Bang!

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Bang!
Rok vydání:
2002
Počet hráčů:
4 až 7
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 11389. Kategorie: , , . Štítek: .

Popis hry

Hráči berou na sebe různé role běžné na divokém západě. Cílem hry je vtipnou formou „vystřílet“ role nepřátelské a přežít. Hra je velmi svižná plná komunikace a humoru.

Další informace

Počet hráčů

4 až 7

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2002

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

4 – postavena na humoru

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

ALBI, daVinci Games

Autoři

Emiliano Sciarra

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

832 hodnocení k Bang!

 1. Kamil Smola
  1 z 5

  :

  Tato hra mne bohužel totálně minula.

 2. Durdas
  5 z 5

  :

  Poprvé jsem se s touto hrou potkal na sportovním soustředění a od té doby mne nepřestala zajímat. Tehdy jsme to hráli snad v 10 až 15 lidech. 😀
  Princip hry jako karetní hry je dobrá volba, protože se nemusí toho před hrou moc připravovat a během chvíle je možno začít hrát.
  Výtvarné zpracování je podle mne velmi dobré a použití známých jmen pro postavy je super. Navíc každá postava má jiné speciální vlastnosti a tak upravují hráčovu taktiku, se kterou vstupuje do hry. Občas je však k tomu mít i potřebné štěstí na karty, ale to už k tomu patří.
  Musím říct, že čím víc „dobrých“ hráčů, tím je hra zábavnější a lepší. Mě osobně trochu limituje minimální počet hráčů – 4 -, ale to mi nezabrání dát hře 5*, protože co si pamatuji, tak každá hra byla zábava a měla svoje kouzlo. 🙂

 3. Johny.z.Lampy
  4 z 5

  :

  Naprostá klasika 😀 😀 super hra 🙂 podle mě ideální počet lidí je 5 může být i víc, ale začátečníci by se mohli ztrácet a zběsile střílet do všech kolem 😀 😀 potřebuje to trošku pozornosti a domýšlivosti proč kdo co zahrál 🙂 takže skvělá hra, když se sejde několik lidí a hrají 😀 Jen počítat s tím že lidi musí udržet pozornost aby to nepřestalo dávat smysl, takže jestli se to bere na nějakou oslavu. Hrál bych ji na začátku a až se lidi společensky unaví přešel bych na něco lehce jednodušího.

 4. jarmuk
  3 z 5

  :

  Za mě palermo je mnohem lepší, i vlkodlaci jsou lepšejší

 5. Patrix
  4 z 5

  :

  Velmi dobrá hra, hodně interaktivní mezi hráči. Ale je fakt, že moc nechápu to blafování, proč šerif neví, kdo je jeho pomocník a může ho sám zastřelit. Také není dobré při více hráčích, jak člověk musí strašně dlouho čekat, než na něj dojde řada, protože ostatní hráči mají při svých tazích tolik možností k přemejšlení, že jim to zkrátka dlouho trvá a člověka ta hra pak po chvíli přestane bavit. Vrchol všeho je to, když čekám, než odehraje svůj tah 5 hráčů přede mnou a než se na mě vůbec dostane tah, tak mě někdo zabije… Při menším počtu hráčů je ta hra ale dobrá a vždy se v kolektivu ujme.

 6. SarkaB
  4 z 5

  :

  K BANG!u jsem se dostala skrze svého přítele a zpočátku jsem v něm celkem tápala. Přece jen měli všechna rozšíření a vyznat se v té spoustě různých karet mi dalo na chvilku zabrat. Ale když jsem se do toho konečně dostala, byla jsem nadšená!
  U hry byla vždy velká legrace, zvláště proto, že díky blafování nikdo nevěděl, kdo je kdo, stále se spekulovalo a „střílelo“ se naslepo. Snahy o jakoukoli strategii eliminoval šílený kolektiv, ale v rozumné společnosti půjde určitě nějaká vymyslet 🙂
  Díky svižnému tempu, spoustě postav, za které šlo hrát a lehkým pravidlům (když jsem se do hry pořádně dostala) jsem se u hry nikdy nenudila a pokaždé, když jedeme na výlet nebo dovolenou bereme BANG! s sebou. I kdyby nebyl čas, tak co kdyby náhodou. Hra je navíc skladná, takže se vleze snadno do každého batohu.
  Osobně mám nejradši hru v pěti lidech, přijde mi nejvíce vyvážená, ale i zde platí, čím víc, tím lépe, minimálně co se zábavy týče.

 7. Spud.Murphy
  4 z 5

  :

  Bang!- Kdysi jsem hrál s několika rozšířeními v plném počtu, přičemž to ze sedmi uměli jen tři a já to nebyl. Proto hra byla zdlouhavá a nudná a tudíž jsem ji zavrhl. Když se kamarádi scházeli na Bang!, raději jsem vynechával. Teď jsem hru dostal k vánocům a Bang! nosím a hraju, kde se jen dá. Jsem rád, že jsem mu dal druhou šanci. Když nepočítám tu mou první špatnou zkušenost, tak jsme hráli maximálně v pěti, většinou však ve čtyřech. Když je do hry zapojen i VICE, je to větší legrace. Dá se víc blafovat a docílit toho aby šerif zabil právě svého zástupce. Nevýhody hry: 1) Může se stát, že umřete ze začátku (většinou, proto že si na Vás někdo zasedne) a zbytek hry se jen díváte, což už taková zábava není. 2) Pokud nemáte početnou rodinu, jen tak doma si to nezahrajete, protože minimální počet hráčů je 4.

 8. Peet
  5 z 5

  :

  Bang! je jednou ze srdcových záležitostí a přes několik nevýhod (špatně se hraje při 4 a méně hráčích, vyřazený hráč může poměrně dlouho čekat na další zapojení do hry – cože je trochu redukováno rozšířeními) i to, že své hraje do jisté míry náhoda, je to po dlouhá léta jedna z mých nejoblíbenějších her, na kterou nedám dopustit.
  Nejlépe se hraje s lidmi, kteří jsou pro ni podobně zapálení jako vy. (někdy totiž může dělat problémy, pokud se někdo místo své role rozhodne řešit mimoherní sympatie či antipatie 🙂
  Krásně se pak dá kombinovat s jednotlivými rozšířeními.
  Můžu směle doporučit všem, které deskovky baví a kteří mají dostatečně velkou skupinu na hraní 🙂

 9. Orel91
  5 z 5

  :

  BANG! Úhyb. Puška na bizony. Vedle. Tak alespoň indiáni! Já jsem Apache Kid. Sakra!
  Pokud rádi jezdíte po výletech nebo na tábory, nudíte se o přestávkách ve škole či si chcete zpříjemnit posezení u piva s přáteli, tohle je přesně jedna z těch her, která dokáže vyplnit volnou chvíli. Skladná (pakliže nemáte všechny rozšíření :-D), rychle nachystaná, nenáročná na pochopení. Za pár minut je vše vysvětleno, nachystáno a už se střílí hlava nehlava. Jednoduchý herní systém, kladné, záporné i polozáporné role, poměrně velké množství herních postav, trocha té náhody (sem tam spíše štěstí, sem tam blafování) a máte tady hru, která vás bude bavit i po stodvacátémosmém hraní. Díky velkému množství rozšíření na trhu máte tu možnost si hru ještě více ozvláštnit.
  Ne každého tato hra baví, ale koho chytí, toho nepustí. Je vhodná i pro děti, takže je ideální i na zpestření rodinného večera.

  + Skladná, nenáročná, rychlá
  + Vhodná pro mladší hráče
  + Velká variabilita postav a různé role zaručují zábavu i po mnoha opakováních
  + Možnost různých rozšíření hry (relativně levně)

  – Občas rozhoduje prvek náhody, což ne každému může vyhovovat
  (-) Záleží na kolektivu (Po mnoha stech partičkách vím, že kolektiv udělá u této hry hodně. Když vás ve hře sedmi hráčů prozíravě zabijí hned v prvním kole, můžete jít rovnou vařit ostatním čaj, budete mít totiž poměrně dost času.)

 10. leech
  2 z 5

  :

  Kdysi bych tuto hru doporučil začínajícím hráčům… ale myslím si, že je v podstatě překonaná a ve srovnání s jinými karetními hrami vychází naprázdno. Ve hře pracuje náhoda a co považuji z dnešního hlediska jako jasné minus je, že můžete být vyřazeni a třeba 30 minut čekat na další hru, zatímco sledujete ostatní, jak tahají karty a snaží se vše ukončit.

 11. lenulefazole
  5 z 5

  :

  Výborná hra pro celou rodinu i na party. My ji hrajeme s dětmi už od 4 let, v pohodě to pochopili a jsou NAPROSTO nadšení, chodí k nám i sousedovic děti, protože samozřejmě ve více lidech je hra zajímavější. Dokoupili jsme i dvě rozšíření Zlatou horečku a V pravé poledne. Kdybychom mohli dát víc hvězdiček, dáme je. Máme hru moooc rádi.

 12. hromadalidi
  4 z 5

  :

  Kdo by nechtěl stát se hrdinou divokého západu. Karetní hra Bang to jednoznačně nabízí. Kombinace velmi jednoduchých pravidel a silné interakce mezi hráči je vskutku zábavná. Hraje zde sice trochu roli náhoda a když Vám nejdou karty nebo si na Vás ostatní zasednout, tak se umírá velmi rychle. To se, ale už mezi bandity a odpadlíky stává. Výhodou jsou opravdu jednoduché herní postupy, které pochopí i druhák, vcelku krátká hrací doba a i poměrně značná rozmanitost jednotlivých her. Pokud se tedy nestane, že například šerifa si tahá pořáda jedna a ta samá osoba. 🙂 Příjemná hra do party.

 13. XiQiX
  3 z 5

  :

  Tahle hra je v naší zemi tak populární, až mi z toho jde hlava kolem. Hrála jsem jí několikrát a toto absolutní nadšení nesdílím. Není to špatná hra, ale opravdu žádný zázrak. Hodně záleží na spoluhráčích jakou vytvoří atmosféru, což nemusí vždy dopadnout úplně dobře. Pokud se sejde dobrá parta, poskytne Vám tato hra slušnou kratochvíly. Princip hledání dobrých a špatných rolích není špatný, ale pro men osobně je asi hra až příliš jednoduchá. Grafická stránka hry také není zázrak.
  Určitě je však vhodná pro odrostlé děti na tábory.

 14. matewr
  3 z 5

  :

  Hra která si v prvé řadě zakládá na parádní atmosféře divokého západu. Ta je na parádní úrovni, stejně tak jako základní herní princip tajných rolí. Blafování tak hraje ve hře významnou roli a navíc nabízí i rozdílnou hratelnost v každé z partií. Co se týče samotné hratelnosti, tak zde to už trochu skřípe. A to hlavně díky přítomnosti eliminace. Ta může zapříčinit, že ze hry budete vyřazeni v první minutě a poté se budete jen dívat jak se ostatní baví dalších 40 minut. Kromě tohoto neduhu je zde také vysoká nevyáženost, která vede k tomu, že vítězství je většinou otázkou štěstí. Na druhou stranu, to prohlubuje dobrou atmosféru hry a činí ji napínavější a zábavnější. Díky tajným rolím ve hře a specifickému tématu, hodně záleží na spoluhráčích jak hru pojmou. Právě díky nim bývá často hra až nečekaně zábavná a to i díky velkým nevýhodám. Roźšíření však kupovat nedoporučuji, balíček karet je pak zbytečně veliký. Co se týče počtu hráčů, 5 – 6 je ideální.

 15. Benule
  5 z 5

  :

  Co napsat ke hře Bang!, aby se člověk neopakoval? Všechno důležité už tu bylo řečeno 🙂
  Kdo by neměl rád kovbojky? My, co jsme vyrostli na Mayovkách, každého Vinettoua s radostí proseděli
  u telky, své děti jako první učili, jak dělá indián a základní povinnou výbavou každého bunkru či tábora byl indiánský totem, my prostě hru Bang! musíme mít doma! Souhlasím, že nejlíp se hraje v počtu 5 a více, a také souhlasím, že bez rozšíření Města duchů je zážitek poloviční. Hra má spád, každá postava má své speciální vlastnosti a je jich fakt hodně, takže je velká pravděpodobnost, že budete každou hru hrát za jinou postavu, samozřejmě si užijete i role šerifa, pomocníka, odpadlíka nebo bandity, za každou má hra své kouzlo… Pravidla jsou lehce vysvětlitelná, srandy kopec a na cestování stejně jednoduché jako kanasta. 100% doporučení, Bang! + Město duchů by měly být jeden ze základních kamenů výbavy každého správného deskovkáře 🙂

 16. Pepogn
  4 z 5

  :

  Bang! Kdo ho nehrál, jako by nebyl. Geniální, ale přitom jednoduchý koncept, který už je v dnešní době trochu za zenitem, ale ve své době působil na mnoha místech jako zjevení. Hráli jsme ho ve škole, na chatě, s dětmi v Pionýru, v hospodě, v posilovně a kdo ví, kde ještě. Čím tolik zaujal? Dle mého názoru byl klíčovým aspektem počet hráčů. Her, které zabavily sedm hráčů (s rozšířením i více) stále není mnoho. Dále je to interakce mezi hráči, kteří se musejí vraždit, okrádat či posílat do vězení(zde hrozilo přenesení reálných konfliktů bez ohledu na role), a to, přiznejme si to upřímně, těší všechny. V neposlední řadě jde o moment napětí, který spočívá ve skrytých rolích. To umožnilo mimo jiné i blafování, přemlouvání, podlézání a další oblíbené legrácky. A určitě by se toho našlo víc.
  Bang! mělo bezesporu i spoustu much, které jsme z nedostatku alternativ přehlíželi. Namátkou třeba to, že se člověk třeba ani nemusel dostat na řadu a pak po náhodném zabití čekal půl hodiny než ostatní laskavě dohrajou. Tento nešvar částečně odbouralo rozšíření prav poledne, které umožnilo mrtvým opětovný vstup na scénu a zároveň urychlovalo závěrečnou fázi hry. Dalším byla ona neoddělitelnost hry od skutečnosti či soupeření v minulých hrách. Ne se všemi hráči teda hra měla ideální průběh.
  Nicméně o kvalitách hry svědčí i recyklace mechanismu v dalších hrách (Samurajský meč od stejného autora). Dnes už se na stůl tak často nedostane, přesto je to hra, která stála u mnoha hráčů na počátku kariéry, a to proto, že je vhodná i pro nehráče. V porovnání s jinými hrami by možná zasloužila jen hvězdičky tři, ale za zásluhy přidávám čtvrtou.

 17. jiri.glucksmann
  5 z 5

  :

  Hru máme doma a hrajeme ji s těmi, co dům dal. Někdy jsou to zkušenější protihráči, jindy se objevují různé skryté antipatie a hra tím postrádá trochu smysl. Nicméně se jedná o celkem dobře propracovanou zábavnou karetní hru, kdy prvek náhody hraje často ne zrovna malou roli. Pokud ale zvolíte dobrou strategii, dá se vyhrát i proti smůle. Samostatná základní hra je dobrá na naučení, ale čím více odehraných her absolvujete, tím více prostě potřebujete rozšíření, z nichž některá jsou vážně dokonalá. Zprvu celkem jednoznačně vyvíjející se hra se může obrátit o 180 stupňů za pomoci karet jako Duch, či pravé poledne z High Noonu..
  Pokud se sejde čtyři a více lidí, měli by si zahrát Bang!

 18. Kentril
  5 z 5

  :

  Tato hra v podstate roztocila muj kolotoc v oblibenosti deskovych her. Pamatuji si, jak jsme ji pri jedne oslave narozenin hrali a byl jsem primo nadseny. Hra nema prilis slozita pravidla, ale na vysvetlovani je lepsi si jednu hru zahrat jako otevrenou hru a hraci ji lehce pochopi. Tato hra je velmi znama a oblibena jako tema divokeho zapadu. Existuje par rozsireni, ktere zmeni malinko herni system a prida do hry neco noveho. Pokazde, kdyz jedeme na nejakou chatu, oslavu, tak tuto hru berou sebou. Jedna je velmi mala a muze ji hrat az 7 lidi. nevyhoda je, ze minimum jsou 4. Nicmene my mame jiny problem – spis nas to chce hrat vice 🙂

 19. veronika pemlová
  5 z 5

  :

  geniální karetka, mám jí moc ráda, jen je těžší to naučit další hráče

 20. koly
  3 z 5

  :

 21. cicam
  4 z 5

  :

 22. Hraničář
  4 z 5

  :

 23. SASAN_KING
  5 z 5

  :

 24. capto
  5 z 5

  :

 25. loko9
  4 z 5

  :

 26. krista
  4 z 5

  :

 27. koczanska
  4 z 5

  :

 28. Pedestrian
  5 z 5

  :

 29. dontcallmeandre
  3 z 5

  :

 30. jája
  4 z 5

  :

 31. Zeppe
  3 z 5

  :

 32. Trauma_Zero
  5 z 5

  :

 33. HoK
  5 z 5

  :

 34. ZIPaaK
  5 z 5

  :

 35. Kubusz
  4 z 5

  :

 36. Lucienka
  4 z 5

  :

 37. Agrael
  5 z 5

  :

 38. Lukas
  5 z 5

  :

 39. ladcu
  4 z 5

  :

 40. vášula
  5 z 5

  :

 41. Dandy
  4 z 5

  :

 42. Baliend
  3 z 5

  :

 43. Lachvos
  4 z 5

  :

 44. Venca
  5 z 5

  :

 45. Lubiii
  5 z 5

  :

 46. marciska
  3 z 5

  :

 47. janapo
  4 z 5

  :

 48. amek
  3 z 5

  :

 49. Jenick
  5 z 5

  :

 50. V69
  4 z 5

  :

Přidat hodnocení hry