Želví závody

3.78 z 5
(Hodnocení: 67)

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
1819

Originální název:
Schildkrötenrennen
Rok vydání:
2004
Počet hráčů:
2 až 5
Věk:
Hra je určena hlavně pro děti. Mohou jí hrát ale také dospělí mezi sebou a přitom se dobře pobavit.
Doba hraní:
Krátká hra do 20 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.
Doporučení hráče:
Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne.

Popis hry

Želvy mají málokdy naspěch – ale někdy mají také ony důvod ke spěchu, např. proto, aby se co nejrychleji dostaly k zelenému šťavnatému salátu na druhém konci louky. A protože nejsou obzvlášť vytrvalé, pokoušejí se často vylézt na záda jiné želvy, aby se nechaly trochu poponést. Ve spěchu a shonu se často stává, že nějaká želva běží špatným směrem, ale nakonec se přece jen první želva dostane do záhonu se salátem a začne si s požitkem pomlaskávat.

Další informace

Míra náhody

1 – velký podíl náhody

Počet hráčů

2 až 5

Věk hráčů

Od 6 let

Doba hraní

Krátká hra do 30 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2004

Míra interakce

2 – komunikace není součástí hry

Míra složitosti

1 – triviální

Míra humoru

3 – hra má k humoru blízko

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Asi nebudete zklamáni.

Výrobci

CORFIX, WINNING MOVES

Autoři

Reiner Knizia

– Funagain Gameweb
– BoardGameGeek
– Svět deskových her
– Možnost nákupu na Slovensku.

67 hodnocení k Želví závody

 1. mrena
  5 z 5

  :

  hráme so 6 kartičkami (v návode je 5) a blafujeme o 106!

 2. cSf.Loser
  3 z 5

  :

  Pěkně vymyšlená závodní hra pro děti. Kdy není až tak důležité hrát za svou tajnou želvu, jako spíše nechat si ostatní myslet, že za tuhle želvu nehrajete. Zpracování pěkné. Hra je v malé krabičce, což považuji za plus. Libí se mi ten element odhadování a blafování a to na takové úrovni, že to pochopí i děti. Hrál jsem s dětmi z prvního stupně a hra se líbila.a

 3. lenulefazole
  4 z 5

  :

  pro malinké děti skvělá hra, soutěží, předhánějí se. Větší děti už dají přednost jiným deskovkám.

 4. tondakolik
  2 z 5

  :

  Mezi dětskými hrami čtyři hvězdy, ale v celkovém žebříčku musí samozřejmě dolů. Velice hezká hra s jednoduchými pravidly, kterou si klidně zahrají i starší hráči.

 5. XiQiX
  4 z 5

  :

  Vtipná, povedená a velmi jednoduchá hra pro malé děti. Hezky zpracovaná. Dobře zapojený prvek šmelení. Ale pozor, hra je opravdu pro velmi malé děti (4-6 let).

 6. Pedestrian
  4 z 5

  :

  Jednoduchá závodní hra – s malýma dětma super, dá se i s dospělýma díky záškodnickému prvku.

 7. diamanttka
  5 z 5

  :

 8. Gabebara
  4 z 5

  :

 9. honzula
  5 z 5

  :

 10. Atik-Dick
  4 z 5

  :

 11. palcice
  3 z 5

  :

 12. Lucio3
  4 z 5

  :

 13. peta007
  4 z 5

  :

 14. peta.nek
  3 z 5

  :

 15. kent
  2 z 5

  :


  Slovo úvodem

  Když se mi dostala do rukou tato hra od známého Reniera Knizie, přistupoval jsem ke hře tak nějak opovrženě. I když mi bylo jasné, že hra je určena především pro nejmenší děti, přece jen jsem si nedovedl jakožto „dospělák“ představit nějakou zábavu u hry pro „mrňata“.

  O čem jsou pravidla a jaký je herní materiál

  Hra má velmi jednoduchá a hezky graficky ztvárněná pravidla doplněná i o barevné fotografie , přehledný a nijak složitý hrací plán, želvičky jsou hezky ze dřeva, což vnímám jako velké plus, za to kartičky jsou poněkud náchylnější na nějaké to nešetrné zacházení v rukou malých dětí. Na druhé straně je vidět, že se autor zabýval otázkou malých dětských ručiček a velikost karet tomu odpovídá. Hru do češtiny lokalizoval Corfix, kdy se jedná hlavně o přeložená pravidla a text na krabici.

  Způsob a popis hry

  I když se může zdát někomu dle názvu hry, že závodí každý hráč se svojí želvou, není tomu úplně tak. Hra může mít nečekané zvraty a to díky systému, že každý z hráčů nemusí vždy táhnout jen svojí želvou, ale také se soupeřovou, ovšem během svého tahu smí táhnout jen jednou želvou, kterou si sám vybere. To záleží na počtu karet v ruce, neboť má hráč k dispozici různé druhy karet určující pohyb. Také hráči navzájem neví která želvička patří soupeři, neboť si každý hráč hned na začátku vylosuje jakou barvu bude mít jeho želvička a tuto kartu skryje, tak aby ji ostatní neviděli. Každý hráč může v ruce držet maximálně 5 karet a dobírá se po 1 kartě, kdy lze vybírat kterou kartu zrovna použiju.

  Konec hry a určení vítěze

  S želvami lze podle karet pohybovat jak dopředu, tak i do zadu a jak jsem psal, záleží to i na konkrétním druhu karty, kterou má hráč k dispozici. Při stanovené taktiky také hodně záleží na tom, která želva je úplně dole, neboť při rovnosti (tedy doputují-li do cíle dvě či více želv najednou), vyhrává ta, která je první v cíli a přitom je úplně dole. Podle pravidel nese ty ostatní na svých zádech a pro větší námahu je po právu vítězem právě nejspodnější želvička.

  Celkový dojem z hraní

  Co mne na hře příjemně překvapilo je to, že hra má v sobě „“záškodnický prvek““, což nám je „jaksi vlastní“ a kdo by netoužil tak trochu soupeře poškádlit nebo mu jeho pohyb k cíli znepříjemnit. Proto se u této hry se dokážou pobavit i dospělí, kteří se někdy chovají jak „malé děti“, hra přitom dobře odsýpá.

  O jaký typ hry se vlastně jedná?

  Hru bych zařadil mezi jednoduché oddechovky a zcela jistě je to typ závodní hry – tedy kdo bude dřív v cíli, vítězí. Ale dostat se jako první k cíli není vůbec jednoduché a tak hra rozhodně jen tak brzy neskončí. Jde hlavně o taktiku, kterou doprovází náhoda v podobě dobraných karet. Hra je vcelku rychle odehraná a i při maximálním počtu hráčů jsme nehráli nikdy více jak 30 minut.

  A pro koho je tato hra určena?

  Hru každopádně doporučuji tam, kde jsou malé děti. Vhodná je také pro družiny, školky aj. podobné zařízení, kde se ostatní děti můžou zapojit do závodu v podobě fandění a hra má tak jiný náboj a jinou atmosféru. Hra se dá také zahrát na různých párty, večírcích apod.

 16. Fruiko
  3 z 5

  :

 17. darwin
  3 z 5

  :

Přidat hodnocení hry