Activity – Děti (Aktivity)

3.50 z 5
(Hodnocení: 6)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Activity – Děti
Rok vydání:
není známo
Počet hráčů:
3 až 16
Věk:
Hra je určena pouze pro děti. Dospělí se při ní většinou nepobaví. Dospělí po takové hře většinou nesáhnou, pokud by ji měli hrát pouze mezi sebou.
Doba hraní:
Není známo (nebo nelze určit)
Doporučení rodiny:
Není známo nebo nedokážeme zařadit.
Doporučení hráče:
Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry.

Kategorie: . Štítek: .

Popis hry

Dva sloni se procházejí po pralese. Jsou na cestě k jezeru. Hráči posunují své slony po cestě pomocí šikovného znázornění a hádání pojmů. Který slon bude v cíli jako první?
Veselé kresby představují různé věci a pojmy. Obrázky se mají dětem, které hádají, znázornit pomocí pantomimy, kreslením nebo popisem. Když je pojem uhodnut, smí se slon posunout. Otázky jsou rozděleny do několika kategoriích, které přistupují k dětem individuálně.
Podporuje rozvoj pohotových reakcí a schopnost slovního i mimoslovního vyjadřování.
Délka hry se může podle potřeby upravit.

Další informace

Míra náhody

3 – malý podíl náhody

Počet hráčů

3 až 16

Věk hráčů

Od 6 let

Doba hraní

Není známo (nebo nelze určit)

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání
Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Doporučení hráče

Tuto hru vám nedoporučujeme.

Výrobci

PIATNIK

Autoři

6 hodnocení k Activity – Děti (Aktivity)

 1. Meeshab
  3 z 5

  :

  Zábavná hra pro opravdu menší děti. Pravidla nejsou úplně šťastně vysvětlená a museli jsme si je trochu přizpůsobit, aby došlo na všechny aktivity (přidali jsme hod kostkou, kdy 1,2 je malování; 3,4 pantomima a 5,6 opis). Jako největší problém hry vidím věkové omezení hráčů. Předškolní děti nepřečtou nápisy na kartičkách, děti starší cca 8 let už tato verze nebaví (zvlášť přičichnou-li k normálním aktivitám). Samozřejmě i s tímto jde pracovat. Pokud hrajete ve dvou týmech ve složení dospělý-dítě, může dospělý z druhého týmu přečíst kartu hrajícímu dítěti. Takže shrnuto a podtrženo – hra je dobrá pro předškoláky (s pomocí dospělého) a mladší školáky, netrvá dlouho a pobavíte se (my se opravdu kolikrát váleli smíchy po zemi).

 2. lenulefazole
  5 z 5

  :

  Toto bude hodnocení mého syna Honzíka, který tyto aktivity hraje s dětmi v družině. Říká, že je to vynikající hra, baví ho popisovat popisovat věci i činnosti, rozšiřuje si tím on i jeho kamarádi slovní zásobu. Říká, že taky často vyhrává, a to ho právě nejvíc baví. Doporučuje jí ostatním dětem a jejich rodičům, takže si ji koupíme i domů – k ostatním deskovým hrám.

 3. ZdenT27
  3 z 5

  :

 4. mysula
  4 z 5

  :

 5. Mirka
  3 z 5

  :


  No, co k tomu říct. Activity, jen v jednodušším provedení. Pravidla jsou stejné, jako u standardních activit, jen ty kartičky jsou přizpůsobeny dětem. Takže nepřijdete o popis, pantomimu ani malování. Zvlášť popis není u dětí moc oblíbený. Ale pokud na popis nerezignujete, je to i výborný prostředek k rozšiřování slovní zásoby. Hrajeme to tak, že se všechny tři aktivity pravidelně střídáme. A i tak je to prima zábava.

 6. Bobr
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry