Bang!

Pořadí v žebříčku BoardGameGeek:
Neznámý

Originální název:
Bang!
Rok vydání:
2002
Počet hráčů:
4 až 7
Věk:
Hra je určena pro dospělé hráče a pro rodiny s dětmi od 10 let.
Doba hraní:
Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut
Doporučení rodiny:
Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Katalogové číslo: 11389. Kategorie: , , . Štítek: .

Popis hry

Hráči berou na sebe různé role běžné na divokém západě. Cílem hry je vtipnou formou „vystřílet“ role nepřátelské a přežít. Hra je velmi svižná plná komunikace a humoru.

Další informace

Počet hráčů

4 až 7

Věk hráčů

Od 10 let

Doba hraní

Středně dlouhá hra – asi 30 až 70 minut

Počeštění

Kompletně česká hra dostupná v ČR

Rok vydání

2002

Míra náhody

2 – střední podíl náhody

Míra interakce

4 – vysoká míra komunikace

Míra složitosti

2 – jednoduchá

Míra humoru

4 – postavena na humoru

Doporučení rodiny

Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti.

Doporučení hráče

Není známo nebo nedokážeme zařadit.

Výrobci

ALBI, daVinci Games

Autoři

Emiliano Sciarra

Hra/Rozšíření

Samostatná hra

Pravidla:

Odkazy:

832 hodnocení k Bang!

 1. Bluefish
  4 z 5

  :

 2. Akin
  2 z 5

  :

 3. xdavid
  4 z 5

  :

 4. Kobylka
  4 z 5

  :

 5. Gandalf
  4 z 5

  :

 6. Filip Medřický
  3 z 5

  :

 7. kvetinka
  4 z 5

  :

 8. vytick
  2 z 5

  :

 9. jan
  5 z 5

  :

 10. GL
  4 z 5

  :

 11. Budy
  5 z 5

  :


  Doporučuju všem jako skvělou hru na školní přestávku nebo například do hospody. Dokáže uchvátit a již nepustit, takže se vám taky může stát, že můžete zůstat v hospodě poněkud dýl, než jste chtěli 🙂

 12. plazec
  5 z 5

  :

 13. Jirka
  4 z 5

  :

 14. Roman
  4 z 5

  :

 15. Dejan
  5 z 5

  :

 16. Jirka
  4 z 5

  :

 17. tonal
  4 z 5

  :

 18. Skaut
  4 z 5

  :

 19. Jacobs
  4 z 5

  :

 20. Rubic(k)
  2 z 5

  :

 21. MasterII
  4 z 5

  :

 22. Luko
  3 z 5

  :

 23. Richmond
  2 z 5

  :

 24. WillBlack
  4 z 5

  :

 25. golmon
  4 z 5

  :

 26. Hrubiduk
  5 z 5

  :

 27. Odoren
  5 z 5

  :

 28. Aja_Drakopes
  2 z 5

  :

 29. Bercik
  5 z 5

  :


  Ťažko napísať niečo iné, než čo je v titulku. Pravidlá sú jasné a jednoduché, hoci na začiatok sa môže zdať, že tých kartičiek je tam príliš mnoho. Ale… túto hru som vysvetlil svojim známym po niekoľkých pohároch vína krátko po polnoci, a hrali sme bez problémov. A hrali sme VEĽMI dlho.

  Pravidlá popisovať nebudem, v recenziách už sú predstavené. Hra je rýchla, takže aj hráč, ktorý vypadne ako prvý, sa o pár minút vráti späť do novej hry. Nie je o taktizovaní a strategickom premýšľaní, je to skôr o blafovaní, a keď sú role jasné, tak aj o šťastí. Ale tak je to dobre, lebo hra je pohodová, a môže vyhrať ktokoľvek. A aj v situácií, ktorá niekedy vyzerá beznádejne, sa môže hra prekvapivo zvrtnúť.

  Špeciálne kartičky pridávajú hre zvláštnu atmosféru – hráči zatajujú dych, keď majú pred sebou dynamit, škodoradostne sa šklebia, keď vytiahnu indiánov alebo väzenie.

  Na stránkach BoardGameGeek sa dajú nájsť aj turnajové pravidlá resp. počítanie. Tie spočívajú v tom, že za každú hru dostanú hráči určité body (alebo doláre 🙂 ), pričom za šerifa si postupne zahrá každý. Ak hráte piati, odohrá sa 5 partíí, a výsledok sa vyhodnotí. Alebo… si zahráte ďalších 5 partií (čo je pravdepodobnejšie), a potom hru vyhodnotíte… ehm… zahráte si ďalších 5 partií… a keď vám kolega po pravici náhodou rozleje červené víno, tak si uvedomíte, že je už pol piatej ráno, a mohli by sme ísť aj spať 🙂 Ale veď dáme ešte jednu na noc… 🙂

 30. Chiquitita
  4 z 5

  :

 31. Amarth
  4 z 5

  :

 32. Marta
  4 z 5

  :

 33. J.R.
  2 z 5

  :


  Přiznám se, že strategie spočívající pouze v blafování mě neuchvacují, ať už jde o jakýkoliv typ her, tedy ani v případě této nepovedené karetní náhrady za známou hru Na mafiány. Hra, kde bez ohledu na schopnosti hráče, lze vypadnout již v prvním kole prostě není pro mě.

 34. chloridka
  5 z 5

  :

 35. Čajovna 82 vůní
  5 z 5

  :

 36. Surt
  4 z 5

  :

 37. Miner
  5 z 5

  :


  Bang! je opravdu výborná hra a nevím co jí vyčíst. Pročetl jsem zdejší recenze a musím s nimi souhlasit, snad jen k těm negativním dodám, že pokud si někdo chce tříbit svoje strategické myšlení, tak ať si zahraje šachy či jinou hru k tomu určenou.

  Nesouhlasím ani s tvrzením, že hra se okouká, protože není dost variabilní, já hraju Bang! hlavně s lidmi a ti dělají hru, karty jsou jen prostředek.

  Síla Bangu je ve výborné hratelnosti a zábavě kterou přináší, výhodou může být i to, že partie nejsou moc dlouhé a u stolu se může vystřídat více hráčů, i když si nedovedu představit, že někdo odejde dobrovolně :-). Pokud hledáte hru, u které se budete především dobře bavit, pak Bang! je to pravé. Praktické balení v malé krabičce je také výhodou.

 38. marcel
  3 z 5

  :

 39. pogo
  4 z 5

  :

 40. Martin Blatný
  5 z 5

  :


  Pro mne jedna z nejlepších deskových her, i když vlastně ani desková není.

  Hlavní devizou této hry je čistá, koncentrovaná ZÁBAVA. Jistě, jsou hry, kde lépe uplatníte své strategické schopnosti, plánování postupu či propočítávání variant, kde se víc vyžijete v odhadu soupeřových plánů či v blafování. Bang to ale vyvažuje relativně jednoduchými pravidly, krátkou dobou hry a hlavně jakýmsi nepojmenovatelným kouzlem, které nutí hráče okamžitě po dohrání partie začít novou. Málokdy se také vidí, aby ze hry vypadlí hráči se zaujetím přihlíželi, jak partie dopadne, stejně tak jako nebývá zvykem početný dav přihlížejících, kteří průběh partie odborně komentují a v koutku duše doufají, že se pro příští partii uvolní aspoň jedno místo.

  Na rozdíl od třeba Ohne Furcht und Adel se při Bangu stále něco děje, všichni hráči jsou neustále zataženi do hry a prakticky neexistují hluché chvilky. Pro svou skladnost je Bang ideální předmět na dovolenou, do hospody či na návštěvu u přátel.

  Jedinou drobnou muškou je vhodný počet hráčů. I když se Bang dá hrát i ve čtyřech (a existují dokonce pravidla pro dva či tři hráče, i když hra v tomto počtu je už spíš o něčem jiném), nejlépe se Bang hraje v šesti či sedmi hráčích. Nicméně maximální počet hráčů není vyžadován, takže nemusíte s Bangem skončit, když po několika hodinách hraní někdo odejde. A pro tři či čtyři hráče existuje spousta jiných výborných her…

 41. Lukas
  4 z 5

  :

 42. Kolík Aťsepicnu
  3 z 5

  :

 43. mrk
  4 z 5

  :

 44. PetrP
  4 z 5

  :

 45. Jersey
  4 z 5

  :

 46. Karel Kratochvíl
  4 z 5

  :

 47. Láďa Smejkal
  5 z 5

  :

  Bang! Mancato! Bang! Duel! Bang! Bang! Pivo! Ne, nebojte se, recenzent se nezbláznil, jen, jako už mnoho jiných, propadl kouzlu nové hry Bang! od prakticky neznámé italské firmy DaVinci.

  Přiznám se, že má první dvě setkání s hrou mne příliš nenadchla. Předem jsem byl ale vystaven pění velké chvály na Bang! ze strany brněnských příznivců deskových her. Proto jsem na něj nezanevřel a třetí test přišel na řadu o vánocích na Šumavě. Tentokrát jsem již neměl šanci odolat a hra si mne i mé spoluhráče zcela získala. Proč až na napotřetí? Poprvé a podruhé jsme hráli jen ve čtyřech a to zdaleka není ono. Čím víc lidí hraje, tím je hra zábavnější!

  Většina z vás asi zná Mafii, Bang! s ní má dost společného. Hráči si na začátku vyberou pistolníka, kterého představují, a vylosují své role. Můžete se stát šerifem nebo jeho pomocníkem či naopak budete stát na straně zla jako desperát či dokonce odpadlík, který bojuje proti všem. Na rozdíl od Mafie, Bang! je karetní hra určená pro 4-7 hráčů.

  Každý hráč má 3-4 životy podle toho, kterého pistolníka z bohatého výběru (např. Calamity Jane, Jesse Jones, El Gringo, Black Jack) představuje, šerif o jeden více. Hráč, který si vylosoval kartičku šerifa, se veřejně přihlásí a celou hru zahajuje. V prvních několika kolech většinou není příliš jasné, kdo je kdo. Jakmile ale desperáti (mají jediný cíl – jakkoliv zlikvidovat šerifa), zahájí palbu, situace se vyjasní. Jenže ono to není tak jednoduché, pálit na šerifa nebo kohokoliv jiného mohu pouze, pokud na něj dostřelím. No a na začátku hry ze své malé pistolky mohu zasáhnout jen své dva sousedy.

  Základní dvě karty ve hře jsou Bang! a Mancato!. Bang! hraje převážně pistolník, karta symbolizuje střelbu. V rámci jednoho tahu může hráč zahrát jen jedinou kartu Bang!. Existují výjimky, které jsou v pravidlech popsány. Druhá (Mancato!) říká, že střelec minul a je samozřejmě oblíbenou reakcí napadeného hráče. Pokud už vám soupeři ubrali nějaký ten život, s radostí zahrajete kartu Birra (předpokládám, že nemusím překládat :-)), která vám jeden život vrátí. Dalších karet je již v balíčku méně, ale jsou velmi vhodně vybrány a hru skvěle dramatizují. Nezřídka se stává, že se pistolník ve zdánlivě bezvýchodné situaci díky vhodně dolíznutým kartám nečekaně obživne a naopak hráč, který se cítí téměř nesmrtelný, umře během jednoho kola.

  Bang! je typická „“party game““, zábava je především v překvapivých zvratech, výsledek není důležitý. Ke hře patří také povídání, ať už třeba blafování, ukecávání soupeřů, komentáře ozvláště povedených akcí spoluhráčů nebo i jiná vážná i lechtivá témata nikterak nesouvisející se hrou. Samotná hra je svižná a tak zřídka zůstane u jediné partie…

  Osobně mám rád především dva druhy her. Strategické složité hry ala Portoriko, ve kterých je minimum náhody a vyhrává většinou skutečně ten lepší a naopak odlehčené hry, kde kouzlo hry nespočívá ve vítězství nebo alespoň zisku nějakých těch vítězných bodů, ale ve hře samotné, drobných fintách a tricích, ať už je hraju já nebo jsem naopak jejich cílem. V této kategorii u mne Bang! jasně vede.

  Ve srovnání s jinou výbornou hrou z této kategorie Bez bázně a urozenosti je Bang! živější, i v sedmi hráčích se stále něco děje. Prakticky neexistují nudné pasáže hry. Skvěle vymyšlený herní princip dává příležitost k překvapivým zvratům. Italské názvy karet a pistolníci inspirovaní známými postavami divokého západu skvěle dokreslují atmosféru hry. Prostě Bang! nemá chybu.

  Úplně na závěr se ještě zmíním o rozšíření k základní hře, které se jmenuje High Noon. Ještě jsem je sice nevyzkoušel, ale již od pohledu to vypadá, že o zábavu a nová překvapení při hře rozhodně nebude nouze…

 48. Matěj Baťha
  3 z 5

  :

 49. Jezevec
  4 z 5

  :

 50. Jaromír Kovařík
  4 z 5

  :

Přidat hodnocení hry