra interakce

2 – komunikace není součástí hry

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

2 – spíše seriózní hra s prvky humoru

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Výrobci

ALBI, HANS IM GLÜCK, RIO GRANDE

Autoři

Donald X. Vaccarino

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

 

234 hodnocení k Dominion

 1. SilviSaleva
  5 z 5

  :

  Dominion je rozhodně skvělá hra a hraju ji pravidelně s přáteli. Za asi 5 let jsem nahrál přes 2000 her a líbí se mi a baví stále především své nespočetné kombninatorice a škále možností.

  Jedinné rozšíření, které však nemám je právě Pobřeží… Neví někdo o něm prosím?

  Díky

 2. Frankie
  2 z 5

  :

  Dominion me prilis bohuzel neoslovil, prijde mi malo interaktivni a moc jednoduchy

 3. stepanstocek
  5 z 5

  :

  Pro mě stále nejlepší deckbuilingová hra. Jistě téma středověkého království je zde jaksi navíc, ale hra funguje. Je jednoduchá, variabilní, rychlá.POZOR základ nestačí. V první verzi hry není dost karet, aby vám hra vydržela, chce to Pobřeží, nebo Prosperitu. Je pravda, že sad přibývá a hra narůstá do obřích rozměrů. pokud se vám základ a jedno rozšíření zdá málo, neváhejte a zkuste další deckubuilding. Dominion je dobrá hra, ale v deskoherním světě na vás čeká tolik dalších klenotů.

 4. pavel t
  5 z 5

  :

  Dominion je krásná hra, která dává za relativně málo pravidel opravdu hodně zábavy. Další z několika málo her, které mohou být vstupenkou pro nehráče do světa náročných eurovek. Navíc i graficky překrásně vyvedená, rozšíření fungují elegantně a hlavní mechanismus hry nijak nepoškozují… zkrátka nemůžu než doporučit

 5. ladysi
  4 z 5

  :

  Všechno už je tu řečeno, rádi se ke hře vracíme, její variabilita ja nekonečná, a vždy se pobavíme a málokdy odcházíme zklamaní z prohry. Vždy je zajímavé, jak se to celé vyvrbí.

 6. mymoslav
  3 z 5

  :

  Pokud o některé hře platí, že má rub a líc, tak je to Dominion. Hra je svižná, jednoduchá na pochopení, skladná (bereme ji snad na každou dovolenou), dá se obměňovat a doplňovat přikoupením rozšíření, dobře se hraje jak ve 2, tak ve více hráčích. Na druhou stranu, ve hře není komunikace mezi hráči, odehrajete si svoje a pak tupě koukáte, jak hrají ostatní, dokud na vás zase nedojde řada. Hra je až moc jednoduchá. Nakupujete kartičky, za které si později nakoupíte ještě lepší kartičky, za které si nakonec nakoupíte bodované kartičky. Pokud máte jen základní hru bez rozšíření, po čase vás hra přestane bavit. Já vlastním i rozšíření Dominion Intriky a při hraní vždy namixuju karty z obou těchto her a jednou za čas si Dominion rád zahraju.

 7. vendulala
  4 z 5

  :

  Jak už tady bylo několikrát zmíněno, interakce mezi spoluhráči je – krom vysloveně škodících akčních karet – dost malá. Hlavně proto, že se snažíte sledovat svou vlastní strategii a až tak moc nestíháte, nebo vás nezajímá, jak hrají protihráči. Na druhou stranu to omezuje konflikty a tření. Hráli jsme Domininion bez dětí na dovolených, a i známé, kteří deskovky hrají většinou jen nárazově, to díky variabilitě a jednoduchým pravidlům docela bavilo. Většinou jsme odehráli tak dvě partie za sebou. Hráli jsme ho i s dětmi na Klubu deskových her a tam k té slovní i herní interakci docházelo častěji – i když tím pádem děcka nestíhala promýšlet ideální kombinace karet. Ale zas je to bavilo. Mně osobně systém budování balíčku a řetězení akcí vyhovuje, takže Dominion rozhodně do základního fondu jednoduchých rodinných her doporučuju.

 8. dirgesinger
  4 z 5

  :

  Legenda deck-buildingu to je Dominion. Velké množství karet, spousta možností a to se ještě dá rozšířit množstvím expanzí. Hra si ale zachovává jednoduchá pravidla, která se dají vysvětlit vcelku snadno. V Dominionu jde o stavbu Vašeho království, i když tohle téma stojí dost v pozadí. Znovuhratelnost je skvělá a každá partie bude jiná než ta předešlá.

 9. dalik
  5 z 5

  :

  Plusy:
  – Skvělá hra, u které se nikdy nenudíme, a že už jsme odehráli partií 🙂
  – Dobře se hraje i s dětmi (kluk 8 let v pohodě s námi hraje a nemusíme ho rozhodně šetřit :-))
  – Dobře se hraje i ve dvou (večer se ženou u vína)
  – Kdo občas pořádá herní večery (začne se večer a hraje se skoro do rána), tak tato hra není špatný zakončovatel večera – je jednoduchá a taková „přímá“.
  – Karty i po mnoha partiích vypadají stále dobře.

  Mínus:
  – Po nějakém čase to chce dokoupit rozšíření. Variabilita sice vysoká, ale po hodně partiích už jsou karty hodně známé 🙂
  – této hře by možná slušelo trochu více humoru (osobní názor)

  Resumé:
  – Doporučuji jak pro rodiny s dětmi, tak zkušeným hráčům. Po náročné partii Peurto Rico nebo Agricola je to ideální odpočinek.

 10. valchy
  3 z 5

  :

  Dominion je deckbuildingová hra ve které si stavíte balíček karet a snažíte se získat co nejvíce vítězných bodů. Hra funguje velice dobře ale nesmí se hrát často jelikož po čase docela omrzí. Možná by to spravilo rozšíření ale po základní hře už se mi do něj moc nechtělo. Stačila mi Základní hra. No prostě mě moc nezaujala hrál jsem už i mnohem lepší hry.

 11. cSf.Loser
  1 z 5

  :

  Hra pro mě osobně byla velkým zklamáním a po několikerém vyzkoušení už ji nechci hrát. Téma je tam naprosto násilně naroubováno, název karet byl vybrán naprosto náhodně. Celý princip je defacto o zahrání pár karet a pak mícháte a mícháte a mícháte. Pokud to někdo umí (zkušený hráč) tak hraje téměř nekonečně dlouho a vy jen koukáte a nemáte co dělat. Pokud to někdo neumí tak prakticky nemá co dělat. Bohužel na hře nevidím nic pozitivního.

 12. matrosh
  4 z 5

  :

  Dominion je kult a základní kámen deck-buildingových her, který stvořil mechanismus stavění si vlastnního herního balíku karet behěm hry. Hra se dá opravdu rychle naučit a díky velkému množství různých karet jen tak neomrzí. Před deseti lety bych hodnotil za plnou, ale doba pokročila a her, který stojí na tomto principu je hodně a některé mě baví o hodně víc.

 13. Razer
  3 z 5

  :

  Původně mě hra moc bavila ale postupem času omrzí. Také mi moc nesedí vizuální styl. Ideální je ve dvou hráčích, při větším počtu už hodně čekáte. Jinak je to celkem svižná záležitost na 20-30 minut. Občas se podaří skvělé kombo a to člověka potěší. Výhodou jsou snad pravidla, rychle to kohokoliv naučíte.

 14. karelik
  2 z 5

  :

  Dominion je zajímavá strategická hra svým promyšleným principem vytváření vlastního balíčku karet, tím to ovšem pro mě končí. Dominion mi prostě nepadl do oka. Přijde mi, jakoby hráči hráli solitérní hru, ale „spolu“. Celkem malá interakce hráčů (záleží na kartách), se zvětšujícím se balíčkem delší tahy a veliká abstrakce (sice jsou karty graficky krásné, ale nic jiného nemáte, jen šmrdláte karty v ruce, lížete si, na chvilku je vyložíte…), pro mě nic poutavého, zábavného. Podle mě by deck building měl být doplňující mechanikou hry, ale Dominion je na ní celý postaven a to mě nebaví.

 15. Milford
  4 z 5

  :

  Herně bych tomu dal asi jen 3/5.
  + Jednu hvězdičku ale přidávám za jednoduchá základní pravidla. Do pár minut je možné vysvětlit základ hraní i naprostému laikovi.
  + V podstatě do dvou minut je možné hru rozložit a začít hrát (pokud člověk nemá nepořádek v kartách)
  – Nelíbí se mi určitá monotónnost.
  – Občas mám i pocit, že hodně záleží na štěstí, než na mých schopnostech.
  – Interakce je skoro na nule. Často se stává, že ostatní hráči ani nekoukají na tah toho druhého a jen, ponořeni ve svých kartách čekají, až na ně přijde řada.

 16. Tindo
  4 z 5

  :

  Dominion je velmi dobrá karetní hra, která se jistě velkým písmem zapsala do historie stolních her.

  Hra je po mechanické stránce vynikající. Jednoduchá pravidla odhalují velikou hru. Množství karet přináší širokou variabilitu. Při každé hře si hráči postupně vytvářejí trochu jiné balíčky svých karet. Nejlepší strategie může být v každém klání odlišná.

  Slabinou Dominionu je atmosféra. Ve hře budujete království. Při hraní ale na vás atmosféra a prostředí hry moc nepůsobí. Efekty karet převyšují hráčovu touhu si prostě něco hezkého vybudovat. Protože je celé království schované v balíčku karet a žádné karty nezůstávají vyloženy, tak ani moc nevnímáte, jak vaše království roste. To je pro mé srdce budovatele velká škoda.

  Dominion si vždy rád zahraji. Je to skvělá hra, ale není to ten deckbuilding s velkým D, který by se mi líbil ze všech nejvíce.

 17. Luci
  4 z 5

  :

  Deckbuildingová hra, která byla svého času přelomová, dnes už trochu překonaná, ale stále ráda ji hraju, jak ve dvou, tak i v partě. Vytváření si různých strategií při tvorbě vlastního balíčku a dále lze využít rozšíření, kterých je velké množství.
  Věřím, že vás hra zaujme, stejně jako mě. 😉

 18. Peet
  5 z 5

  :

  Výborná hra s poměrně jednoduchým principem,ale velkou variabilitou možností a herních taktik.

 19. Duhamuz
  4 z 5

  :

  Tuto karetní hru jsem poznal poznal přátel, při jednom z našich hraní. Museli jsme si ji pořídit taktéž, neboť nás značně zaujala. Po pár zahraných hrách jsme samozřejmě pochopili, že je značně hratelná do jisté míry. A to v podobě nalosovaných typů karet. Vždy náhodně vybereme 10 druhů karet a s nimi hrajeme. Obvykle pak využíváme 4-6 balíčku, a to jen z toho důvodu, ne že všechny karty nejsou obsahově vyrované. Ale i přesto. Hra je díky tomu, značně znovu hratelná. A pro začátečníky bych ji vřele doporučil.

 20. Michal Smid
  5 z 5

  :

  Dominion si vždycky zahraju rád.

 21. susoing
  3 z 5

  :

  Dobra kartová hra.
  – Vyžaduje si dobre naštudovať návod, čo je trošku na škodu. Na môj vkus trošku obtiažne je pochopiť pravidla.
  + Flexibilnosť vzhľadom na veľké množstvo variant hratelnosti.
  + Možnosť rozšíriť o ďalšie rozšírenia. Každá hra ma trochu inakšiu stratégiu.
  Ak Vás chytí a neodradí náročnosť v začiatkoch, tak určite hrať ju budete 🙂

 22. Bejus
  3 z 5

  :

  Príjemná strategická hra, u ktorej sa dá dobre zabaviť. Skúšala som to hrať raz so dvomi ďalšími hráčmi. Pravidlá mi prišli trošku zložitejšie k dobrému pochopeniu by bola potrebná ešte aspoň jedna partia. Páčilo sa mi výber z rôznych typov akčných kariet.
  Musím sa priznať, len čisto kartové hry moc nemusím a chýbali mi aj kocky, ktoré prinášajú do hry aspoň kúsok náhody. Doporučila by som hráčom, ktorý radi u hry premýšľajú a nebude im chýbať u hry pekne nakreslený hrací plán.

 23. hromadalidi
  4 z 5

  :

  Dominion patří mezi hry karetní a nejlépe si ho asi užijete překvapivě ve 3 hráčích. To kvůli tomu, že ve dvou si nelze zas tolik škodit a ve čtyřech zase čekáte někdy až příliš dlouho než přijdete na řadu. Jinak je však hra poměrně svižná a rychlá. Princip stavby v podstatě vlastního balíčku, kterým se snažíte nasbírat co nejvíce vítězných bodů je velmi originální. Nejhorší mi vždycky přijde rozhodnutí, kdy už jít do nákupu vítězných bodů a kdy ještě chvilku počkat a vzít raději nějakou super akční kartu. Variabilita hry je taky velmi velká, neboť v nabídce je vždy pouze deset akčních karet, ale v základní krabici jich je daleko více. Takže můžete z vesela obměňovat různé sady, které vám přijdou vhodné. Hru hrajeme rádi, pravidla má poměrně jednoduchá a složitosti nabírá až v případě pokud se někdo snaží vymyslet řádnou dokonalo a neprolomitelnou strategii. Hrací doba cca. 30-40 ve 3 lidech.

 24. TomassoP.
  4 z 5

  :

  výborná myšlenka vytvářet si balíček, díky jehož používání poté vyhrajete. A najít ten správný moment, kdy začít kromě tvoření i sbírat území… Hra mě fakt bavila

 25. matewr
  4 z 5

  :

  Hra která je vlastně jen mechanismem… zdá se to málo? Ne! Bohatě to stačí, protože tenhle mechanismus funguje tak parádně a je tak elegantní, že nabízí plnohodnotný strategický zážitek. Celá hra je vlastně o vytváření nejrůznějších kombinací, které vám přinášejí úžasný pocit, že něco do sebe brilantně zapadá. Řetězení akcí je spolu s nutností reagovat na strategie soupeře, to nejlepší na celém Dominionu. Tvorba vlastního balíčku, tak aby byl dostatečně efektivní, je v každé hře naprosto odlišná, kvůli rozdílné skladbě karet Království, což hře zaručuje variabilitu a tak každá hra od vás vyžaduje jiné herní strategie. Hlavní nevýhodou je absence tématu, což je zapříčeněno tím, že v kartách hledáte jen další možnosti kombinace.
  Jestliže se vám partie nepovede, nezoufejte, Dominion je ukrutně rychlý, dynamický a svižný, takže odvety jsou na denním pořádku. V jakémkoli počtu hráčů výborně hratelné.

 26. Grey Lord
  4 z 5

  :

  Pokud tedy hledáte něco co si zahrajete za půl hodinky s rodinou nebo s přátely co nejsou nadšenými deskovkáři je Dominion správná volba díky jednoduchému hernímu mechanizmu a velké variabilitě.
  Varování z vlastní zkušenosti: Hra je poměrně návyková. Když dohrajete jednu hru nebude se Vám chtít ji sklízet a budete hrát znovu!
  Bohužel hráči brzy zjistí, že některé kombinace karet jsou výrazně silnější než jiné a tak při náhodném výběru akcí pro hru bude třeba 6 z 10 hromádek zcela nepoužitých. Druhým negativem je v základní sadě karet téměř nulová interakce.

 27. Kentril
  2 z 5

  :

  Prestoze tato hra ziskala hodnoceni Spieles des Jares, musim rict, ze mne teda nezaujala. Bud jsem na to nejak vysazeny, nebo jsem to hral ve spatnou dobu se spatnymi lidmi. Mechanismus byl prilis strohy a vymenovani karet a ziskani bonusu…. prislo mi to takove tezkopadne. Mnozi se mnou budou nesouhlasit, ale ja jsem to tak vnimal. Mozna si ji zkusim zahrat jeste jednou v klubu a uvidime, treba mi to nekdo lepe vysvetli a treba me zaujme.

 28. XiQiX
  4 z 5

  :

  Tuto hru mám doma a je to prostě držák, který nikdy nezklame. Hra je svižná, zábavná. Je v ní pěkný prostor k rozvíjení intrik a šmelení a proto si ji vždy ráda zahraji. Její velkou výhodou je jednoduchý herní systém, díky kterému ji naučíte hrát během chvilky i nehráče. Ostatně je to i velmi vhodná hra pokud chcete z nehráče udělat herní fandu. Tuto hru rozhodně doporučuji lidem, kteří s hrami nemají mnoho zkušeností a hledají svojí první hru.
  A pokud Vás hra chytí, můžete si k ní pořídit i jedno z mnohých rozšíření a hru tím ještě více zpestřit. Ale jakákoliv varianta Dominionu je sama o sobě dobře hratelná a v podstatě žádné rozšíření nepotřebuje, neboť losování vždy individuální sestavy herních karet umožňuje nepřeberné množství herních variant.

 29. cinan
  4 z 5

  :

  Svého času přelomová hra, dnes už trochu překonaná, ale stále rád zahraju.

 30. Vladislavs2
  5 z 5

  :

  všechny dominiony perfektní, doporučuju všem

 31. Pedestrian
  3 z 5

  :

  Hra, která přinesla deckbuilding, a v době svého vzniku to byla pecka. Z dnešního pohledu je to velmi suchá hra s malou interakcí mezi spoluhráči.

 32. jokerx
  4 z 5

  :

 33. loko9
  4 z 5

  :

 34. nelus
  5 z 5

  :

Přidat hodnocení hry